Skocz do zawartości
L!z@rD

Z-5500 Vs. Gigaworks S750

Rekomendowane odpowiedzi

zadne

http://www.allegro.pl/item98642708_yamaha_..._nowa_raty.html

lub

http://sklep.arwek.com.pl/product_info.php?products_id=750

+ jakis wzmak sie dobierze

 

no chyba ze sie uparles na pseudo-5.1/7.1-niby_kino by pochwalic sie kolegom z podworka albo cos. Te pierdziawy w zadnym wypadku nie dorownaja porzadnym kolumną albo zestawowi kina domowego do tv (kolumny) za dodatkowe 500-1000zł

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

ja bym ci polecil logi Z-5500, sam je mam wiec wiem co mowie, gwarantuje ci ze do jakosci dzwieku sie nie ma co przyczepic a juz jak sie da na polowe mocy wgniata moca dzwieku w fotel

 

do tego jeszcze dokupic sb x-fi extreme music i nie ma lepszego sprzetu niz ta dzwiekowka i te logi, miazdza all :razz:

 

 

a te 2 kolumienki co ci kolega radzi lepiej odpusc sobie i nie zawracaj sobie nimi glowy

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale do 37 m2 takie małe kolumienki... sorka ale to nie da rady tak zrobić, uważam że basem logi bedą dobrym rozwiazanie bo kopyto to ten sub ma i to potezne ale, ale, ale sam nie wiem mam ten zestaw na 10m2 i już powoli mi zaczyna brakować czegoś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

karsi tobie zaczyna na 10m2 brakowac mocy w logach, to musisz miec cos zle poustawiane bo ja w 8m2 to na polowe mocy ino slucham bo podglasniajac dalej to juz czyste szalenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiara gadacie jakbyscie rozumy pozjadali a nawet tego nie slyszeliscie

 

jak pokoj az taki duzy to zawsze mozna kupic to:

http://www.sklep.arwek.com.pl/product_info...products_id=747

i jakis wzmak za 2-4 banki

 

taki uklad ZMIECIE Z POWIERZCHNI ZIEMI I NIE ZOSTAWI NAWET ATOMU

z KAZDEGO zestawu glosniczkow komputerowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karsi tobie zaczyna na 10m2 brakowac mocy w logach, to musisz miec cos zle poustawiane bo ja w 8m2 to na polowe mocy ino slucham bo podglasniajac dalej to juz czyste szalenstwo

RzeźniQ mam dobrze wszystko poukładane, lubię po prostu głośno:) bas mnie miażdzy za każdym razem, ale brakuje jednak fo muzyki, zarówno góry jak i innego środka......gdyby każda z satelitek miała powiedzmy po ok 17cm średnicy, i przenosiła, ciutkę niżej wszystko byłoby okej... tak jest dobrze, ale może być duuuużo lepiej, najlepszym w tym zestawie, bez wątpienia jest głośnik basowy!!!

 

Canti- napewno tak by było, niewątpie- ale gdzie te kolumny przyrównać do zestawu komputerowego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

Canti a ty slyszales moc logow :blink:

 

 

karsi czy ty masz x-fi bo jesli nie to o czym my wogule rozmawiamy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^^^^^^^^^^^ Audigy 4 box

ps. i nie jest to jakaś tam rażąca różnica pomiędzy X-fi, z drugiej strony powiem Ci, że te głośniki nabierają jednak pełnej krasy, przy mniej więcej 15m2 jeżeli chodzi o basik, satelitki wtedy mogłyby dać więcej z siebie, choć daja i tak na max-wg. mnie.

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem i zadna rewelacja za duza cena do mozliwosci tak samo jak x-fi

 

widze ze naprawde nie potrafisz przebolac swoich straconych pieniedzy

 

a tekst jesli nie masz x-fi to nie ma o czym gadac

nie wiem czy smiac sie czy plakac

 

audigy 2zs,augidy 4 w zupelnosci wystarczaja do tych glosniczkow

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

a czy w audigy masz: 24 bit crystalizera, CMSS-3D i equalizer z HZ BASS 31, 62, 125, bo z tego co wiem to nie

 

bo bez tego logi sa poprostu cieniutkie jesli chodzi o muze wg mnie!

