Skocz do zawartości
sansaba

Grzejący Się Acer 3613 Wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku - jak wiadomo do cichych i spokojnych jeżeli chodzi o chłodzenie ten laptop (jak i kilka innych acerów) nie należy. Niestety, ostatnio mam temperatury rzedu 48-59 stopni C na procesorze, wiatrak praktycznie się nie wyłącza... Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa, to wymiana pasty termoprzewodzącej. Nigdzie nie moge znaleźć manulala do tego laptopa, ew. kogoś z Łodzi, kto zrobi to nie pozostawiając śladów swojej działalności (wiadomo, gwarancja...). Jeżeli ktos jet w posiadaniu jakiegoś manuala, fotek, informacji - niech pisze. Oczywiście piszcie tez jakiej pasty użyć.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku - jak wiadomo do cichych i spokojnych jeżeli chodzi o chłodzenie ten laptop (jak i kilka innych acerów) nie należy. Niestety, ostatnio mam temperatury rzedu 48-59 stopni C na procesorze, wiatrak praktycznie się nie wyłącza... Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa, to wymiana pasty termoprzewodzącej. Nigdzie nie moge znaleźć manulala do tego laptopa, ew. kogoś z Łodzi, kto zrobi to nie pozostawiając śladów swojej działalności (wiadomo, gwarancja...). Jeżeli ktos jet w posiadaniu jakiegoś manuala, fotek, informacji - niech pisze. Oczywiście piszcie tez jakiej pasty użyć.

Pozdrawiam

Zrob fotki spodu, to postaram sie Ci pomoc.

Tylko dokladne i nie ruszone.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu przynajmniej jakoś bym zatuszował klucz do windy, po co ma się dostać w niepowołane ręce

Dziękuję, już zrobione, faktycznie to było nierozsądne... :mur:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tez mam 3613 i podobne problemy.W przyszlym tygodniu(w tym wybitnie nie mam na to czasu)rowniez bede rozkrecał swojego acera-ja rowniez bede wdzieczny za wszelkie rady dotyczace dostania sie do procka.A co do past to chyba najlepsza jest Coollaboratory Liquid Pro-z tym,ze jezeli bedziemy kiedys chcieli mimo wszystko jeszcze raz dostac sie do procka usuwa sie ją za pomocą "środka do czyszczenie chromowanych powierzchni"-nie brzmi to zbyt zachecająco :blink: ...Po dluzszym namysle u siebie zastosuje Arctic Silver 5 lub OCZ 5+(obie w podobnej cenie i o podobnych wynikach w testach)-po drut-modzie i ustawieniu na Low nawet te pasty powinny zagwarantowac nie zbyt czeste wlaczanie sie wiatraka(aceraspire napisal ze nawet do 1,5 h bez wiatraczka! :D ).

Pozdrawiam

Edytowane przez *Pawel85*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, powiedz mi czy sprawdzale co jest pod ta klapka mieszcaca sie na lewo od wentylatora???

Zdaje sie widac tam przez otwory wentlacyjne heatpipe'a...

Na lewo-bateria, na środku/do prawej-dysk,na lewo od wentyla-pamięć (przynajmniej według opisu z instrukcji dołączonej do lapa i wiadomości z forum)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewo-bateria, na środku/do prawej-dysk,na lewo od wentyla-pamięć (przynajmniej według opisu z instrukcji dołączonej do lapa i wiadomości z forum)

Pozdrawiam

A otwierales klape od hdd???

Cos ona za dza jak na sam dysk, imo tambedzie CPU takze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A otwierales klape od hdd???

Cos ona za dza jak na sam dysk, imo tambedzie CPU takze...

Dziś już za późno na zabawy ze śrubokrętem :blink: :lol2: Jutro zdejmę wszystkie trzy klapki (tak na wszelki wypadek) i pstryknę fotki, najpierw jednak zorientuje się w serwisie lapków o cenę takiej usługi (www.alibaba.pl), mam go kawałek od pracy (bo jakoś z BLASCiem nie chcę mieć do czynienia...). Do jutra więc - zmagań będzie ciąg dalszy :)

Pozdrawiam

 

EDIT:

Niestety trzeba całego laptopa na części rozebrać, żeby się dostać do procka. Wiem, bo miałem mieć drut-moda zrobionego ale przez to dałem sobie spokój...

