Skocz do zawartości
Kyle

Pluginy Do Winampa - ! Tylko Audio !

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest plik 44,1 khz 16 bit z sinusoidą 20 000 Hz -- kto z WAS słyszy te zgrzyty? :wink: - to prosty test Waszych systemów jeśli chodzi o skalowanie - lub ogólnie zniekształcenia na wyjściu.

 

Przenioslem posty z topicu o X-Fi zeby nie robic tam offtopa, a moc sobie spokojnie pogadac.

Jesli ktos ma jakies ciekawe pluginy poprawiajace/zmieniajace brzmienie (i tylko takie - wszelkie skiny i wizualizacje beda wywalane i karane %) to tez niech sie podzieli :)

Costi

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

to raczej twoje zdanie, ktorego ci nie zabronie ;-) tak jak ja bede sie trzymal swojego :!:

SACD i DVD-Audio :) chyba nie wiele osób słyszało muze z tych nośników :)

 

 

1855165[/snapback]

@Kyle

Z teo twojego pliku słysze takie tylko "YYyyyyyyyyyyyyyyy" i szum leciutki.

>> inny plik testujący- udial <<

tu za to słysze :) wybieranie nr. w telefonie :) i po tym takie łik łiki łik (trudno to opsiać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ... a teraz moi drodzy zainstalujcie sobie plugin do WinAmpa o nazwie HQ Soft Proc

 

HQ Soft Proc jest to plugin skalujący częstotliwość z 44,1 k na dowolną wybraną (np 96 k) z jakby antyaliasingiem ... porównajcie sobie dla przykładu obraz na monitorku z jakiejś gry z AA i bez AA - mniej więcej tutaj jest to samo tylko że w audio.

 

U mnie to wyeliminowało brzęczenie z tego mojego 20 khz (20 000 praktycznie nie słychać bo tą częstość słychać tylko jako składowa zmienna - jako czysty sin nie słychać)

 

Parametry min to 50 , opt. to 100 jednostek .... ja dałem 200 przy 96 khz 24bit. Muzyka brzmi delikatniej , mniej ostro. Mój sprzęt to SB Audigy i monitory Edirol MA20D (rozwalają nawet yamahę RXV350 + Bellwood Excellance 10 których rynkowa cena jest 2 kpln).

 

ps. składowa zmienna ... miałem na myśli że słychać jako dodatek przy zmieniającej się częstotliwości ale czystego równego sin nie słychać ... pasmo wysokie moich monitorków to 23 khz , monitory łaczone cyfrowo 24bit 96khz

 

->Nierealny

 

Tutaj mnie zmartwiłeś strasznie ... myślałem że X-Fi ma już skalowanie (z jakby dźwiękowym AA) wbudowane ... może wyłącz wszystkie ulepszacze i efekty jeśli masz. Ja w swoim audugy musiałem trochę grzebać aby zdeaktywować psujące precyzję efekty.

 

----------------------

 

chyba serwer im przed chwila siadł , mam ten plug i dam go na serwer za moment

 

HQsoftproc 4

 

----------------------

 

Właśnie przesłuchałem plik z telefonem ... to dowodzi że plugin cudownie działa ... ale patrzcie na zużycie CPU. Plugina używam od paru miesięcy bez niego nie da się słuchać (na lepszym sprzęcie)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Costi odsłuchałeś pliczki z HQsoftproc i bez ? :wink:

Nie, jeszcze nie. Zastanawiam sie, czy jest sens sie w to bawic przy podlaczonych analogowo X530, ale w sumie sprobowac nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Nierealny

 

Tutaj mnie zmartwiłeś strasznie ... myślałem że X-Fi ma już skalowanie (z jakby dźwiękowym AA) wbudowane ... może wyłącz wszystkie ulepszacze i efekty jeśli masz. Ja w swoim audugy musiałem trochę grzebać aby zdeaktywować psujące precyzję efekty.

zaraz sprawdze tylko wina wgram bo mi muli ostatnio :)

jakie polecacie stery do x-fi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA używam wampa :D .... jeszcze 5.1 .... wgraj sobie najnowszego ... jeśli jest muszę go zassać. Dodam że na zintegrowanej łączonej cyfrowo też plug działa ale ze wzgl. na ograniczenia integry 48 k i 16 bit jedzie więc trzymam audigy bo ma na wyjściu cyfrowym 2 x więcej khz i 24 bitków. Efekt praktyczny 48k+16bit vs. 96k+24bit to miększy dźwięk, szczegółów oczywiście z nikąd nie przybędzie ale dźwięk jest dokładniej skalowany coi tak daje większą wierność reprodukcji.

