Skocz do zawartości
.icy

Lcdpc

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kolejny komp - jak widac reki do szlifierki nadal nie mam, bude trzeba jeszcze obrobic pilnikiem i pomalowac. Koncepcja byla taka jak w lcdpc, ktore sa ladne i funkcjonalne, ale cholernie drogie. System sklada sie z budy i z myszy. Mozna podlaczyc klawiature ale ja uzywam ekranowej, jesli juz trzeba. W budzie jest Celeron 633, no i oczywiscie panel LCD - Samsung 15''.

zdj1

zdj2

zdj3

Komp jest zsieciowany, wiec zasiadam przed nim jak przed telewizorem - bo o to chodzi m.in. w lcdpc - i zapuszczam filmy, muze, czasem przegladne neta. Sluzy do relaksu przed snem. Jak doprowadze bude do porzadku, zeby wygladala jak mebel, to zalacze foty. Jesli ktos chce sie pobawic w zrobienie z tego czegos ladnego i jest z Krakowa, to moge odsprzedac.

 

Zapodaje nowe foty do pierwszego posta, bo niektorym sie nie chce przewinac strony i mnie jada...

Oszlifowane, pomalowane i zalozona biala uszczelka:

 

fota4

fota5

fota6

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem specem ale mi by było szkoda lcd. ale jesli juz takei cos robisz to przyłóż się do cięcia...

 

Zgadzam sie staszek1000 mi tez by bylo szkoda lcd. A poza tym to wykonanie straszne... Ogolnie ble :lol2: Ale brawo za pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to widział tak ze jak już jest tak lcd (też o takim czymś myślałem żeby zrobić) to pozbyłbym sie panela przedniego

wyrównał z obu stron bude (tym razem mam na myśli miejsce po froncie i tył)

kable wejścia i inne złącza przełożyć na tył (bok bez lcd) i ewentualnie gdzieś na ściance z lcd wrzucić cd or dvd.

myśle ze takie ustawienie byłoby dość ciekawe a wyciszenie do minimum pozwolił by Ci sie cieszyc grą filmem i czym kolwiekk chcesz :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowalem bude i zalozylem ramki na otworek.

 

fota1

fota2

fota3

 

Do zalozenia sa jeszcze male glosniczki "multimedialne".

Cos tez musze zrobic z tylem zeby nie bylo widac tych wchodzacych

z powrotem w bude kabli, a jednoczesnie zachowac cyrkulacje powietrza

(szczerze mowiac nie wiem jeszcze jak i z czego to zrobic).

Niom, ocieniajcie, pochwalcie, zjebcie (ale konstruktywnie :wink: )

Pozdro

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo troszke farby i od razu ladniej :) Tylko szkoda ze ekranik nie jest symetrycznie do kratki i tych "wgniecen" scianki. Ciekawe jak to na zywo wyglada, bo np. na pierwszym zdjeciu kolor wydaje sie bardzo ladny a na drugim traci na atrakcyjnosci. Ale wiadomo jak to zdjecia.

 

Ogolnie to bardzo mi sie podoba. Nawet bardzo bardzo. Ale bez klawiaturki bym nie przezyl, a juz nie wspominajac o moim prescocie co by sie chyba ugotowal ;) Ale bardzo dobry pomysl. Tylko jeszcze przedni panel pomaluj.

 

PS. zdecydowanie lepszy mod niz ten "nascienny" :D

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu wyjdzie na to ze ten zly i obrzydliwy Carlos sie czepia...

ano sie czepiam, bo jednego nie mge pojac. Powiedz mi icy gdzie tu sens i logika? Juz pedze z wyjasnieniem o co mi chodzi.

Otoz moda w tym jest niewiele, ot zamiast okna z plexi masz okno z LCD. ogolnie ze buda trefna i kiepskiej jakosci to widac, jednak twoje niedorobki az bija po oczach. dalej idac tym tropem, co ma na celu wstawienie lcd do obudowy tego rodzaju? ani to praktyczne, ani wygodne (klawa ekranowa to juz wogole paranoja).

Powiesz ze zestaw komputerowy jest w tej chwili umobilniony, i mozesz zabrac caly komp ze soba, nie taszczac monitora, klawy itp? No to ja sie zapytam, po 1 od czego sa laptopy, a po 2, a jak ci w te bude ktos kopnie w autobusie czy tramwaju i rozwali matryce to co? Kiszka panie kolego, kiszka.

Ze skrajnosci w skrajnosc, najpierw "ukrzyzowales" kompa na scianie (nieudolnie bardzo ale to kwestia drugorzedna), natomiast teraz stworzyles meganieporecznego kompa przenosnego (imho tak samo nieudolnie jak tego pierwszego).

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zly Carlos sie znowu czepia ;P

A tak moim zdaniem to estetyka rzeczywiscie solidnie kuleje ale pomysl nawet anwet. Jak jeszcze troche sie pomeczysz nad tym to mysle ze bedzie spoko. Pare estetycznych poprawek i ok.

 

Aha Carlos i nie mow ze to nie mod tak jakby sie nie nadawalo na to forum bo niby gdzie ma o tym napisac. Tak czy siak to jest niecodzienna modyfikacja. Moze nie jest to takie cudo jak robia niektorzy na forum ale zawsze mozna poczytac cos ciekawego dzieki temu na forum. Dla mnie tu jest wiecej moda niz w swiecacym wentylku i 2 katodach. .icy zrobil to wlasnorecznie tak ze jest w tym cos. Nie kupil i nie przykleil gotowca.