Proszę nie załamuj mnie :mur:

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety to prawda z tym rozbieraniem calego dolu...:( juz dawno zagladalem pod te klapki ale niestety pod jedna jest pamiec a pod druga wysk i wifi. Tyle co mozna pod nimi zobaczyc:/

No to mi przechodzi chęć na rozbieranie lapciaka na gwarancji... :mur: Biegam jutro do serwisu... Wyniki negocjacji podam jutro w temacie - BTW, jakby jednak ktoś namierzył jakiegos manuala, niech wrzuca... Dziękuje wszystkim za pomoc i czekam mimo wszystko na dalszą...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. możesz śmiało rozbierać laptopa - blasc nic ci nie powie na temat naruszenia gwarancji - grzebanie i rozbieranie kompa nie anuluje gwarancji - takie stanowisko usłyszałem w serwisie acera. oczywiście jeśli zamiast procka wsadzisz tam 2 diody led to możesz mieć przekitrane, ale jeśli tylko nie ruszasz za bardzo nic ci nikt nie powie przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej. oczywiście jeśli coś się wysypało nie z twojej winy. dokładanie pasty jest całkowicie dozwolone.

2. może się okazać że aby dostać się do proca będziesz musiał rozebrać go nie z dołu tylko z góry. ja w swoim tak miałem.

3. ta pasta liquid coś tam - nie wiem czy się nadaje na semprony - ona jest z płynnego metalu i może zrobić zwarcie przez te małe świństewka na procku.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. możesz śmiało rozbierać laptopa - blasc nic ci nie powie na temat naruszenia gwarancji - grzebanie i rozbieranie kompa nie anuluje gwarancji - takie stanowisko usłyszałem w serwisie acera. oczywiście jeśli zamiast procka wsadzisz tam 2 diody led to możesz mieć przekitrane, ale jeśli tylko nie ruszasz za bardzo nic ci nikt nie powie przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej. oczywiście jeśli coś się wysypało nie z twojej winy. dokładanie pasty jest całkowicie dozwolone.

2. może się okazać że aby dostać się do proca będziesz musiał rozebrać go nie z dołu tylko z góry. ja w swoim tak miałem.

3. ta pasta liquid coś tam - nie wiem czy się nadaje na semprony - ona jest z płynnego metalu i może zrobić zwarcie przez te małe świństewka na procku.

 

pozdro

semprony jakby mnie nie dotycza - ja mam celeorna m :)... co do reszty - w zwykłym kompie mogę grzebac godzinami... tu jednak trochę się boję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc obdzwoniłem dziś wiele serwisów w mieście i oto co ustaliłem:

Cena za usługę (jak to określają serwisy konserwacja laptopa + wymiana pasty) od 140 do 190 PLN. Czas oczekiwania od 2 h (190 PLN) do 4 dni (140 PLN). Znalazłem jednak sklep z serwisem gdzie zrobią mi to w 1 dzień za maks 100 (ale najprawdopodobniej koło 80 PLN), wiec jeśli się zdecyduję to raczej tam (sklep duży, znany, na Piotrkowskiej w Łodzi, opinii o serwisie brak, ale facet w serwisie mówił dorzecznie i kompetentnie, a nie bajdurzył...) :lol2:

Natomiast ze zdziwieniem przytocze tu opinię WSZYSTKICH bez wyjątku serwisantów (a rozmawiałem przez telefon z kilkunastoma): Wymiana pasty na procu jest na dłuższą metę bezcelowa... Podobno Acery w niektórych seriach juz tak mają, że intensywne (jak w moim wypadku) użytkowanie lapa powoduje szybkie wysuszanie i utratę właściwości termicznych pasty... Spowodowane jest to konstrukcją i rozwiązaniem chłodzenia. :wink: Musiałbym więc dokonywać "konserwacji" według ich słów w okresach od 6 do 12 miesięcy regularnie ( w zalezności jak mocno i w jakich warunkach użytkuje się laptopa)... Więc dobra rada brzmiała: może warto się przyzwyczaić do tego cichego było, nie było szumu...

