Skocz do zawartości
Gość vadzior

X86-64 Nawet 30% Zysk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vadzior

30% wydajny jest venice pod cinebench-64bitedition vs 32bit version

co nie znaczy ze roznica to nie moze byc wieksza w innych zastosowaniach

 

tak wiec nawet jesli nasze venice 3000 krecone na te 2700mhz za kilka lat beda juz low endami wydajnosciowymi a oprogramowanie w koncu zacznie sie pojawiac masowo

nasze procki dostana niezlego kopa co napewno przedluzy ich cykl zyciowy

 

dla venice 1800mhz 30 % to jakby zysk 600mhz w srodowisku x86-64

venicy do konca dekady beda trzymac sie bardzo mocno

 

niech moc bedzie z athlonami64 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

wszystko przy założeniu, że pod 64-bitami Athlony będą kręcić się tak samo dobrze jak pod 32-bitami ...

u mnie nie ma roznicy w kazdym razie dla 2700mhz 30% to tak jakby 800mhz wiecej mial procek (3500mhz)

 

ale poczekajmy na sprime2004 x64 moze ktos raczy zrobic

 

w tych prockach tkwi ukryta moc

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie prime juz jest i u mnie róznica w nim 100mhz w dół oczywiście i nie jedenemu co sie chwali ze ma 3ghz też by mina zrzedła jakby zobaczył ze prime sie wywala po 5 minutach, dodam ze w 32bitach prime działało kilka godzin, progs do pobrania tutaj http://www.planetamd64.com/, ale musisz miec zainstalowany win x64 i zarejstrowac sie na stronce, tak wogóle to chyba najlepsza strona w necie o 64 bitach

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na SP2k4 32bit i jak tam sobie przeszło 8h, system 64bit i komp tak chodzi już kilka miechów i zero problemów. Jak miąłem a 32bit tak samo mam na 64bit i nikt mi nie mówi że jakieś tam Prime x64 jest lepsze od kilku miesięcznego użytku komputera…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu Mardok chodzi o to co kto oczekuje od kompa, ja wole mieć stabilny jak skała a ciut wolniejszy, i wcale nie twierdzę że tobie tez tak bedzie sie działo jak to było u mnie, pisze tylko że jest program który bada stabilność 64bitowych procków w ich 'naturalnym środowisku'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Sprawdzałem na SP2k4 32bit i jak tam sobie przeszło 8h, system 64bit i komp tak chodzi już kilka miechów i zero problemów. Jak miąłem a 32bit tak samo mam na 64bit i nikt mi nie mówi że jakieś tam Prime x64 jest lepsze od kilku miesięcznego użytku komputera…

to sprawdz na sp2004 64bit to ze 32bitowy leci na winxp64 roznicy wielkiej nie robi procowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

takie prime juz jest i u mnie róznica w nim 100mhz w dół oczywiście i nie jedenemu co sie chwali ze ma 3ghz też by mina zrzedła jakby zobaczył ze prime sie wywala po 5 minutach, dodam ze w 32bitach prime działało kilka godzin, progs do pobrania tutaj http://www.planetamd64.com/, ale musisz miec zainstalowany win x64 i zarejstrowac sie na stronce, tak wogóle to chyba najlepsza strona w necie o 64 bitach

tak wiec sciagnalem tego prime95- x64 i faktycznie zwiecha byla po 30min gdzie stabilny byl sprime 32bitowy

ale wystarczylo obnizyc htt o 1-mhz czyli cpu o 9mhz i jest git

zreszta moja plytka robi sie labilna powyzej 290htt wiec nie zawsze mam pewnosc czy to proc czy plyta

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...