Skocz do zawartości
toman

Zwisy Kompa W 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Oba problemy dotyczą komputera nr 2 z sygnaturki.

 

Po pierwsze postawilem nowy system Win xp 64 bit i zainstalowalem catalysty 6.8 by WarCat, wszystko ladnie pieknie, karta przeszla 3d marka na def i na mocno wyzylowanych ustawieniach. Nastepnie poniewaz wynik nie byl zbyt rewelacyjny postanowilem potestowac starsze drivery pod 64 bit. zainstalowalem oficjalne Catalysty 6.6, wczesniej oczywiscie poszedl Driver Cleaner. I oto problem karta a co za tym idzie caly komp wiesza sie totalnie na testach 3D: battle of proxycon, trolls liar i Mother Nature, pomaga tylko twardy restart. Dodam, ze na systemie 32 bitowym, ktory mialem wczesniej ostatnio, tez zaczelo mi sie tak dziac. Czy ktos sie spotkal z taki przypadkiem juz ???

 

Po drugie na tym nowym systemie mysz dziala mi podobie jak kombinacja klawiszy Alt+Tab, tzn przy otwartym wiecej niz jednym oknie najechanie na to w tle; nieaktywne powoduje jego automatyczne przelaczenie na wierzch, jest to strasznie irytujace, pomocy !!!!

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemu nr 1, to problemem zapewne są sterowniki. Skoro na nowszych działa dobrze, a na starszych źle, to chyba logiczne, że trzeba zostawić nowsze. Powód pierwszy to fakt, że nowsze przeważnie są lepsze (obsługują nowe funkcje, poprawiają stabilność). Po drugie uzyskane wyniki będą widoczne w 3D Markach, ale w grach już nie tak bardzo.

 

Odnośnie problemu nr 2, to bodajże TweakUI potrafi to przestawić. Jeśli nie, to zapewne X-Setup.

Ewentualnie Start->Uruchom: "gpedit.msc" [Enter].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi ULISSES, jak zwykle przychodzisz z pomocą :wink: . Juz na starcie nalezy ci sie podziekowanie, bo rzeczywiście Tweak-UI pomógł, co wiecej, juz wcześniej odznaczalem w nim X-Mouse, ale widocznie robilem to tak szybko, ze nie zauwazylem roznicy. Dzieki.

 

Co do grafiki, to jest grubsza sprawa, bo przywrocenie sterownikow do 6.8 takze powoduje zwiechy. Także nie istniejąobecnie sterowniki, ktore działałyby stabilnie. Wydaje mi się, że driver cleaner cos za mocno potraktowal i stad te problemy. Tak nawiasem mowiac to 6.8 juz raczej optymalizowane sa pod karty z srerii x1xxx a nie pod x8xx, dlatego moje poszukiwania optymalniejszych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ATI oraz ogólnie kwestię optymalizacji sterów pod konkretne modele, to jestem praktycznie zielony. :]

 

Co do samego problemu, to całkiem możliwe, że do kwestia driver cleanera.

Z drugiej jednak strony nowsze sterowniki powinny bez problemu zastępować starsze. Co innego w drugą stronę - wtedy system się pyta, czy na pewno chcemy starszą wersję.

 

Zakładam, że przywracanie systemu wyłączone - jeśli nie, to warto je wypróbować.

Ewentualnie odinstaluj wszelkie sterowniki grafiki, przeleć Driver Cleanerem i walnij naprawę systemu - XP wrzuci sterowniki VGA lub swoje własne dla X800 (wątpię jednak, aby takie posiadał). Wtedy spróbuj jeszcze raz zainstalować Cat 6.8.

 

Po chwili...

Chyba wiem, w czym problem. Wersja 6.8 nie jest oryginalna, lecz przerabiana. Możliwe więc, że posiada ustawieniach, których nie ma w 6.6 lub nie są z nią zgodne. Tak samo może być w drugą stronę.

Jeśli więc powyższe sposoby zawiodą, to można próbować jeszcze innych wersji sterowników lub zrobić formata. Będzie to chyba szybsze rozwiązanie niż bieganie po googlach i szukanie przyczyny lub innych wersji sterowników i ewentualnych poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety XP 64 bit nie posiada natywnie sterów do x800, a zakładając, że upgrade do wyższego numerku moze cos dać (w co delikatnie wątpie), to troche sobie poczekam bo catalysty w wresji 6.9 sa jeszcze w fazie Beta, a o jakichkolwiek zapowiedziach dla wersji X64 nie czytałem jeszcze.

 

Zastanawia mnie czy istnieje możliwość wyciągnięcia jakiejś listy driverów, albo folderu odpowiedzialnego za VGA, wtedy przy pomocy kogoś posiadającego taki sam system dałbym radę importować wszystkie potrzebne pliki. Boje sie nawet myślec, że problem tkwi w rejestrze. Oczywiście przywracania systemu nie mam, bo po co :mad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...