Skocz do zawartości
krystek_16

Audigy 2 I Eax W Grach.....

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec dostalem w lapki Audigy 2. Chcialem jak najszybciej sprawdzic efekty EAX w grach a , ze nie mialem niczego na dysku to zassalem sobie demko COD2. i teraz poczatek historii. :] z poczatku na sterkach z plytki EAX wogole sie nie zalaczal. zassalem ze stronki creativa jakas latke do EAX'a i gdy ustawie np EAX 3.0 to niby jest wlaczony ale w grze nie slysze polowy dzwiekow ( np strzal broni wiekszosc dzwiekow otoczenia, dialogi), slysze jedynie dzwieki lusek i dzwieki kul odbijanych od scian.

i teraz pytanie :] CO JEST GRANE? :D totalnie sie gubie i nie wiem o co chodzi :] przydala by sie jakas pomoc ;] nie wiem moze cos zle ustawilem albo cos musze sciagnac jeszcze.

PLEASE HELP ME :]

 

 

 

EDIT:

no co jest nikt nic nie wie??? :|

Edytowane przez krystek_16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dostalem w lapki Audigy 2. Chcialem jak najszybciej sprawdzic efekty EAX w grach a , ze nie mialem niczego na dysku to zassalem sobie demko COD2. i teraz poczatek historii. :] z poczatku na sterkach z plytki EAX wogole sie nie zalaczal. zassalem ze stronki creativa jakas latke do EAX'a i gdy ustawie np EAX 3.0 to niby jest wlaczony ale w grze nie slysze polowy dzwiekow ( np strzal broni wiekszosc dzwiekow otoczenia, dialogi), slysze jedynie dzwieki lusek i dzwieki kul odbijanych od scian.

i teraz pytanie :] CO JEST GRANE? :D totalnie sie gubie i nie wiem o co chodzi :] przydala by sie jakas pomoc ;] nie wiem moze cos zle ustawilem albo cos musze sciagnac jeszcze.

PLEASE HELP ME :]

EDIT:

no co jest nikt nic nie wie??? :|

1713929[/snapback]

-jaka dokładnie masz karte ?

-EAX działa moze masz cos wyłaczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co autor tematu, kupilem ta karte, bo byla polecana i ti taki zonk. tez mam tak ze nieslysze strzalow broni, tylko spadajace luski, tluczone szyby itp. gram w F.E.A.R. A w Quake 4 wyswietla mi ze moja karta nieopbsluguje OpenAL (chyba dobrze zapamietalem) i niemoge właczyc EAX, tylko moge wlaczyc Surroun speakers :(

 

Mam w opcjach EAX Console ustawione. zaznaczone Special FX i wybrane EAX Games-normal effect. Stery mam te co dostalem do dzwiekowej.

post-1112-1130254243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bikol. powiedz jaka dokladnie wersje sterow masz (jesli wiesz oczywiscie) bo na moich V_LB_1_84_55 nie mam w zakladce EAX'a opcji od EAX games. mam tylko te opcje ponizej (jakies tam voice).

 

Co do sterkow ralfa: nie wiem co jest ale podczas instalacji wywala mi ze nie znaleziono kompatybilnych urzadzen (czy jakos tak :])

Edytowane przez krystek_16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak sprawdzic jakie mam stery, wiem tylko jak w panelu sterowania, i mma taka wersje jaka na screenie :) A stery od RALF11 przetestuje zaraz.

 

edit: mam ten blad co w drugim zalaczniku, czyli to samo co krystek :(

post-1112-1130264547_thumb.jpg

post-1112-1130264762_thumb.jpg

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tam macie naje.... z tymi kartami bo jam mam ustawiania EAX tak ja na obrazku

