Skocz do zawartości
jonathan

RPG - w co warto pograc

Rekomendowane odpowiedzi

To co w temacie. Lubie rpgi ale ostatnio to co wyszlo to jakies takie krutki. Newer Winter Night przeszedlem w 3 dni. Morrowind mozna pograc. Ta gra wymaga czasu. Ale chyba potrzeba mi czegos w stylu Baldur's Gate i Icewind Dale.

Znacie cos takiego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym z tego co ja wiem to icewind dale ponoc do najdluzszych nie nalezal...ale osobiscie (jak dla mnie to drentwota...) nie gralem, wiec jednak nie wiem. :) a moze nie jakies jrpg? albo nie, bo znowu sie zacznie jakas wojna i hasla w stylu 'japonskie rpgi suxx' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś kiepsko na rynku RPG. NWN za krótki, Morrowind zbyt monotonny i udziwniony, Dungeon Siege zbyt krótki. Icewind Dale 2 zbyt klasyczny...

 

Osobiście polecam powrót do klasyki... jak ktoś ma w domu stary sprzęt, to niech włączy na nim dobre stare RPG i w to pogra.

 

Jak nie, to pozostają raczej tylko emulatory i tamtejsze RPG... Ostatnio coś kiepsko na rynku RPG. NWN za krótki, Morrowind zbyt monotonny i udziwniony, Dungeon Siege zbyt nudny. Icewind Dale 2 zbyt klasyczny...

 

Osobiście polecam powrót do klasyki... jak ktoś ma w domu stary sprzęt, to niech włączy na nim dobre stare RPG i w to pogra.

 

Jak nie, to pozostają raczej tylko emulatory i tamtejsze RPG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORROWIND RZADZI :)

A tak na serio jesli liczy sie dla ciebie glownie klimat to polecam ADOMA lub niezla polska pozycje - Otchlan. Gierki fajne lecz grafa nie powalaja ;) A podobne do Baldura (COOL :))..... no to daktycznie tylko...... Baldur ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najlepsze RPG jakie wyszło na PC : Gladiator !

 

Uwaga! Gra praktycznie nie do zdobycia, kiedyś mieliśmy z kumplami jej demko i zagrywaliśmy się bez końca, i wreszcie złożyliśmy się na 10$, przy okazji wizyty siostry jednego z kumpli w stanach, żeby zakupić pełną wersje!

 

Gra wymiata! Fabuła, grafika, możliwość gry 4 osób na jednym kompie, różne stopnie trudności! The best! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WFRP mi się już totalnie przejadł. Z tym systemem to nawet najlepszy MG nic nie wskóra... wszystko już było... nie da sie poprowadzić oryginalnej przygody bez stworzenia nowego świata i ras... jeszcze jedna przygoda zaczynająca sie od słów "Jesteście w Altdorfie" i sie zastrzele...

 

Z dobrych systemów polecam D&D 3rd Ed. Świetny system, no i cały stos realmów, nic tylko wybierać... tutaj możliwości jest 10 razy tyle co w WFRP, mechanika nie jest ubanalniona, ani równiez udziwniona, więc przesiadka nie jest trudna...

 

Co prawda, nawet dobry system nie pomoże jak MG nie potrafi prowadzić... grałem kiedyś sesję polegającą na losowaniu strony z bestiariusza... wylosowaliśmy Grey Rendera (kto ma książke ten wie) i było zabawnie, ale sesja była ostro do duupy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najlepsze RPG jakie wyszło na PC : Gladiator !  

 

Uwaga! Gra praktycznie nie do zdobycia, kiedyś mieliśmy z kumplami jej demko i zagrywaliśmy się bez końca, i wreszcie złożyliśmy się na 10$, przy okazji wizyty siostry jednego z kumpli w stanach, żeby zakupić pełną wersje!  

 

Gra wymiata! Fabuła, grafika, możliwość gry 4 osób na jednym kompie, różne stopnie trudności! The best! :)))

hmm, brzmi zachecajaco, ale czy moglbys powiec cos wiecej na temat tej giery, np. w jakim swiecie ona sie dzieje kim jestes i co chodzi :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w temacie. Lubie rpgi ale ostatnio to co wyszlo to jakies takie krutki. Newer Winter Night przeszedlem w 3 dni. Morrowind mozna pograc. Ta gra wymaga czasu. Ale chyba potrzeba mi czegos w stylu Baldur's Gate i Icewind Dale.

Znacie cos takiego????

Witam! ja znam dobrego rpga ale niestety nie ma go jeszcze na pc a dokladnie chodzi mi o final fantasy X , to jest najlepszy rpg w jakiego gralem i gram teraz dalej :) oczywiscie na ps2 , ale z tego co mi wiadomo wychodzi teraz final fantasy XI na wszystkie platformy w tym i na pc (nawet juz chyba wyszlo) , bedzie to gra online jeden wielki swiat rpg :):D,jezeli uslyszysz o tej grze to POLECAM !!! moze sie spotakmy gdzies w swiecie fantasy .

POZDRAWIAM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem w 7 dawno temu a wtamtym roku katowalem 8 ale mi plyta siadla 4 i nie skonczylem. ale klimat mi sie podobal, i te efecty. squaresoft rulez!!!!

milo mi to slyszec widze ze znasz sie na rzeczy i wiesz co to znaczy squaresoft :):)RULEZ!!! Bravo - wiesz co dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz slabszy sprzet to pokatuj Fallout 1,2 ,to sa chyba najbardziej klimatyczne gierki w jakie w zyciu gralem ,kazda z czesci to bylo calkowite odciecie sie od swiata (z wyjatkiem podstawowych potrzeb fizjologicznych).Ale jedna uwaga ,dobra znajomosc angielskiego i calej kultury anglo/amerykanskiej wysoce zalecana :wink: ,tylko nie w wersje PL!

Ten sam team wydal tesh Arcanum ,ponoc taksamo niezle, ale zalatwilem sobie niedawno wiec przysiade dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...