Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Skompletowałem już sprzęt, ale nie mam czasu na dokładne przetestowanie możliwości ani nic takiego.

W każdym razie, z płytą nie miałem żadnych problemów (chociaż jest jedna dziwna sprawa, zawiesza mi się BIOS jak wejdę w PC Health).

Nie potrzebowałem żadnych sterów do SATA (XP SP2).

Mnie też SmartGuardian trochę jakby wariuje, temperatura CPU skacze sobie - raz tak, raz siak pokazuje, potrafi nagle o 4 stopnie się zmienić. W Evereście stabilna.

 

Jak będę miał więcej czasu (i nauczę się podkręcać :) ) to postaram się napisać co mi się udało wyciągnąć na Vitesta 667, narazie tylko Athlona na 2500 męczę w SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. U mnie wiatrak Arctic Freezer64 w Everest Ultimate Edition 2006 chodzi na 850 obr. i Procesor: 33C a Dioda 41C !! Ktora to bedzie procka temp? :P A poza tym zmienialiscie w tej plycie bios? bo ja nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Evereście CPU - 33, CPU #1 - 41 (to ta dioda?)

A SmartGuardian to tak 33-37 skacze. Więc nie wiem.

 

Czy to normalne, że na podkręconym sprzęcie dźwięk z integry się okazjonalnie na chwilkę zacina?

Czy to może dlatego, że SP w tle?

 

Mam MC-350 więc nic specjalnego... ale napięcia daje dobre.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie... to z dzwiekiem nie wiem... ja tak mialem gdy mialem cnq wlaczone... ale teraz nie mam integry bo za kiepska dla mnie byla

 

predzej dioda chyba... lepiej brac wyzsza temp zeby sie nie przejechac:)

 

a bios to i tak wgrany jest najnowszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zimny ten Freezer... muszę zaniżyć obroty bo idzie na maksa. No i ponoć ta pasta musi się wygrzać?

 

Też mi Smartguardian wcześniej pokazywał 25 CPU, na defaulcie.

W ogóle ten program to jest jakiś lolek - prędkość obrotowa na CPU mi co trochę na chwilę pokazuje 75000 obrotów. Niezłą mam turbinę na procku co? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem i proszę o rade szczegulnie ciebie grzesiu gdyż jestes najdłuższym użytkownikiem nowej płytki dfi pod am2. Sam jestem użytkownikiem DFI i jestem juz emocjonalnie przywiązany do jej rozwiązań, niestety moja płytka jest jeszcze pod s939 i nieobsługuje DDRII co mnie niezbyt zadowala. Zastanawiam się czy opłaca się przesiąść na nowa płytkę z mojego sprzetu (patrz niżej) . Prosze o rade bo niewiem co robić, mam okazje tanio się przesiaść ale nie wiem czy sie opłaca???

 

pozdrowienia

-DFI Infinity NF Ultra II-M2 (AM2)

-Geil 1GB (2x512MB) PC800 CL5

-AMD Athlon 64 3200+ Orleans (2.0GHz) BOX /AM2/

 

takie zmiany nastąpią, tylko teraz czy sie opłaca zmieniac bo praktycznie z tego co czytałem moja płyta różni sie tylko tym że nie obsługuje DDRII ;/

Warto przejść : )

 

DFI infinity Ultra M2 jest po prostu boska. Boskie sa regulacje obrotow z windowsa, boskie sa zakresy napiec na pamieciachi procku !!! Plyta jest super !!! polecam ja kazdemu !! ciekawe jak bedzie sie sprawowala pod Athlonami X2 ? napewno rowniez rewelacyjnie :D pozdro

Zgadzam się, płyta jest swietna, w porównaniu do reszty na AM2. BTW, ciekaw jestem co bedzie reprezentowała LanParty jezeli ta juz jest dopracowana w praktycznie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis i do mnie przyjechała ta płyta z esc.pl wiec zabieram sie za składanie nowego komputera w tym Galaxy GF7600GS 256DDR3 1.2ns ZALMAN, pamieci sa w dualu DDR2 GoodRam 2x512 667Mhz i Athlon 3000+ BOX z wydania 0619 czyli 19 tydzien produkcji- ciekawe czy dobrze bedzie sie krecił -kolega gdzies tu na forum mial wpierw Athlona64 3000+ z 0621 i mu sie słabo kręcił wymienił na 0620 i już super poszedł wiec ciekawe czy mój 0619 też dobrze sie podkręci. szkoda tylko,że musze zacząć na boxowym chłodzeniu ale niestety juz 600zetów zapożyczyłem na ten sprzęt. wiec zmiana chłodziwa możliwa za jakis miesiac dopiero. jak wszystko juz poskładam i postawie na nowo system to zapodam wyniki zapewne jutro poznym wieczorem. Aha płyta esc.pl potaniała po ostatnich zmianach o jakies 9-10zł w łacznej kwocie przy wysyłce pozdrawiam :)

Edytowane przez Serfin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, dzieki, biore sie do czytania:)

recenzji jeszcze nie skończyliśmy, ale cały czas walczymy, choć tym razem z przyjemnością, gdyż wreszcie mamy płytę, która nie sprawia problemów w czasie testowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ja sie musze nauczyc podkrecac na tym am2 bo sprzet mi sie marnuje:) tylko mam zle doswiadczenia, bo kiedys spalilem durona 1,2 i jakiegos geforce'a:)

 

a wentylator na chipie to nie jest taki glosny, wystarczy go sciszyc w biosie... za to grzeje sie niezle:(

 

i moze byscie przetestowali tez gigabyte na am2 na nforce 550?