Dołączona grafika

i wszystko działa choć sprawdzałam to jedynie w doom3 farcry i ut2004 ale włączone wszystkie możliwe opcje dźwięku dają poprawne efekty a ponic OEM od ZS nie rożni się zasadniczo w kwestii obsługi EAX

zastanawiajace jest tez to w jaki sposob sterownik zgłasza karte

Dołączona grafika

skoro OEM nie rozni sie zasadniczo od ZS to dlaczego nie nazywa sie Audigy 2 OEM tylko tak jak widac u 'bikol'

czyżby Creative kolejny raz wypuszcza cos co nie jest tym na co wygląda

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem tez takich ustawień, ale to nic niedaje. To chyba cos sterowniki, u ciebie wyswietla Audigy 2 ZS C800, a u mnie Audigy C400 tylko, a powinno byc chociaz Audigy 2:( probowalem zainstalowac stery inne, najnowasze ze strony i jest ten sam blad co w tych od RALF11.

 

EDIT:

czyżby Creative kolejny raz wypuszcza cos co nie jest tym na co wygląda

No chyba niestety TAK!!!!

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ju udalo mi sie zainstalowac stery, poczytalem tu i tam:

 

Zmienilem rozszerzenie sterow SBA2_PCDrvBeta_LB_2_08_0002.exe z exe na rara i wypakowalem tylko folder Drivers i w panelu sterowania zrobilem aktualizuj i wybralem te stery i mam Audigy 2 :) W F.E.A.R dzwiek jest taki jaki powinnien być, moge wlaczyc juz Advanced HD. Ale w quake 4 mimo ze moge wllaczyc OpenAL i advanced HD to dzwiek jest, bez wystrzalow, bez gadania, slysze granaty i muzyke :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu sterów z płyty wyświetlało Audigy , po update wyswietla Audigy 2  , chyba po prostu pozbywają się starych sterowników zamiast wytłoczyc nowe i stad te problemy

1719555[/snapback]

Ja bym powiedział ze pozbywają się lezakow magazynowych (karty A2oem)

bo faktycznie sprzedawac kartę ze sterami z 2003r....

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzies w sterownikach mozna zrobic Update?? czy jak robiles?? bo niemoge znalejźć nigdzie Update icon_sad2.gif

Wchodzisz na strone Creativa , i tam masz auto update , z poziomu sterownikow nie mam pojecia bo nie probowalem , ale w Auto update na tej stronie Ci wykryje karte i sciagnie sterowniki i zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na www.creative.com i latam po calej stronie i niewidze Auto Update, na polskiej też nie. Niewiem gdzie to jest :(

 

EDIT: Doszedlem wkoncu do tego AutoUpdate :) zaraz zobacze jak to sie sprawi.

 

Nic nie dalo niestety, ale w F.E.A.R dzwiek jest juz dobry, wiec w Quake 4 moze potrzeba jakiegos patcha tak jak do Doom3 zeby dzialal Advanced HD.

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec cala sprawa jest juz calkowicie jasna :] tak do konca to nie kwestia sterkow. Teraz rada dla wszystkich ktorzy maja ten problem :D Jesli nie dziala wam calkowicie (lub tez wogole EAX w grach) poprostu wylaczcie w konsoli EAX w windowsie jakiekolwiek efekty (ja mialem wlaczony Advanced EQ). wlasnie przez to ze macie zalaczone Efekty EAX w windowsie, nie pozwala na jednoczesne uzytkowanie EAX'a w grze :] Proste, lecz wkurzajace. Bo za kazdym razem jak w cos gram to musze wylaczyc Advanced EQ w konsoli :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec cala sprawa jest juz calkowicie jasna :] tak do konca to nie kwestia sterkow. Teraz rada dla wszystkich ktorzy maja ten problem :D Jesli nie dziala wam calkowicie (lub tez wogole EAX w grach) poprostu wylaczcie w konsoli EAX w windowsie jakiekolwiek efekty (ja mialem wlaczony Advanced EQ). wlasnie przez to ze macie zalaczone Efekty EAX w windowsie, nie pozwala na jednoczesne uzytkowanie EAX'a w grze :] Proste, lecz wkurzajace. Bo za kazdym razem jak w cos gram to musze wylaczyc Advanced EQ w konsoli :[

1722342[/snapback]

Potwierdzam. Aby używać EAX w grze, należy wyłączyć efekty EAX w Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...