 

Tak mam ustawiony plug ... w readme pisze że lepiej nawet dać 32 bit ale ja i tak na cyfrowym mam "tylko" 24 bit więc nie ma raczej sensu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem sobie tego plugina, ale nie wiem co sadzic. Wydaje mi sie, ze muzyka brzmi ladniej, dokladniej.

 

Ale z drugiej strony zastanawiam sie, czy to ma wplyw tez na dzwiek idacy przez wyjscia analogowe?

 

PS. Chyba bedziemy musieli sobie zalozyc oddzielny topic, bo odjezdzamy coraz bardziej od X-Fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje ten plugin na Audigy2 podlaczonej SPDIFem do Yamahy 457 B&W DM302 i chyba mam drewniane ucho :F bo nie moge wychwycic roznicy. Poza do teog plugina polecaja takie sterowniki www.kxproject.com . testowal je ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem sobie tego plugina, ale nie wiem co sadzic. Wydaje mi sie, ze muzyka brzmi ladniej, dokladniej.

 

Ale z drugiej strony zastanawiam sie, czy to ma wplyw tez na dzwiek idacy przez wyjscia analogowe?

 

PS. Chyba bedziemy musieli sobie zalozyc oddzielny topic, bo odjezdzamy coraz bardziej od X-Fi ;)

 

Racja - rozgadałem się tam na ten temat a to wykracza poza X-fi. Co do dźwięku idącego przez analoga to najłatwiej to sprawdzić na plikach które zostały podane w temacie o X-Fi i tutaj. Jeśli słyszysz rzężenie i po aktywacji pluga znika to znaczy że działa na analogu (jestem pewien że też zadziała).

 

ps. skalowanie daje rezultat największy kiedy odtwarzamy niesymetryczną częstotliwość w stosunku do częstotliwości wewn. karty dźwiękowej np . 44,1 khz płyty CD vs. 96 khz Audigy więc teoretycznie i z grubsza praktycznie wystarczy skalować do 48 khz jednak przy 96 khz dźwięk jest jeszcze delikatniejszy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany plugin do Winampa dziala na wyjsciach analogowych - sprawdzone na obu podanych tutaj sygnalach testowych :)

 

Notabene sporo mi on obciaza procka - bez niego mam podczas sluchania muzy obciazenie 0-5%, z tym pluginem w zasadzie nie schodzi ponizej 5% (zakres wahan 4-8%)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że w sumie to bym się chętnie pobawił jakimiś pluginami (do tego czasu nie używałem żadnych upiększaczy) a najchętniej przetestował bym sobie jakiegoś crystalizera funkcjonującego jak w x-fi (oczywiście softowo, wiem że Costi pisałeś ale on mi się nie podoba :wink: ) natomiast zupełnie mnie nie iteresują jakieś wyginacze charakterystyk echa i wszystko co się z tym wiąże.

Na sieci nie mogłem znaleźć nic sensownego do foobara same jakieś %^&*%*^#$

Swoją drogą zastawia mnie jak działa resampler w foobar... Jeśli kawałek jest nagrany jako 44.1K to w jako sposób on go przerabia na np. 48K ?

Tak logicznie patrząc to powinien uśredniać próbki ?

A jeśli tak to chyba powinno to się odbijać na procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że w sumie to bym się chętnie pobawił jakimiś pluginami (do tego czasu nie używałem żadnych upiększaczy) a najchętniej przetestował bym sobie jakiegoś crystalizera funkcjonującego jak w x-fi (oczywiście softowo, wiem że Costi pisałeś ale on mi się nie podoba :wink: ) natomiast zupełnie mnie nie iteresują jakieś wyginacze charakterystyk echa i wszystko co się z tym wiąże.