 

i scythe mine vs freezer vs typhoon?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. jak to nie ma jeszcze abita w pl? to dlaczego w cenniku kompuronika jest?

Chodzi o tego? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29789 ?

Ja tam go nie widzę :)

 

Na poważnie - skoro dystrybutor na Polskę nie ma to ciężko jest to kupić gdzie indziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, ciekaw jestem co bedzie reprezentowała LanParty jezeli ta juz jest dopracowana w praktycznie 100%.

Hmm a ja znalazlem pare niedociagniec :). W asusie np pod gniazdem na procka jest metalowa płytka ktora zabezpiecza przed peknieciem plyty gdy sie zalozy cos ciezszego jako chlodziwo (np Pentagram, Zalman itd...). Nie wiem czy wy tez tak macie, ale po wlozeniu do budy plyty to w prawym dolnym rogu mam zalutowany otwor na kołek mocujący i tam nie moglem przykrecic plyty do budy :/ a poza tym mozna jeszcze dac pasywne chlodzenie na NB(totalna cisza wtedy panuje :D) i troche inaczej umiescic gniazdo FDD hmm i cos jeszcze tylko mi sie zapomnialo ale napisze jak mi sie przypomni :D

Aha i mozna by dac jeszcze pelna obsluge SLI a nie techniczne modowanie lub nowy soft :D i tu prosba do Focusa zeby w tescie przeprowadzil tez tego moda z SLI - jestem ciekaw czy sie uda :D

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zimny ten Freezer... muszę zaniżyć obroty bo idzie na maksa. No i ponoć ta pasta musi się wygrzać?

 

Też mi Smartguardian wcześniej pokazywał 25 CPU, na defaulcie.

W ogóle ten program to jest jakiś lolek - prędkość obrotowa na CPU mi co trochę na chwilę pokazuje 75000 obrotów. Niezłą mam turbinę na procku co? :D

JA mam to samo :D az oczy przecieralem ze zdumienia 75000.

Niestety moje memki sa trachniete :mur: bede je reklamowal.

Dzisiaj podkrecilem HTT=350 (na jednej kosci - niestety :sad: ), HTx8 i poszlo jak po masle :lol:, pamiec na 400 przy 4-4-4-12 a MSI wymiekala przy 310 :wink:

Te geile pojedynczo fajnie sie kreca, chodzily juz na 820 przy 5-5-5-15, postaram sie je wymienic na 800 cl4, tylko musze sie wybrac do wrocka osobiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zastapic ten wiatraczek oryginalny od DFI czyms innym np.

http://www.allegro.pl/item121583329_akasa_...etlany_gw_.html

albo http://www.allegro.pl/item122159272_titan_...oise_sklep.html

no nie wiem, cokolwiek byle pasowalo rozmiarami (nie mierzylem jaka tam jest srednica) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem pare stron wczesniej.

evercool vga vc-rf - pasowal na dfi na 939 wiec i na to powinien.

w razie watpliwosci linijka w lape, zmierz rozstaw na plycie i sprawdz rozstaw evercoola..

 

homzik: a Ty nie mozesz zmierzyc..? :/

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przytargalem nowe memki Kingstony 2x256@533 .... i wszystko hula jak trzeba :D Znaczy wykrecilem je na 840 przy 5-5-5-15 :rolleyes: .

Szkoda ze to nie 2x512 bo z pewnoscia juz bym je zostawial a tak musze je odniesc :cry:

HTT poszlo na 410 i plyta smiga jak burza :D.

Postaram sie wrzucic jakies screany ale to wieczorkiem badz jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja znalazlem pare niedociagniec :). W asusie np pod gniazdem na procka jest metalowa płytka ktora zabezpiecza przed peknieciem plyty gdy sie zalozy cos ciezszego jako chlodziwo (np Pentagram, Zalman itd...). Nie wiem czy wy tez tak macie, ale po wlozeniu do budy plyty to w prawym dolnym rogu mam zalutowany otwor na kołek mocujący i tam nie moglem przykrecic plyty do budy :/ a poza tym mozna jeszcze dac pasywne chlodzenie na NB(totalna cisza wtedy panuje :D) i troche inaczej umiescic gniazdo FDD hmm i cos jeszcze tylko mi sie zapomnialo ale napisze jak mi sie przypomni :D

Aha i mozna by dac jeszcze pelna obsluge SLI a nie techniczne modowanie lub nowy soft :D i tu prosba do Focusa zeby w tescie przeprowadzil tez tego moda z SLI - jestem ciekaw czy sie uda :D

No fakt, same plastikowe kołki zaufania nie wzbudzają, ale akurat Freezer jest dość lekki, więc nie narzekam. Zresztą - dosyć mocno siedzą.

Żaden otwór nie jest u mnie zalutowany, prawy dolny róg normalnie przykręciłem. Musiałeś coś dziwnie trafić.

Ułożenie na płycie faktycznie trochę niekomfortowe, wiązkę kabli od zasilacza musiałem upchnąć w zatoki na dyski (Antec SLK3000B) bo inaczej by mi parły na delikatną plastikową ramkę od wiatraka we Freezerze. Dostęp do gniazd IDE i FDD też utrudniony w mniejszym pudle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...