 

a co do tego ze x-fi to strata kasy to tu sie gruuubo mylicie! do tego ze sie ma x-fi czeba sie pobawic jakis czass karta zeby wycisnac z niej to co logi lubia najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L!z@rD: Jakiej wielkości masz pokój, w którym chcesz ten swój zestaw postawić?

 

Ja mam jakieś 19m2 i ostatnio skompletowałem sobie: NAD 3020 + kolumienki Wharfedale Diamond 9.1 - razem 1000zł. Gra o niebo lepiej od wypróbowanych wcześniej przeze mnie Creative'ów 5800, 5900 czy Logitechów 2300 i 5300. Większych kolumn do pomieszczenia do 20m2 nie ma co kupować - paradoksalnie będą miały gorszy bas. To znaczy na pewno będzie go więcej, ale nie będzie czysty.

 

Generalnie na allegro jest sporo ciekawych pozycji (wzmacniacze i kolumny) i za jakieś 400-500 zł idzie już złożyć coś, co na pewno będzie grało lepiej od komputerowych pierdziawek - np.

http://www.allegro.pl/item99679068_wzmacni..._zapraszam.html

http://www.allegro.pl/item99174965_magnat_..._hit_cena_.html

a do większego pomieszczenia:

http://www.allegro.pl/item99749963_eltax_s...sklep_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RzeźniQ_dNb

 

mowie ci nie placz ze wywaliles pieniadze w bloto

twoje argumenty zreszta jak wszystkich innych topnieja z kazdym postem

 

crystalizer to syf marketingowy i bylo to powiedziane

 

cmss-3d ma audigy 2/1 live chyba tez jesli bierzemy pod uwage modowane stery

 

HZ BASS 31, 62, 125 mozna miec w kazdym programie do odtwarzania muzyki co obsluguje wtyczki

 

poza tym jesli logi sa cienkie bez tego to kolejny dowod na to ze to sa cienkie glosniki

 

Jenot

brawa dla logicznie myslacego, i dobrze kalkulujacego jakosc/cena/sens obywatela rp

 

nadzik bardzo fajny ile za niego dales?

Wherfdale - super kolumienki sluchalem i bardzo mi sie spodobaly ;) ale potem podlaczono mi kefa i wymieklem musialem na niego uzbierac :D

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzik bardzo fajny ile za niego dales?

399zł. Może to trochę dużo, ale niestety wymiotło jakiś czas temu wszystkie 3020 - chyba do Anglii pojechały, bo tam zaczynają bardzo dobrze schodzić. Ten, którego kupiłem, przeleżał chyba parę (a może i kilkanaście) lat gdzieś, bo końcówki były zaśniedziałe, i ogólnie jest dość szpetny, ale gra.... miód.

 

Wherfdale - super kolumienki sluchalem i bardzo mi sie spodobaly ;) ale potem podlaczono mi kefa i wymieklem musialem na niego uzbierac :D

No tak, ale kefy to już trochę wyższa półka cenowa. Może w przyszłości, te 9.1 grają bardzo naturalnie i czyściutko, są wykonane z bardzo dobrych materiałów (chociaż to oczywiście nie najważniejsze). Poza tym słuchałeś 9.1? Czy może starszych 8.1? Bo różnica jest i to znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem i zadna rewelacja za duza cena do mozliwosci tak samo jak x-fi

 

widze ze naprawde nie potrafisz przebolac swoich straconych pieniedzy

 

a tekst jesli nie masz x-fi to nie ma o czym gadac

nie wiem czy smiac sie czy plakac

 

audigy 2zs,augidy 4 w zupelnosci wystarczaja do tych glosniczkow

Canti czy ty kiedys czlowieku zrozumisz ze inni maja miec prawo

do swoich gustow ?

Jezeli ktos kupuje logi 5500 zamiast twoich kolumn czy woli "przeplacic"

za xfi to jego sprawa, a raczej wielu czynnikow ktore o tym decyduja.

A ty prowadzisz jakies krucjaty majac sie za nie wiem jakiego audiofila i znawcy

sprzetu audio a innych za totalnych lamerow jezeli wybrali "komputerowe pierdziawy".

Do kolum potrzeba miec nie tylko odpowiednia ilosc m2 ale i miejsce w pokoju.

