Skocz do zawartości
KAMILcom

Kamilcom Wc

Rekomendowane odpowiedzi

miało być tanio i wydajnie, sami oceńcie jak wyszło

 

bloczek: Flow pin 90zł (bez króćcy) =7zł wysyłka

chłodnica Łada BY Kszonek --> Znakomity (foto) --> ja 90zł w tym wysyłka piorytetem 2.5m węży cellfast gratis króćce NK12

pompa Hydrol L25 II 50zł +6zł w tym pojemnik w którym była zatopiona i króćce NK12

węze cellfast 12/2 gratis z chłodnicą

wentylatory narazie tyko 2 80x80 ale planuje kupić takie

obudowa chieftec Big tower 160zł allegro.pl

czyli bez budy 243zł

temp AC

32*C ilde 38*C stress

bez O/C

temp WC

26 ilde 33*stress (wentyle na 5v)

chłodnica ma potencjał na 3 bloki które niebawem dokupie

 

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

fajna chłodnica, słąby ma nadmuch, trzeba było kupic 2x120mm.

Szkoda ze nie wiecej bloków, ogólnie wc jak wc, nic wyjatkowego, ale i tak dosyc ładnie.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś z pompy wodę kierował prosto na bloczka to nie musiałbyś robić takiej partyzantki z wężami a wydajność była by taka sama.

 

Proponuję ci przestawić pompę w drugi koniec budy (lewy dolny róg), wylot pompy podłączyć do bloku, a wlot do chłodniczki.

 

Problem zniknie i zlikwidujesz niepotrzebne naprężenia na wężach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC jak to WC, jedynie troche estetyka mnie przeraza - ta gąbka pod pompką i te węze :o

Wygladaja jak 16/22 ;]

Ogolnie dobrze, bo chlodzi..

 

Aaa co robi te pudlo z A64 nad zasilka?

węże zmienie na 10/1.5 akurat te miałem

pudełko sobie leży :D

@mariush190 pisałem że kupie

@DaRoN AMD 3000+ winchester :/, DFI LP NF4, 6600, samsung 200GB spinpoint, Tagan 380 U01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie wyszło trochę ta chłodnica niedorobiona/zdemolowana powinna mieć lepszy dostęp do powietrza

 

PS. widzę ze zabezpieczenie bloczka w postaci różowej gąbki ma również inne zastosowanie B) ehh musze dopisać ze do bloku gratis dokładam podkładkę tłumiąca drgania pompki lol ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze Znakiminty "zniszczył" moj szrołdzik na 2x120mm, bardzo fajnie sie z nim "pracowało". M<am taka sama obudowe, z tym ze ta sama łada wisiała sobie u gory, tam gdzie masz to pudło - po kij one w zasadzie?.

Tam gdzie masz chlodnice mialem pompe, a dysk (mam samsunga spinpoint :D ) wisial na gumkach w 5,25.

 

Jak wyjasnisz mi takie podobienstwo do mojego ukladu? :D

 

weze to troche przesadziles ja mailem cellfasty 10/12 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze Znakiminty "zniszczył" moj szrołdzik na 2x120mm, bardzo fajnie sie z nim "pracowało". M<am taka sama obudowe, z tym ze ta sama łada wisiała sobie u gory, tam gdzie masz to pudło - po kij one w zasadzie?.

Tam gdzie masz chlodnice mialem pompe, a dysk (mam samsunga spinpoint :D ) wisial na gumkach w 5,25.