Na sieci nie mogłem znaleźć nic sensownego do foobara same jakieś %^&*%*^#$

Swoją drogą zastawia mnie jak działa resampler w foobar... Jeśli kawałek jest nagrany jako 44.1K to w jako sposób on go przerabia na np. 48K ?

Tak logicznie patrząc to powinien uśredniać próbki ?

A jeśli tak to chyba powinno to się odbijać na procku ?

Też nie lubię efektów tylko max jakość. W foobar to testowałem (jest wbudowany resampler) i odbija się na wydajności podobnie jak w winamp+plugin , tylko że w winamp mamy kontrolę nad ilością sampli/próbek (wartość 50 = 16000) w foobar tego nie ma. JAk działa ? podobnie jak jak AA w kartach graficznych lub skalowanie filtrem bikubicznym w Photoshop (no coś pomiędzy jednym a drugim) : operuje na wielu samplach - im więcej tym lepsza jakość skalowania.

 

ps. widzę że masz burka-browna - dobra kostka ; sprawdź podanymi w temacie próbkami czy wogóle powinieneś stosować resampler ... może burr-brown jest skubany i robi to "osobiście"? A może zmienia tak zegar że przy 44,1 khz nie musi skalować? - jednak to rozwiązanie też ma swoje wady brzmieniowe i zalety również

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię efektów tylko max jakość. W foobar to testowałem (jest wbudowany resampler) i odbija się na wydajności podobnie jak w winamp+plugin , tylko że w winamp mamy kontrolę nad ilością sampli/próbek (wartość 50 = 16000) w foobar tego nie ma. JAk działa ? podobnie jak jak AA w kartach graficznych lub skalowanie filtrem bikubicznym w Photoshop (no coś pomiędzy jednym a drugim) : operuje na wielu samplach - im więcej tym lepsza jakość skalowania.

No właśnie ja też tak to widziałem... tylko że ja nie byłem pewny bo to moje prywatne wywody

Ale resampler można ustawić w foobar na 44,1; 48 itd. to już chyba jest kontrola ilości próbek?

U nie zmiana z 44,1 na 48 praktycznie niewidzialna pod wzgl wydajności...

 

Edit==========

 

http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/pcm2702.html

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też tak to widziałem... tylko że ja nie byłem pewny bo to moje prywatne wywody

Ale resampler można ustawić w foobar na 44,1; 48 itd. to już chyba jest kontrola ilości próbek?

U nie zmiana z 44,1 na 48 praktycznie niewidzialna pod wzgl wydajności...

44,1 i 48 , i 96 khz to częstotliwość próbkowania ale nie sampli które dzielą jedną jednostkę (lub grupę) choć nazwać można to i to samplem.

 

Po przeczytaniu specyfikacji widzę że burr-brown ma stały zegar 12 MHZ , jest 16 bitowy i próbkuje do 48 khz. Możliwe że trzeba skalować ( dla Ciebie 16 bit przy 48 khz) ale najlepiej sprawdź sam wygenerowanym przezemnie wav'em i tym "telefonikiem" od kogoś tam. Jeśli bez pluginów słychać brzęczenie tzn. powinieneś zainstalować jakiegoś skalatora.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Nierealny

 

Tutaj mnie zmartwiłeś strasznie ... myślałem że X-Fi ma już skalowanie (z jakby dźwiękowym AA) wbudowane ... może wyłącz wszystkie ulepszacze i efekty jeśli masz. Ja w swoim audugy musiałem trochę grzebać aby zdeaktywować psujące precyzję efekty.

 

 

 

-> Nierealny

 

Pozmieniaj tryby pracy karty, powyłączaj crystalizery itd. - wielką zaletą X-Fi jest właśnie skalowanie wysokiej jakości, to musi działać bez tych pluginów na X-Fi ! - a może recenzenci popełnili błąd? Jakich sterowników używasz? ... najnowszych od Creative ? ... na KX może nie działać sprzętowy resamler.

fuck

 

nigdy więcej nie dawajcie czegoś takiego jak 20_khz_44.1_khz

łep może rozwalić icon_smile3.gif

wyłączyłem wszystkie głupoty (chyba icon_wink2.gif )

słychać straszliwy pisk (coś podobnego słyszałem jak sklejałem gąbkę z plastikiem za pomocą ultradźwięków)

 

w tym telefonie za to słychać wybieranie nr. i w środkowym momencie odtwarzania też coś w stylu zgrzewania ultradźwiękiem (inaczej to brzmi w foo i wmp)

 

kyle, a jak u ciebie brzmią te pliki ??

