Skocz do zawartości
erixon

Kilka Pytan O Wifi (hp Nx6110)

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posiadam laptopa HP nx6110 oraz internet z sieci kablowej vectra http://www.vectra.pl/strona.php?ids=18. chcialbym dokupic karte wifi tak zeby wszystko ze soba elegancko wspolpracowalo. obilo mi sie o uszy ze w moim notebooku dzialaja tylko karty firmy hp. to prawda? jaka karte najlepiej wybrac na pcmcia czy usb? slyszalem tez cos o minipci, co to w ogole jest:P? jak zrobic zeby mnie najtaniej wynioslo?takie zwykle karty wifi za allegro za 99zl nie beda dzialac? z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że pod PCMCIA nie powinno być problemów. Jednak jeśli chodzi o slot mini PCI to tam masz kabelki od 2 anten wbudowanych w wyświetlacz. W zasadzie nie wiem jak to się przekłada na skuteczny zasięg, ale moim zdaniem karta na mini PCI bedzie miała lepszy zasięg no i nie urwiesz jej bo nie bedzie schowana w obudowie.

Aha... zapomniałem dodać... myśle że w większości sklepów dadzą ci "przymierzyć" karte PCMCIA i sprawdzić czy działa. Ja np. kiedyś w Vobisie sprawdzałem czy kość RAM będzie współpracowała z laptopem 2 lata od niej starszym, a jak mi się spalił zasilacz to też sprawdziłem czy będzie normalnie chodził.

Edytowane przez Tony Y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe ze bedzie miec lepszy zasieg, ale bedzie ona mi potrzebna glownie w domu, wiec ze zrywaniem polaczenia nie powinno byc mowy. wlasnie tez nie wydaje mi sie zeby jakies problemy byly pod pcmcia jesli chodzi o kompatybilnosc. chyba rzeczywiscie bede musial pojsc do sklepu i sprawdzic. ma ktos moze karte wifi pod pcmcia i mial juz podobne dylematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe ze bedzie miec lepszy zasieg, ale bedzie ona mi potrzebna glownie w domu, wiec ze zrywaniem polaczenia nie powinno byc mowy. wlasnie tez nie wydaje mi sie zeby jakies problemy byly pod pcmcia jesli chodzi o kompatybilnosc. chyba rzeczywiscie bede musial pojsc do sklepu i sprawdzic. ma ktos moze karte wifi pod pcmcia i mial juz podobne dylematy?

z kartami na pcmcia nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co doradzilibyscie mi z tego ---> http://allegro.pl/search.php?string=wifi+pcmcia sprzet potrzebny mi glownie do domu, ale tez przyda sie w hotspotach. z gory dzieki za jakies sugestie poparte komentarzem :) PS cena w okolicach 100zl

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nalepsze - Linksys, ale chyba poza zasięgiem twoich funduszy. Dalej D-Link ale słyszałem dość złe wypowiedzi na temat routerów tej firmy, nie wiem jak jest z kartami wifi. Belkin daje wieczystą gwarancję, a sam kiedyś chciałem kupić sobie kartę ASUS WL-107g. Ma fajną opcję programowego Access Pointa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Miałem podobny dylemat - co kupić jak tego nie urwać i oczywiście fundusze.

 

Kupiłem coś takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20388 i jestem ogromnie zadowolony! :-)

 

Jest to bardzo uniwersalne i przy sprzedaż laptopa może się jeszcze do czegoś przydać. Również łatwiej wyciągnąć USB niż PCMCIA - może się mylę

 

A mini PCI dobre rozwiązanie ale już na stałę poza tym intel 2915 a/b/g kosztuje 150 + 40 zł zdjęcie blokady + przesyłka w dwie strony = prosty rachunek.

 

Gigabyte trzyma naprawdę dobrze zasięg i nie ma z nim problemów (może to chwyt reklamowy a może nie -antena 360stopni)- mała uwaga - na zdjęciu tego nie widać,ale nie jest zbyt mały - wielkości zakreślacza i troszkę się grzeje.

 

Na koniec link, który sporo Wam wyjaśni:

 

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...s/strona-4.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy różne karty

- oryginalną wbudowana w 6110

- D-linka air 650 na PCMCIA

- I-tec na post USB

Zdecydowanie najlepsza oryginalna - największy zasięg i stabilność połączenia, na drugim miejscu karta I-Tec'a , zdecydowanie najgorszy D-link - w miejscach w których poprzednie mają siłę sygnału znakomitą - D-link słabą, po za tym częste "zwisy" połączenia.

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...