Skocz do zawartości
860lacov

Żywotność Zawiasów W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Oglądałem tv i była tam reklama zelemra o katowaniu sprzętu.

Zacząłem się zastanawiać czy w notebooku zawiasy mogą się wyrobić do tego stopnia, że matryca zacznie sama opadać? Pracę dysku określa się ilością godzin. Jak jest w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opadać sama nie powinna, ale mogą powstać takie luzy, że będziesz miał problem z jej ustawieniem pod odpowiednim kontem, bo będzie latać albo do przodu albo do tyłu. ;)

 

Taką sytuację miałem w swoim starym LG GS50, po półtorej roku.

Edytowane przez splatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w starym Dellu Latitude z PII popekala lekko pokrywa w okolicy mocowania zawiasow, ale dziala dalej. Nowsze maja zapewne lepsze rozwiazania (w koncu ladne pare lat na R&D ;)) i bym sie nie martwil. Nieraz moga sie pojawic luzy, ale mozna je czesto samemu skasowac po rozebraniu notka i dokreceniu/dogieciu czego trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IBM Thinkpadzie T42 mam aluminiowe zawiasy, działają tak samo dobrze jak po wyjęciu z notebooka pudełka, a mam go ponad dwa lata.

Np. w HP nx6110 pokrywa lekko się gibie, ale nie czuć luzu, notebook też ma około dwóch lat.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam laptopa IBM ThinkPad ale model T40. Po dwóch latach metalowe zawiasy działają jak nowe. Klapa zatrzymuje się i nie kiwa w dowolnym miejscu.

W laptopie szefa, model HP/Compaq zawiasy po 1,5 roku nie trzymają za dobrzea ale jeszcze klapa sama się nie zamyka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przykurzony juz jest ten temat, ale odswiezymy :D . chodzi o to ze w moim acerze po 13 miesiacach zaczela pekac pokrywa przy zawiasach... teraz jest juz mocno peknieta od zawiasu do boku :( nie wiem czy to ktos naprawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opadać sama nie powinna, ale mogą powstać takie luzy, że będziesz miał problem z jej ustawieniem pod odpowiednim kontem, bo będzie latać albo do przodu albo do tyłu. ;)

A jednak.... na wlasne oczy widzielem jak odpadla w FSC :)

 

 

No nawet Acer nie zawiodl na tej linii i zawiasy trzymaja mi po poltora rok eksploatacji.

Rok z Acerem i rewelka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przykurzony juz jest ten temat, ale odswiezymy :D . chodzi o to ze w moim acerze po 13 miesiacach zaczela pekac pokrywa przy zawiasach... teraz jest juz mocno peknieta od zawiasu do boku :( nie wiem czy to ktos naprawia?

Naprawia. Jeśli masz jeszcze gwarancję to wyślij do serwisu, tam Ci to naprawią. Może Cię jednak czekać długie oczekiwanie na powrót laptopa. Ja miałem niestety też taką usterkę i czekam na swojego już 4 tyg. Na szczęście już go wysłali i w poniedziałek będzie u mnie. Mam nadzieję, że już nie będzie takich problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Acery miały wadę fabryczną z zawiasami, wymieniają to od ręki (hehe no prawie, bo 4 tyg to sporo). U mnie w każdym bądź razie 1,5 roku i chodzą jak nowe, oby tak zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Acery miały wadę fabryczną z zawiasami, wymieniają to od ręki (hehe no prawie, bo 4 tyg to sporo). U mnie w każdym bądź razie 1,5 roku i chodzą jak nowe, oby tak zostało :)

Tak jak piszesz dotyczy to tylko niektórych modeli. Na pewno ta wada występuje w aspire 5020 i 3020. W innych modelach się z tym nie spotkałem. Mój znajomy ma model 1680(chyba) i do tej pory laptop wygląda prawie jak nowy, a ma go już ponad 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :)

mam nadzieję, że i asus się przyłożył

Ja również mam taką nadzieje.

 

No nawet Acer nie zawiodl na tej linii i zawiasy trzymaja mi po poltora rok eksploatacji.

No prosze....

 

Mam od półtora roku Asusa takiego jak w podpisie i zawiasy ok.

Nic tylko się cieszyć.

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że mam w domu dwa packard belle - jeden czterolatek na athlonie xp drugi dwuletni na sempronie 3000+

I pierwszy pomimo że strasznie styrany, powycierany wyślizgany to nie ma pęknięć a klapa działa jak nowa, drugi to samo, ale ten był mniej intensywnie używany.

Dziewczyna ma starego compaq na celeronie 800 i tu matryca ma luzy na jakieś 3 cm. Niestety nie da się ich w żaden sposób skontrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Oglądałem tv i była tam reklama zelemra o katowaniu sprzętu.

Zacząłem się zastanawiać czy w notebooku zawiasy mogą się wyrobić do tego stopnia, że matryca zacznie sama opadać? Pracę dysku określa się ilością godzin. Jak jest w tym przypadku?

 

W moim laptopie Thinkpad R61 na razie zawiasy ok, ale nie moge podlaczyc do USB karty bo ma z boku za waskie ograniczniki co za SHIT i klawisze niektore juz po 2 tygodniach sie psuja (touchpad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 lata asusa i zamykałem klapę tylko jak musiałem. niekiedy raz na miesiąc niekiedy 5 razy w tyg. bardzo mało. jak lap stoi tylko w domu nie zamykam go wcale. mam 3 koty które jak łapią fazę biegają po wszystkim i wszędzie. odpukać jak dotąd wszystko stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A8JC po okolo 7-8 miesiaca cos poszło w zawiasach i miala niezłe luzy. Przy okazji cały doł kolo zawiasów się "rozwarstwił". Niedawno oddałem na gwarę i jak narazie jest ok, a z tego co wiem to akurat w tym modelu zawiasy były wadliwe. Mam nadzieje, że te ktore zalozyli sa poprawione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...