Poza tym twoje wynalazki ktore proponujesz nie sa tym dla czego warto robic sobie graciarnie z pokoju.

Wielu z nas mieszka w blokach a nie wlasnych domkach. To dlatego idzie sie na pewne kompromisy

i mimo ze lepiej miec ogord przed domkiem to jednak sadzi sie male kwiatki w doniczkach.

A inna sprawa ze twoj sprzecik jezeli chodzi o kino domowe nie sprawdzi sie lepiej od logo 5500

a do sluchania muzy jest i tak cienki i 2 razdy drozszy od logow za 1000 zl poniewaz w twoim kompleciku

brakowalo suba ktory do filmow i gierczenia jest niezbedny.

Sluchalem podbnego zestawiku jak proponowany przez ciebie i jedyne co bylo lepsze

od logow do dialogi przy 5.1 ze wzgledu na lepszy central.

Poza tym dzwiek byl plasciutki, bez wyraznych basow z cienkim pozycjonowaniem tego

co bylo slychac.

Wiec ja wbrew twoim krucjatom nadal wole do malego pokoju z kompem logi za 1000

niz twoj zstaw za okolo 2000 (tyle wyniesie po dodaniu suba).

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiasz trolowac co? lubisz to? wszystko jest luz w watku a ty znowu chcesz sie klucic

napisalem ze do pokoików w ktore nie wmieszcza sie kolumny to jest dobre rozwiazanie, ale poszukac jak najtaniej

 

sluchaj misiek

logi 5500 to bieda za swoja cene

nikogo nie nazywalem od lamera trolu jeden, pare razy powiedzialem ze trzeba poprostu pokazywac ludzia alternatywe

wiara tutaj POLECA LUDZIOM NIE MAJACYM ZIELONEGO POJECIA O ISTNIENIU CZEGOS INNEGO logi5500

wchodza na strone komputronika i patrza pod glosniki i tyle

 

nigdy nie napisalem ze jestem znawca a ktos lamer, za to napisze ze jestes trol i chyba lubisz sie klucic w necie

 

argument ze ludzie nie maja miejsca w pokoju to smieszny wrecz godny politowania bo:

 

a) sa ludzie ktorzy MAJA miejsce wiec zwarzajac na nich powinno sie im pokazywac alternatywe a nie tylko "logi5500 sa git kup je" bo piszac w samych superlatywach o nich dajemy wlasnie to do zrozumienia

B) logi5500 maja subwoofer, jak ktos ma malo miejsca i mieszka w bloku to bas jest nie do zniesienia trzeba go sciszac bo tak maja male pokoje i na dodatek sasiedzi ci leb urwa za tego suba

 

robienie graciarni w pokoju... nastepny wrecz smutny argument

 

seraf ty chyba albo posiadasz te logi albo naprawde masz jakies problemy emocjonalne

logi 5500 to totalny pierd w porownaniu do tych zestawow co dalem podlaczynych do dobrego wzmaka

logi ze swoim zintegrowanym wzmakiem i JEDNYM MALUTKIM GLOSNICZKIEM na kazda satelite

 

ja tez slucham jednego i drugiego

subwoofer nie jest potrzebny az tak bardzo do kina

wiem z doświadczenia mam kino domowe, kefy z podpisu, i bowersy wolnostojace u siostry i moge sobie porownywac WIDZIAŁEŚ W KTÓRYMKOLWIEK KINIE SUBWOOFER? bo ja nie... widzialem tylko kolumny na scianach (zazwyczaj JBL jesli dobre kino) a tam znajdziesz, duzego low-woofera (twoj subwooferek tylko w kolumnie tak jak powinno byc) midwoofery/tweetery

 

i jeszcze jedno zaloze sie ze masz te logi, i sam prowadzisz CHORĄ krucjate w obronie czegoś co powinno kosztowac gora 700-800zł

 

i jeszcze jedno

te logi ktore po paru miesiacech bedzie od cholery ciezko sprzedac bo szybko traca na wartosci

jesli kiedykolwiek bedziesz chcial kupic porzadne glosniki to masz kiepska sytuacje

 

a jesli kupi sie dobre kolumny to wedlug twoich pieknych standardow dokupi sie suba

(wedlug moich - centralny i tylnie)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti idz już sobie na forum o sprzęcie Hi-Fi i tam się wymądrzaj.To jest temat tylko i wyłącznie o głośnikach komputerowych i nazwyczajnie w świecie zaśmiecach go swoimi postami nie na temat.Czy ty naprawdę nie widzisz że nikt tu Ciebie nie chce i wszystkim działasz na nerwy?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) wskaz mi gdzie mowie nie prawde, wyzywam cię. wskaz !