 

Podsumowujac.

Pomysl nawet niezly,

z tym kopaniem w tramwaju to Carlos rownie dobze ktos ci moze panel kopnac jakbys wiozl osobno ;)

Wykonanie troche biedniejsze ale w wersji drugiej widac znaczna poprawe, jeszcze troche dociagniec i bedzie miodzio. Ale na targi to sie nie nadaje. Dla wlasnej satysfakcji i radochy jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Carl0sa :)...

 

Tutaj straszni dużo roboty widzę włożonej... włożyć LCD w sciane i podąłczyć do grafkarty... :) Już z oknami i katodami jest więcej roboty... bo okno trzeba jakoś przyczepić i jest delikatniejsze w montażu :)

 

I ogólnie ten LCD jakoś tak krzywo jest w tym boku...

 

Żeby było konstruktywnie... Trzeba to poprawić :D.. ale imho i tak poroniony pomysł, podobnie jak na stacji PKP we wrocławiu gdzie zamiast kompów dali kobiecinom monitory dotykowe... Pisząc nazwisko na bilet miesięczny muszą posługiwać się klawiaturą ABC DEF :) sic!

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo tak siedzieć przed kompem i wpatrywać sie w jego bok :D .. a co do wygodnego przenoszalnego kompa to jest cos takeigo jak laptop... :wink:

No ale ile kosztuje taki laptopek. No i jest wiele wiele niewygod w laptopkach ktorych nie ma w pctach.

 

PS. .icy wstaw foty nowsze do pierwszego posta.

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poroniony może nie, ale brzydko zrealizowany :?

Ale co konkretnie, jestes szeryf, ale wez sie wysil i skomentuj

co jest wg. Ciebie do poprawy.

 

Po ch.. mi takie info, ze brzydki albo ladny, nie potrzebuje forum

zeby wiedziec, ze jednym sie bedzie podobac, a innym nie.

To jest oczywiste.

Mowcie konstruktywnie, konkretnie, co sami byscie zrobili,

w jaki sposob, jak ktos inny zrobil to lepiej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- uszczelce mówimy stanowcze nie (lepsza byłaby jakaś listwa ozdobna tudzież prosto wycięte okno i nic poza tym)

- sposób mocowania mogłeś rozwiązać inaczej bo te niesymetrycznie wystające śróbki wyglądają niezbyt ciekawie

- lcd jest przesunięty ciut w lewo względem tłoczeń na obudowie (nie jest "wyśrodkowany)co trochę razi

 

 

ja mówię: kup jakąś inną budę i bogatszy o doświadczenia spróbuj zrobić to na cacy. na pewno będziesz zadowolony. podstawa to jakaś koncepcja/kolorystyka/myśl przewodnia/plan i najlepiej żeby przykładowo "pulpit był częscią modyfikacji" (odpowiednia tapeta, theme)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ile kosztuje taki laptopek. No i jest wiele wiele niewygod w laptopkach ktorych nie ma w pctach.

no tak... zawsze to lepiej nieść 20 kilowe pudło pod pachą niż 2kg laptoka w plecaku :mur: . Jesli miałbym jużrobić mobilnego kompa to wolałbym juz wydać te 2k5 pln na laptoka niż łazić z czymś takim... Może ejszcze akumulator od ZIŁa w plecaku bedziesz nosił :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... zawsze to lepiej nieść 20 kilowe pudło pod pachą niż 2kg laptoka w plecaku :mur: . Jesli miałbym jużrobić mobilnego kompa to wolałbym juz wydać te 2k5 pln na laptoka niż łazić z czymś takim... Może ejszcze akumulator od ZIŁa w plecaku bedziesz nosił :lol: :D

Ale zamysl nie mial byc zeby jezdzic z nim na wyjazdy sluzbowe od poniedzialku do piatku, tylko jesli juz to skoczyc do kumpla na lan party czy cos.

 

ice. tak jak wczesniej pisal radek zmien uszczelke ale zostaw taki kremowy kolor.

No i glownie to co radek mowil.

Aha i pzzedni panel obudowy czyms potraktuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

Ale zamysl nie mial byc zeby jezdzic z nim na wyjazdy sluzbowe od poniedzialku do piatku, tylko jesli juz to skoczyc do kumpla na lan party czy cos.

to ja wole isc na postoj taxi, dac 10 w lape i mi taksiarz przetransportuje calego kompa, 21" monitor i mnie w obie strony. Bo siedziec i gapic sie w 15" matryce pod kiepskim kontem i bez klawiatury to mi szczerze mowiac tylko jedno przychodzi do glowy:

Zabawa dla dewiantow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

to ja wole isc na postoj taxi, dac 10 w lape i mi taksiarz przetransportuje calego kompa, 21" monitor i mnie w obie strony. Bo siedziec i gapic sie w 15" matryce pod kiepskim kontem i bez klawiatury to mi szczerze mowiac tylko jedno przychodzi do glowy:

Zabawa dla dewiantow.

:lol2: No tez racja.

(Ten niedobry zly carlos sie znowu czepia :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...