Skocz do zawartości
Wiewiór81

Pilne - Jaka Płyta Pod S939 + Agpx8?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem. Oddałem do serwisu mojego procka (AXP 3200+ Barton), i serwis wystawił ekspertyzę, że procek jest do wymiany. Problem w tym, że nie mają już XP'ków, i zaproponowali mi A64 3200+ Venice na s939.

Oczywiście mój Abit AN7 nie obsłuzy 64-bitowca. No i teraz pojawia się pytanie:

 

Jaką płytę kupić??

 

Wymagane cechy:

- Musi obsługiwać AGPx8 i DDR, żebym nie musiał wymieniać połowy komputera;

- Musi być stabilna;

- Musi obsługiwać RAID 0/1 na SATA;

- Musi być w miarę tania, żebym nie musiał cholera wie ile do tej wymiany dołożyć.

 

Jeśli ktoś ma jakieś sensowne podpowiedzi, to bardzo proszę o poradę - z racji, że do tej pory siedziałem na AXP nie czytałem tematów dotyczących 64 - i teraz musiałbym przekopać się przez 20000 postów :)

 

pozdrawiam i z góry dzięki za wyrozumiałość

 

WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany to mozę dali by ci venice 3000+ a w reszcie dofinansowali co płyte?

 

Do kręcenia pole,cam coś na nf3- do niedawna za najlepszą na s939 z agp uznawano msi. Niezły był też epox. Obecnie można też kupić już dfi ale nie wiem jak z cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Właśnie wybieram się do serwisu. W poście napisałem, że proszę o szybką i konkretną odpowiedź, bo zależy mi na czasie. Znam zasady panujące na forum i w normalnej sytuacji sam dokopałbym się do pytań, porównań itd.

W tym konkretnym wypadku nie miałem na to czasu.

 

Nie chodziło mi o procek. Pytanie było konkretnie o płytę.

Guys, zawiodłem się na forum pierwszy raz :(

 

Kupię pierwszą płytę z brzegu pewnie, może Abita AV8.

 

pzdr

 

WR81

Edytowane przez Wiewiór81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ci,że masz brać coś na nf3- msi, epoxa lub dfi :blink:

 

A ja wiesz wiele razy sie zawiodłem na forum i co z tego? Nie jest idealne ale bez niego też cieżko :D

 

 

 

A jak by ci sie chciało pofatygować dupsko do działu o s939 to byś w przylepionych tematach znalazł to:

 

Są tutaj miedzy innymi w miare dokładnie opisane dostepne płyty, ich zalety i wady...

 

No ale ty wolisz amrudzić i dziwisz sie ,zę we wrzęśniu o godzinie 10 nie zalewa cie powódz odpowiedzi. dodatkowo gdy post zamieszcza sie w złym dziale :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu właśnie wyczytałem w sprzedam,zę wiewiór chce zamienić Venice 3200 box ,nówke za jakiegoś uzywanego xp 3200 :lol:

 

Nie wiem ska sie tacy ludzie biorą ale jego sprawa-ktoś zrobi niezły interes i na pewno tą osobą nie będzie Wiewiór....

 

 

Jeśli nie ma kasy to sprzedał by starą płyte i nowa venecje i starczyło by na Venice 3000+ i jaś tania płyte np gb k8ns....W ostatecznoscui nawet semp na s754+ mobo było by lepszym wyjściem..... :mur: :mur:

 

Kurde szkoda,ze nie mam antka xp 3200 na zbycie bo sam bym sie na taką zamiane pisał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...