2) zaśmiecam? rozumiem, że nie wniosłem nic do rozmowy i osoby potem czytajace ten watek nie beda mialy poszerzonej wiedzy na temat tego co moga kupic za swoje pieniadze

3) zglaszac sie ci ktory mnie nie lubia na pm ( wlasciciele logow 5500 :D )

jeslu uzbiera sie konkretna ilosc osob to se pojde :P (5-10)

 

p.s. jesli jednak mowie prawde, to chyba chcesz dzialac na szkode ludzi ktorzy beda sie pytali o to co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie tak naprawdę, gdzie jest sens podziału sprzętu audio (głośników, słuchawek) na przeznaczony do kompa i nie? Bo ja widzę tylko jeden - marketingowy - bo można wydrzeć sporo kasy od klienta, który nie jest świadomy, że za te same pieniądze albo taniej może kupić dużo lepszy sprzęt.

 

Ja też wywaliłem kasę w błoto kupując Creative'y 5800. Niby grały, ale cały czas czegoś mi brakowało. Próbowałem różnych - 5900, Logów 2300, 5300 i cały czas coś było nie tak. Nie jestem żadnym audiofilem (nie bardzo rozumiem terminologię jakiej audiofile używają, a już kompletnie rozwaliły mnie teksty o wpływie cyfrowego kabla na jakość dźwięku) - ja tylko chciałem posłuchać czystego brzmienia muzyki i dźwięków z gier czy filmów, i żeby jakoś to pogodzić. I da się. Niedrogo, a Creative'y leżą w piwnicy - w porównaniu z przyzwoitym zestawem stereo, to co się z nich wydobywa trudno nazwać dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy niedrogo ? Zestaw Creativa'a 5800 za 200 zl porownywac do przyzwiotego zestawu stereo (ale chyba nie w tej samej cenie ;) )?

 

Canti - gdybym mial teraz kupowac w cenie 900 zl (tyle dalem za swoje 5500 - nowe) Jaki przyzwoity sybstytut kolumnowy (5.1) Co moglbym za to kupic ? Tylko prosze bez stwierdzen, ze zestaw 2.0 zagra lepiej - na pewno zagra czysciej - jesli bedzie przyzwoity a muzyka nan odtwarzana bedzie w dobrej jakosci. Jednak o przestrzeni oraz basie mozemy zapomniec.

 

Jesli ktos nie ma wysokich wymagan co do czystosci (najlepiej isc do sklepu i posluchac sobie jak graja kolumny) a ma co do glosnosci, basu i pewnej przestrzeni w filmach badz grach - nie zabraniajmy im zakupu zgrabnego gotowca. Swoja droga te Logitechy mozna dostac juz od $199 - 620 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy niedrogo ? Zestaw Creativa'a 5800 za 200 zl porownywac do przyzwiotego zestawu stereo (ale chyba nie w tej samej cenie ;) )?

 

Canti - gdybym mial teraz kupowac w cenie 900 zl (tyle dalem za swoje 5500 - nowe) Jaki przyzwoity sybstytut kolumnowy (5.1) Co moglbym za to kupic ? Tylko prosze bez stwierdzen, ze zestaw 2.0 zagra lepiej - na pewno zagra czysciej - jesli bedzie przyzwoity a muzyka nan odtwarzana bedzie w dobrej jakosci. Jednak o przestrzeni oraz basie mozemy zapomniec.

Jesli ktos nie ma wysokich wymagan co do czystosci (najlepiej isc do sklepu i posluchac sobie jak graja kolumny) a ma co do glosnosci, basu i pewnej przestrzeni w filmach badz grach - nie zabraniajmy im zakupu zgrabnego gotowca. Swoja droga te Logitechy mozna dostac juz od $199 - 620 zl.

