Skocz do zawartości
GRANDMASTER

[cm 1,5ghz] Taktowanie Się Zgadza Ale...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lapa jak w podpisie i ostatnio zauwazyłem że jak pracuję normalnie z zasilaniem AC to taktowania mam takie

Dołączona grafika

czyli wszystko ok, zgadza się

jednak jak mam lapa zasilanego z baterii to taktowanie mam

Dołączona grafika

o co tutaj chodzi <_<

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z normalnie pokazuje ciągle taktowanie 1,5 GHz rdzeń DOTHAN. jednak jak pracuję na baterii to mam 4 tryby ustawienia proca:

25%

50%

75%

100%

procesor na każdym z tych trybów we WŁAŚCIWOŚCIACH SYSTEMU pokazuje inne taktowanie, poniżej zdjątka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

może cpu-z nie umie poradzić sobie z moją magiczną technologią i stawia na jedne taktowanie :-)))))))))))))))))))))

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma nic magicznego z moim kompem :) wszystko normalnie.

jednak z chęcią na stałe obniżyłbym taktowanie gdzieś do 800MHz albo 1GHz i oczywiście napięcie.

Najlepiej jest obniżyć napięcie stosując odpowiedni pin-mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazuje Windows to prawda. Celeron M ma ODCM (On demand clock modulation) i jakoś niby potrafi zwolnić procesor, ale to nie zmniejsza poboru mocy więć nie wiem w ogóle po co ta opcja. W RMclock czy jakoś tak można sobie zobaczyć jak to wygląda dokładnie...

http://img308.imageshack.us/img308/1183/rmclock4yy.jpg => screen na dowód - zobaczcie Cpu Throttle

PS. Grandmaster @ zrób jakieś próby i zobacz czy Ci dłużej na baterii chodzi jak jest zwolniony na przykład na te 25% itp, bo u mnie to ODCM nic nie zmienia, albo czy Ci się wtedy mniej wentylator włącza, bo może u Ciebie inaczej to jest rozwiązane.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...