 

ps.

coś mnie odrzuca od tego pluga do winampa, a raczej od samego winampa nie wiem czy się przemogę i wgram go ;)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą Kyle ( dzięki! ) doszedłem co i jak :wink:

PCM nie wymaga skalowania aczkolwiek można.

Tak jak już pisał kolega dla PCM max będzie to 48K

W moim przypadku 48K nie wnosi jakiś fajerwerków ale coś tam się zmienia...

Odsłuchy robiłem na szybko... i nawet nie mogłem zrobić testu w ciemno więc ciężko będzie powiedzieć co faktycznie się zmieniło a co było wytworem mojej podświadomości...

Przechodząc już do konkretów:

Różnice zauważalne tylko w detalach nagrania, delikatne talerze są mniej metaliczne, jakby delikatniejsze ale nie tracą na wyrazistości czy czytelności, przez to dźwięk staje się jakby bardziej ciepły (coś jak mały kroczek do „bardziej” analogowego dźwięku).

Tak czy inaczej polecam spróbować !

 

Edit =============================

 

Wpływ resmplera na dźwięk jest tak minimalny że praktycznie pomijalny.

Na dzień dzisiejszy wróciłem do 44.1

Jak doprowadzę do porządku moje audio to zapewne jeszcze po testuję ale jakoś powątpiewam że moje wnioski będą inne.

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck

 

nigdy więcej nie dawajcie czegoś takiego jak 20_khz_44.1_khz

łep może rozwalić icon_smile3.gif

wyłączyłem wszystkie głupoty (chyba icon_wink2.gif )

słychać straszliwy pisk (coś podobnego słyszałem jak sklejałem gąbkę z plastikiem za pomocą ultradźwięków)

 

w tym telefonie za to słychać wybieranie nr. i w środkowym momencie odtwarzania też coś w stylu zgrzewania ultradźwiękiem (inaczej to brzmi w foo i wmp)

 

kyle, a jak u ciebie brzmią te pliki ??

 

ps.

coś mnie odrzuca od tego pluga do winampa, a raczej od samego winampa nie wiem czy się przemogę i wgram go ;)

Przy skalowaniu (foobar lub winamp - w foobar da się włączyć ) nie słyszę tych 20 khz praktycznie a w tym wybieraniu słyszę tylko tony (bez pisków). Jeśli wyłączę skalowanie to mam tak jak Ty

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary zniekształceń bez plugina i z aktywnym HQ Soft Proc:

 

Testing results:

 

using SBLive! to resample to 48000:

19KHz IMD=20%

18KHz IMD=10%

16KHz IMD=5%

14KHz IMD=1%

You don't believe me ...???? I've included in component pack generated tones

used in my test versions of 44100Hz and 48000Hz ... Should sound the same !!!

 

using my component for KernelPrecision=100 (that means kernelsize 16000 samples

at resampling to 48000Hz):

19KHz IMD=0.01%

18KHz IMD=0.001% ; can't measure less than this

16KHz IMD=0%

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy sluchacie mp3 na X-fi w sluchawkach , wlaczacie to 3d costam czy normalne stereo , bo na moich hp890 philipsach starsznie muli jak wlacze to 3d costam. dlatego jezdze normalnei na stereo lub 4.1 z 3d wlaczonym

Na słuchawkach zdecydowanie powyłączaj wszystkie efekty i słuchaj w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pluginkiem HQ Soft Proc winamp cyka jak foobar2000. A nawet ma troszkę miekszy dziwięk. Szczegulnie sopranek mniam.Dlamnie bomba czegoś takiego szukałem.

 

 

At last!!!! :razz:

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...