Dobry jakościowo zestaw 2.0 ma o niebo lepszą przestrzeń niż zestaw 5.1 w tej samej cenie ( mówię o muzyce stereo ). Nawet do filmów wolę stereo w cenie 5.1 bo dźwięk jest bardziej czytelny. Co do basu to można powiedzieć że stereo będzie miało mniejsze ciśnienie w okolicach np 45 Hz jednak należy pamiętać że w kolumnach stereo niskie tony będą dość wiernie reprodukowane a nie zbijane w jedną wyamplifikowaną słabo kontrolowaną masę jak w Logitech Z-5500 ( lub innym zestawie X.1 - wyjątek systemy audiofilskie z cięciem suba na max ~40 Hz - podczas gdy logitech 5500 będzie miał cięcie przy 150-200 Hz lub więcej ) . Jednym z istotnych minusów zestawu 5.1 jest pojawiający się "bałagan" w pokoju ( te kable i satelity tylne ) , podczas gdy aktywne stereo to bardzo kompaktowe i estetyczne rozwiązanie - ale dyskoteki w domu tym nie zrobisz.

 

ps. miałem zestawy komputerowe 5.1 , jak to mówią "HI-FI" 2.0 czyli wzmak i kolumny , aktywne stereo i najlepiej mi przypasowały aktywne monitorki 2.0.

 

Reasumując : dla każdego coś innego ale nie pisz że w STEREO cyt: " o przestrzeni oraz basie mozemy zapomniec."...

 

Tak swoją drogą bardziej skłaniał bym się do zestawu Creative ( z tych dwóch ) bo ma dwudrożne satelitki i co najlepsze widziałem je od środka i każda ma zwrotnicę częstotliwości. Ale kupując zestaw tego typu radzę polegać na swoim guście bo o "wierności" i tak należy w tego typu systemach zapomnieć.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna dostac je za 620zl nowe to super! cena adekwatna do mozliwosci, jest tanie 5.1 jesli ktos sie upiera na cos takiego

 

problem jest taki ze osoba szukajaca glosnikow nie wiedzaca o tym o czym ja glosze wejdzie np. na strone komputronika i kupi to:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14592

 

cena porazajaca!

 

naprawde chciabym zebys mieszkal w poznaniu, bys sobie przyszedl i posluchal mojego stereo i dobrze zrealizowanych plyt/filmow

5.1 to zupelnie nie potrzebny wymysl u mnie tez slychac dzwieki po bokach z tylu itp ale przemysl poszedl na proscizne i wciska wiele glosniczkow gorszej jakosci

 

roznica najwieksza jest pod nastepujacym wzgledem

masz jeden glosnik w kazdej satelicie ktory ma oddawac srednice i wysokie tony - niemozliwe aby wiernie to zrobic jednym glosnikiem i nad dodatek z tym ich wzmacniaczem zintegrowanym

 

masz JEDEN duzy glosnik ktory ma byc CALE niskie rejestry oddawac, dzwiek wcale nie jest polaczony z basem masz trzesacy chata lomot a nie podstawe basowa dzwieku, w porzadnym stereo ~1000-2000zl bedziesz mial sporo basu, nadal mniej niz w subie ale bedzie go duzo i bedzie prowadzil muzyke a nie buczal, bedzie mozna ją poczuc

kazde uderzenie w muzyce rokowej w bebny czuje sie raz z lewej raz z prawej wychodzi to razem z srednica i wysokimi tonami z dwoch miejsc a nie z jednego, a sama konstrukcja glosnikow sprawia ze nie slychac ze tu jest jedna kolumna a tu druga, jesli zamkniesz oczy nie bedziesz mogl wskazac paluchem kolumny! zwlaszcza takie acoustic energy evo 1 - kolumny za 1200zl jak tego sluchalem nie slychac bylo kolumn tylko sciane dzwieku!

 

uslyszysz - uwierzysz

ciesze sie za sa tutaj jeszcze obiektywnie piszacy ludzie a nie tylko fanboye tego co posiadaja

 

SlowsilVa

jeśli 5.1 to:

za 900zł - niewiele, raczej nic ciekawego

za 1200-1400zl - juz cos mozna sklekocic przypomne ze te zestawy co ja podalem to znalazlem w 2 minuty na google nie rozgladalem sie intensywnie!