Sam już teraz zbaraniałem i nie wiem co mam zrobić...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 3613 zaczynam powoli zauwazac to o czym napisales-temperatura nawet bez obciazenia i na low jest o kilka stopni wyzsza niz jeszcze kilka tygodni temu(rowniez uzytkuje go bardzo intensywnie).Chyba rzeczywiscie cos jest w tym co powiedzili Ci w serwisach.Nie zmienia to jednak faktu,ze pasta/nalozenie zastosowane przez Acera jest beznadziejne-nie wiem jak Ty ale ja i tak ta paste wymienie(sprobuje sam-jezeli nie podolam oddam do serwisu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 3613 zaczynam powoli zauwazac to o czym napisales-temperatura nawet bez obciazenia i na low jest o kilka stopni wyzsza niz jeszcze kilka tygodni temu(rowniez uzytkuje go bardzo intensywnie).Chyba rzeczywiscie cos jest w tym co powiedzili Ci w serwisach.Nie zmienia to jednak faktu,ze pasta/nalozenie zastosowane przez Acera jest beznadziejne-nie wiem jak Ty ale ja i tak ta paste wymienie(sprobuje sam-jezeli nie podolam oddam do serwisu).

Pozdrawiam

Fotografuj etapy rozbiórki - fotki możesz podesłać na maila - jak coś to wal na PW...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! U mnie (TM2403) żaden program nie pokazuje temp procka tylko dysku,która zazwyczaj jest ok 40 stopni. Czy taka temp może powodować włączanie się wiatraczka, czy też winna jest raczej temp procka? Jeśli to dysk to nowa pasta chyba nic nie da... Czy to pewne, że grzebanie w sprzęcie nie anuluje gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! U mnie (TM2403) żaden program nie pokazuje temp procka tylko dysku,która zazwyczaj jest ok 40 stopni. Czy taka temp może powodować włączanie się wiatraczka, czy też winna jest raczej temp procka? Jeśli to dysk to nowa pasta chyba nic nie da... Czy to pewne, że grzebanie w sprzęcie nie anuluje gwarancji?

Jak na dysk 40 to sporo - u mnie 40 to jest w ciężkim stresie. CPUCool - pogoogluj, u mnie to pokazuje wszystko łacznie z obciążeniem proca i napięciami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansaba

 

Jak będziesz wiedział jak rozebrać swojego laptopa to daj znać.... sam posiadam pokrewny model do Twojego.... i tak samo trzeba dużo zdemontować żeby dostać się do procka....

No ktoś to pewnie wreszcie zrobi... Jak nie *Paweł85* to pewnie ja... Tylko za jasną :zonk: nie mogę żadnego manuala do Aspire znaleźć... Aż się nie chce wierzyć, że nikt tego nie rozbierał :blink:

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja już próbowałem... choć mam laptopa ponad tydzień... wykreciłem wszystkie śrubki ale nie moglem poradzić sobie z zaczepami... a nie chciałem czegoś urwać :)

 

Więc razem wymieniając się doświadczeniami damy radę.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja już próbowałem... choć mam laptopa ponad tydzień... wykreciłem wszystkie śrubki ale nie moglem poradzić sobie z zaczepami... a nie chciałem czegoś urwać :)

 

Więc razem wymieniając się doświadczeniami damy radę.... :)

No z zaczepami to się Acer postarał :lol2: Jak dokładałem wczoraj kostkę pamięci, to musiałem użyć siły (chłop 190 wzrostu i ponad 100 kg wagi) do wyjęcia klapki od pamięci :mur: :blink:

Boję się, że przy demontażu lapa coś ukrusze, albo urwę, chyba skończy się jutro płatnym (niestety) serwisem... :?

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

warto zajrzec tutaj:

http://forum.notebookreview.com/showthread...hlight=3023wlmi

 

co prawda jest to rozbieranie 3023wlmi ale zasada budowy taka sama wiec mysle ze na bank sie przyda:)

 

milej lektory

Dziękuje bardzo, przejrzę to dokładnie :) :banana:, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to to, że demontujący wyłamał jednak jakies zaczepy ... :lol2:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, przejrzę to dokładnie :) :banana:, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to to, że demontujący wyłamał jednak jakies zaczepy ... :lol2:

Pozdrawiam

 

 

No to do dzieła :) :) Troche to skomplikowane... i łatwo można coś uszkodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te fotki, przeczytałem komentaż i doszedłem do wiekopomnego wniosku - nie będę próbował grzebać w lapie, póki ma gwarancję. Jutro albo w poniedziałek oddaję gada na serwis. Zdam potem relację z temperaturek i zachowania wiatraka.

Pytanie: Jaką kupic pastę? Arctic Silver wystarczy? Czy coś innego polecicie ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...