 

Jak wyjasnisz mi takie podobienstwo do mojego ukladu? :D

 

weze to troche przesadziles ja mailem cellfasty 10/12 :P

hehe

chlodnica celowo na dole bo bedze jeszcze druga na gorze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

chlodnica celowo na dole bo bedze jeszcze druga na gorze :wink:

ja wstawilem tam na dole kolo pompki kadetta, ale nic to nie dalo - przy bloku tylko na cpu nie potrzeba wiecej. zalatw tej chlodnicy lepszy nawiew, kup dwa fandery, wstaw je miedzy przodem budy, a ładą, albo na gore i bedzie okay, niepotrzeba wiecej, chyba ze planujesz jeszcze dwa bloki. Jak wentyle maja byc tam gdzie te to radze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> szlifierke i wyciac te kartaki, bo one tylko szum powodują, wtedy bedzie ladnie. Polecam wypieprzyc wogole calą blache przednią i dac tam jakis fajny shroudzik, najlepiej to wyrzynarą zrobic kolka u gory ;) tam ta chlodnica pasuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstawilem tam na dole kolo pompki kadetta, ale nic to nie dalo - przy bloku tylko na cpu nie potrzeba wiecej. zalatw tej chlodnicy lepszy nawiew, kup dwa fandery, wstaw je miedzy przodem budy, a ładą, albo na gore i bedzie okay, niepotrzeba wiecej, chyba ze planujesz jeszcze dwa bloki. Jak wentyle maja byc tam gdzie te to radze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> szlifierke i wyciac te kartaki, bo one tylko szum powodują, wtedy bedzie ladnie. Polecam wypieprzyc wogole calą blache przednią i dac tam jakis fajny shroudzik, najlepiej to wyrzynarą zrobic kolka u gory ;) tam ta chlodnica pasuje ;]

bloki bedą napewno 2 bo wsumie teraz planuje sobie kupić DC intela to NB nie jest mi potrzebne.

napisałem że kupuje 120mm AC oczywiście x2, fanderów nie kupie bo cisza mnie nie interesuje i tak dysk z tego towarzystwa jest najgłośniejszy

kratki są wycięte aktualnie musze je powiekszyć żeby ładnie pasowały na 120mm, popatrz to zobaczysz że kratek nie ma na zdjęciu widać

dla chłodncy już delikatnie pociełem bude (tam na dole) a u góry jej nie postawie bo kupie sobie jeszcze chłodnice 2x120 albo 3x120 (jak szaleć to na całego)

 

może w przyszłości kupie sobie pompe C.O. tylko gdzie ją zmieścić :wink:

 

PS. pudełko już wywaliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja u siebie bede c.o mocowac podobnie jak u ciebie jest teraz nagrzewnica. Ty jak chcesz miec dwie nagrzewnice to raczej nie masz na to miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze prosze, a myslalem ze to tylko taki zmyslny avatar ;]

To popatrz na zdjęcie w profilu ;)

 

Kamil: Czy mi sie zdaje czy teraz jedziesz na jakims pentiumie co jest złożony na pająka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie wszystkie wiatraki będą zamontowane?

No ostatnie zdjęcie fe.... nie lubię węży! Mój pies by go zjadł (joke).

 

Masz dużo dysków?? Bo twen tagan chyba nie do zasilania tej kanapki??

czemu nie? te wiatraki przy odpowiednich obrotach nie będą dokuczać

 

fe.... nie lubię psów, mój chomik by go zjadł ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze prosze, a myslalem ze to tylko taki zmyslny avatar ;]

avart jest jakiś tam z netu :razz:

Masz dużo dysków?? Bo twen tagan chyba nie do zasilania tej kanapki??

niektóre wentylatory poszły do serwera, w tym te do dysków bo sie grzały

Kamil: Czy mi sie zdaje czy teraz jedziesz na jakims pentiumie co jest złożony na pająka ?

P2 400@533 reszta w singu :D

 

planuje zrobić na dachu rezik z rury z plexi

już zamowiłem atmana 305 w RN bo mają promocje

wszysko teraz bedzie na wężykach 8/1.5 cellfast

hydora sprzedałem na allegro za 80zł :D strasznie pierdział musiał bym wymienić wirnik

planuje jeszcze coś na NB

Dołączona grafika

 

jeżeli MaSell mi go sprzeda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja mobo? :)

 

Ogółem całkiem fajne WC! :)

tak to twoja była :wink:

mineły już 3 tygodnie od wysłania do serwisu <_<

w poniedziałek bedzie 10 dzień pobytu :/

jeszcze ram muszą mi z serwisu odesłać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...