 

powroce mimo wszystko do polecania innego rozwiazania, kupic porzadne monitory 2.0 za te 700-1200zl do tego wzmak

a za pare lat jak juz bedziesz mial wlasny dom i duzy pokoj te monitory pojda na tyl na przod sie kupi wolnostojace kolumny, sub jesli lubisz, centralke i masz takie 5.1 które anihiluje przemysł głośników komputerowych

 

a te logi 5500 traca na wartosci bardzo duzo bo niewiele ludzi je kupuje, poza tym uprzedzenia wiary do kupowania uzywaneg sprzetu komputerowego sa a stereo zestawy traca znacznie wolniej na wartosci

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy niedrogo ? Zestaw Creativa'a 5800 za 200 zl porownywac do przyzwiotego zestawu stereo (ale chyba nie w tej samej cenie ;) )?

Napisałem, że słuchałem też Creative'ów 5900 i Logitechów 2300 i 5300 (a 5300 to zdaje się to samo co 5500 tylko bez dekodera). A co to znaczy niedrogo? Ja kupiłem:

NAD 3020 - 399zł

Wharfedale Diamond 9.1 - 559zł

Interconnect Alphard - 25zł

Kable głośnikowe zrobiłem sam (skrętka ekranowana) - 10zł

Razem około 1000zł.

 

Canti - gdybym mial teraz kupowac w cenie 900 zl (tyle dalem za swoje 5500 - nowe) Jaki przyzwoity sybstytut kolumnowy (5.1) Co moglbym za to kupic ? Tylko prosze bez stwierdzen, ze zestaw 2.0 zagra lepiej - na pewno zagra czysciej - jesli bedzie przyzwoity a muzyka nan odtwarzana bedzie w dobrej jakosci. Jednak o przestrzeni oraz basie mozemy zapomniec.

Przestrzeń - filmy 5.1 czy gry - owszem, brak tyłu może komuś przeszkadzać, słychać za to dużo więcej, więcej rozróżnialnych detali.

Co do basu, to jest niesamowity. Nigdy bym nie pomyślał, że z tak małych monitorków jak Diamondy 9.1 da się coś takiego wycisnąć. Poza tym nie słychać łomotu, jak w Creative'ach czy logitechach, a właśnie praktycznie niezależnie od głośności bas jest tam gdzie być powinien bez pierdzenia czy charczenia. I na dodatek da się określić, skąd ten bas dochodzi (kierunek - oczywiście ucho słabiej rozróżnia kierunkowość basu, ale jednak).

 

Jesli ktos nie ma wysokich wymagan co do czystosci (najlepiej isc do sklepu i posluchac sobie jak graja kolumny) a ma co do glosnosci, basu i pewnej przestrzeni w filmach badz grach - nie zabraniajmy im zakupu zgrabnego gotowca. Swoja droga te Logitechy mozna dostac juz od $199 - 620 zl.

A czy ktoś komuś zabrania? Po prostu przedstawiamy alternatywę. I na koniec - jeśli ktoś zamierza słuchać muzyki z mp3, to lepiej niech kupi zestaw 5.1 "komputerowy", bo na lepszym sprzęcie nie da się ich słuchać - wychodzą wszystkie wady formatów stratnych - np. pocięte niektóre częstotliwości, ja po zmianie sprzętu wywaliłem wszystko z dysku w diabły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uslyszysz - uwierzysz

ciesze sie za sa tutaj jeszcze obiektywnie piszacy ludzie a nie tylko fanboye tego co posiadaja

logi 55oo rulez (zart) ;)

powroce mimo wszystko do polecania innego rozwiazania, kupic porzadne monitory 2.0 za te 700-1200zl do tego wzmak

a za pare lat jak juz bedziesz mial wlasny dom i duzy pokoj te monitory pojda na tyl na przod sie kupi wolnostojace kolumny, sub jesli lubisz, centralke i masz takie 5.1 które anihiluje przemysł głośników komputerowych

Jak tylko przestane popowac pieniadze w mieszkanie, komputer i uczelnie a plany posiadania domu dojda do skutku na pewno znajdzie sie miejsce i pieniadze np. na:

