Skocz do zawartości
adam08

Sempron 64 Na Socket 939

Rekomendowane odpowiedzi

po 1 ten sam temat załozony na labie..a po 2 od wielu miesecy sempy są w firmowych zestawach. W końcu musiały sie pojawić też do samodzielnego montazu...

 

ciekawe co jest obcięe-jesli tylko cache to moze być przy odpowieniej cenie hit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z dwoma sztukami Semprona 3000+ s939. Jeśli chodzi o wydajność to jest oki, ale możliwości O/C to dość kiepskie są

 

Chłopaki z xtremesystems mieli jakiegoś dziwnego procka :)

 

AMD Sempron s939 oparty jest na Venice - wskazuje na to SSE3 oraz identyczna wydajność pamięci - Winchester ma wyższą ;)

 

Napisałem nieco tutaj ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ALL. Jeśli chodzi o sempa będzie to 64-bitowy 3000+ i co najważniejsze nie będzie drogi :) oto 1678172[/snapback]

Mam wrażenie, czy tamtem temat gdzieś znikł?

 

Tak czy owak recenzja się pisze :)

 

http://egielda.com.pl/?str=art&id=334

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice ma mnożnik 9x. To taki błąd, który znalazłem w teście :)

Co do semprona to nie wiem, ale pewnie też 9x.

1679618[/snapback]

Tak się składa, że Athlon 64 s939 którego używałem to jest model 3200+ więc ma maksymalny mnożnik 10 :)

 

jednak wszystkie procesory na s754 testowałem na mnożniku 8 i chcąc je porównać też musiałem zejść do mnożnika 8 - ale to w niczym nie przeszkadza bo niezależnie od tego czy testujemy na 1600 Mhz czy na 2500 MHz - różnice będą wychodzić takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po przeczytaniu, procek chyba nie najgorszy jak sie pojawi w sprzedazy to moze sie przesiade :D Jak myslicie warto?? jezeli to tez Venice to z sempami i athlonami jest tak jak z celeronami d i petiumami na prescotach(cel to poprostu troche gorszy pentak) Bardzo jestem ciekawy ile bedzie kosztowal. Ale moim zdaniem prosesor nawet dobry :D

 

PozDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety widać,zę w grach venice jest sporo lepszy. w połączeniu z powszechną dostepnoscia oraz bądz co bądz w miare przystępną cena wenice ywdaje sie jednak lepszym wyborem.Semp ma sens jak cena będzi ok 300zl czy nawet minimalnie poniżej.

Swoją drogą szkoda zę sie ten przeklęty rdzeń e6 pojawił-o/c mocno spadło. Nowe venice często na 2.5 ghz mają już dość...

 

 

Ciekawe czemu sempy e6 s754 nie mają tej przypadłosi i raczej ładnie sie kręćą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety widać,zę w grach venice jest sporo lepszy. w połączeniu z powszechną dostepnoscia oraz bądz co bądz w miare przystępną cena wenice ywdaje sie jednak lepszym wyborem.Semp ma sens jak cena będzi ok 300zl czy nawet minimalnie poniżej. 

Swoją drogą szkoda zę sie ten przeklęty rdzeń e6 pojawił-o/c mocno spadło. Nowe venice często na 2.5 ghz mają już dość...

Ciekawe czemu sempy e6 s754 nie mają tej przypadłosi i raczej ładnie sie kręćą?

1680539[/snapback]

Fakt jest to bardzo dziwne - zarówno Athlon 64 na Venice jak i te Semprony na s939 kończą się na około 2500 - 2600 MHz. Semprony na s754 idą zdecydowanie wyżej - hmmmmmm myślę, że mogę zrobić jeszcze jeden ciekawy test - mianowicie wsadzę jedną kość do płyty i zobaczę czy możliwości o/c się zwiększą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze powinno sie zwiekszyc.

 

Dodatkowo u mnie wyszla taka sytuacja ze na jednej kosci osiagam 2400mhz przy def vcore.

Natomiast wkladajac dwa takie same winbondy musze podciagac napiecie do 1,45v zeby przy 2400mhz osiagac stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Zainteresowałem się Sempronami na socket 939. Dzwoniłem do firmy pcprojekt.pl i reset z Krakowa. Semprony można u nich kupić tylko w zestawach. W piątek napisałem meila od kiedy będzie można kupować procesory bez zestawów. W odpowiedzi otrzymałem że może już od połowy tygodnia. Jak zadzwoniłem do tych sklepów to odpowiedz na to samo pytanie odpowiedziano mi, że po premierze, czyli pod koniec roku. Co mam o tym myśleć?

Edytowane przez matti155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Zainteresowałem się Sempronami na socket 939. Dzwoniłem do firmy pcprojekt.pl i reset z Krakowa. Semprony można u nich kupić tylko w zestawach. W piątek napisałem meila od kiedy będzie można kupować procesory bez zestawów. W odpowiedzi otrzymałem że może już od połowy tygodnia. Jak zadzwoniłem do tych sklepów to odpowiedz na to samo pytanie odpowiedziano mi, że po premierze, czyli pod koniec roku. Co mam o tym myśleć?

1681301[/snapback]

imho najlepiej poczekać tydzien, dwa, aż się rozprzestrzenią na inne sklepy

a do tej pory śledzić możliwości o/c tych procków (narazie tylko 2 egz testowano)

Sam miałem chrapke na Sempa2800+k8ns :wink:

no ale cuż zobaczymy jak to będzie z tymi sempami s939 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony jak narazie będą sprzedawane tylko z nowymi komputerami - można poczywiście kupić części (chyba), ale musi to być w pełni działający komputer - czy to się zmieni? Trochę w to wątpię, ale kto wie - miejmy nadzieję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...