2112785[/snapback]

a te logi 5500 traca na wartosci bardzo duzo bo niewiele ludzi je kupuje, poza tym uprzedzenia wiary do kupowania uzywaneg sprzetu komputerowego sa a stereo zestawy traca znacznie wolniej na wartosci

mimo wszystko mysle, ze nie mialbym teraz problemow aby sprzedac je za powiedzmy 800 zl

 

EDIT:

Ladnie to wszystko wytlumaczyliscie (Canti,Kyle, Jenot) - kto wie co teraz bym zrobil kupujac glosniczki ;)

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

Canti HAHAHA, chyba sobie jaja robisz ze wydalem kase na to, napewno bym tego zestawu z x-fi nie wymienil za te twoje kolumienki, do kompa Z-5500 + X-FI miazdzy, na moj pokoik 8m2 wystarczy mi az nadto

 

i CRYSTALIZER to nie zaden chwyt marketingowy czeba poprostu posluchac to sie przekonasz! tylko czeba miec zestaw 5.1 z-5500 logow albo s750 creatiwow i odpowiednio poustawiac oczywiscie wszystko na panelu i w karcie muzycznej

 

....zreszta co ja sie bede kucil, przeciez mi nie zalezy na tym czy wam sie to podoba czy nie, o kan [gluteus maximus] jeza mi to swista, wystarczy ze ja jestem zadowolony!

 

macie i posmiejscie sie naprawde mozna sie tam polac ze smiechu zacznijcie od tej stronki co wam dalem skrot B)

http://felektr.katalogi.pl/temat6398-strona23/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: -> :razz: -> :lol2: -> :D -> :lol:

co za dziecko no poprostu - ROTFL - przedzial wiekowy pewnie 10-16lat - pokladam sie, NIE _UMIERAM_ ze śmiechu :D

tatuś musi ci naprawde zabrac neostrade 128, zobaczcie jaki trol w linku ktory podal :D

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... chyba zawsze tak będzie, że ilekroć pojawi się temat głośników komputerowych, zawsze sprowadzi się to do doradzania dobrego stereo + wzmacniacz. I dobrze. Bo żadne "pierdziawki", nawet te za, moim zdaniem, poronioną kwotę 1300zł, nawet stanąć obok dobrze dobranego zestawu stereo nie mogą. Słyszałem sporo dobrych zestawów audio. Jeden mój znajomy ma zestaw kina domowego zbudowany na Onkyo. W pokoju w bloku zestawik wymiata. Niestety nie pytajcie mnie o model wzmaka i kolumn bo nie wiem. Ja tylko słuchałem. Najlepsze wrażenie jednak dotychczas zrobił na mnie zestaw tych kolumienek i reszty sprzętu Marantza. Kiedy znajomy puścił mi analogową płytę Milesa Daviesa to odpłynąłem. Charakterystyczny szum igły i dynamika dzwięku taka, że włosy się jeżą. Wszystko oczywiście miało miejsce w dobrze przygotowanym pokoju. Poezja nie muzyka. Zamyka się oczy i zanurza w dźwięk.

No ale wracając do głośniczków komputerowych. Naprawdę warto kupić dobre stereo+wzmacniacz za 1000zł niż pakować się w te Logi. Słyszałem je. Poza mocą nic ciekawego. Bas dudni i płynie nie wiadomo skąd i nie wiadomo gdzie. Satelitki zlewają dźwięk. Może w grach jest ok, ale muzyka to męczarnia. Szczerze mówiąc z muzyką radzą sobie lepiej moje x530. ;)

Jeśli już faktycznie chcesz zestaw 5.1 to w rozsądnej cenie najlepiej jeszcze wypadają te Geniusy.

Teraz zapewne zapytacie co u mnie robią takie pierdziawki jak Logi x-530. Do studenckiego pokoju wystarczają w zupełności. Techniawe zza ściany od sąsiadów zagłuszają bardzo skutecznie. Poza tym tanie jak dla studenta, no i w grach, filmach też całkiem ładnie sobie radzą. Muzyki z formatów stratnych też nawet da się na nich posłuchać bez traumatycznych przeżyć, a z płyt audio to muszę przyznać, że zaskakują mnie i radzą sobie nad wyraz dobrze. Jak na komputerowe pierdki za 250 zł ja jestem z nich zadowolony.

Powyższa wypowiedź jest moim prywatnym zdaniem. I ja uważam że wywalanie 1000 - 1300 zł za Ligitechy/Creativy czy tego pokroju zestawy jest śmieszne.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Thrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

Canti widac twoj poziom jaki reprezentujesz, nie bede sie do twojego znizal, nie bede wspominal o twoim przedziale wiekowym skoro pewnie z przedszkola nie wyszedles, odpusc sobie lepiej te swoje wiesniackie teksty bo sa zenujace jak na moj poziom

a to z juz nie wytrzymalem i wybuchlem na tamtym forum to jak bys przeczytal caly topik to bys zrozumial ze naprawde nie mialem juz sie z tamtymi ludzmi sily kucic i im tlumaczyc ze to co oni mowia NIE JEST DO KONCA PRAWDA, dalej w poscie sa tam na to dwody

 

 

Thrill mowisz tak bo ich nie slyszales na x-fi

dudnia bo w x-fi jest opcja ktora wylagadza to dudnienie, i muza sie nie zlewa, czeba tylko odpowiednio je poustawiac i tu nie chodzi tylko o rozmieszczenie je w pokoju!

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie obudz dzieciaczku, trolujesz ze az piszczy

tam wybuchles i tutaj gadasz bzdury ze przy tobie pan lepper wyglada jak omnibus

 

misiek nie wmawiaj ludzia ze x-fi ktory ma problemy z dzwiekiem, piszczy pierdzi i nie potrafi dobrze wspolpracowac z duza iloscia plyt glowny

nie oszalamia jakoscia dzwieku, posiada mase chwytow marketingowych jak te poryte tryby pracy karty, jakis x-ram co nic nie daje i nic z tego nie korzysta, crystalizer ktory na dluzsza mete mozna nazwac equlizerem, i jeszcze raz powtorze nie majacy nic wiele lepszego od A2ZS

 

oraz twoje super hiper pierdziawy ktore nie potrafia dobrze zagrac, w ktorych srednica i wysokie tony(ktorych prawie nie ma) gina w morzu dudniacego basu ktory nie jest wcale dobra podstawa dla muzyki nie pobije dobrego zestawu stereo

na dodatek ten piekny basik ktorym sie podniecasz to jeden wielki pierd, bawi to ludzi kiedy zatrzesie sie pokoj gdy widac eksplozje w grach czy filmach ale NIE O TO CHODZI TUTAJ

 

przereklamowana karta dzwiekowa marketingowym bublem, firmy ktora w 7 generacjach swoich kart dzwiekowych oklamywala uzytkownika i wprowadzla w blad (5 razy uzywanie tego samego chipu emu10k1, dwa razy nadawanie nazw kartom nie adekwatnie do mozliwosci: A LS, ES), nie potrafiaca robic dobrych sterow

 

i pierdziawy (bo kolumnami tego nie nazwe) w ktorych role odgrywania up-bass, srednicy i wysokich powierzono JEDNEMU _MALUTKIEMU_ GLOSNICZKOWI na kazdej satelitce w zyciu nie jest w stanie pobic nawet najbardziej budzetowe kolumny np. voice krafta w ktorych dla kazdego zakresu dzwieku dedykowano oddzielny glosnik!

 

http://www.allegro.pl/item100567906__voice...3_5_kolumn.html

http://www.allegro.pl/item101887212_koda_a..._fotomedia.html

http://www.allegro.pl/item101264891_eltax_...ep_wroclaw.html

oraz dobrych monitorow zasilanych mocnym wzmakiem

 

do kompa Z-5500 + X-FI miazdzy, na moj pokoik 8m2

miazdzy napewno, glosniczki za 20zł z mediamarku

 

8m2 to jest taki smiech na sali ze juz bardziej sie zblaznic nie mogles, i nie chodzi tutaj o to ze maly masz pokoik ale o to ze SUBA NIE WSADZA SIE DO TAK MALEGO POKOJU, basisko pewnie leb urywa

 

p.s.

inne kolumny i mniejsze do malych pokoikow

http://www.allegro.pl/item100970060_new_jb...lera_gw_pl.html

http://www.allegro.pl/item100595687_m_audi...l_warszawa.html

http://www.allegro.pl/item100468290_jbl_sc...ep_wroclaw.html

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...