Skocz do zawartości
Sens

Siec Domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Całkowicie wyedytowałem to pytanie i zapytam się jeszcze raz ;]. Jestem posiadaczem internetu w firmie multimedia. Internet poprowadzony jest kablem od kablówki do modemu motorola sbv5120e surfboard cable modem, a zmodemu do kompa idzie kabel w standardzie 568B. Ostatnio chcialem podłaczyć router firmy dynex dx-e401. Kabel od modemu wsadziłem do wejscia WAN w routerze, a drugi taki sam kabel 568B poprowadziłem od routera do komputera. I dalej nie wiem co mam robic, aby internet działał. W poniedziałek planuje podłączenie dodatkowych 2 komputerów i bedzie kicha jak tego nie podlacze w jedna siec :mur:

CZY KTOŚ MOGŁ BY NAPISAC KROK PO KROKU CO TRZEBA ZROBIC ABY SKONFIGUROWAC SIEC NA 3 KOMPUTERY ZA POMOCA TEGO ROUTERA DYNEX I KABLA 568b? MOZE WARTO PRZYKLEIC TEN TEMAT ALBO ZROBIC JAKIES PRAWDZIWY FAQ DOTYCZACY TWORZENIA KABLOWEJ SIECI LAN.

 

Z GÓRY DZIEKI ;]

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma udostępnia net na podstawie adresu MAC, to po pierwsze musisz go sklonować z kompa do modemu. Po drugie, po stronie LANu, zrobić albo DHCP, albo wpisać w komputer stały IP z zakresu akceptowanego przez router. I w zasadzie powinno działać - o ile dostawca nie stosuje sztuczek zapobiegających podziałowi łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze podlacz kabelek od modemu do portu lan (a nie wan) w routerze (chyba lepiej gdyby byl to switch niz router), bo skoro wczeniej miales tak podlaczony modem do kompa i dzialal, to tak to chyba powinno wygladac

 

tutaj jest instrukcja od tego modemu i wszystko jest napisane o podlaczaniu kilku kompow

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest instrukcja od tego modemu i wszystko jest napisane o podlaczaniu kilku kompow

duzo to mi to nie mowi... mi raczej chodzi jak to podlaczyc krok po kroku, a potem jak to skonfigurowac aby net byl na kazdym kompie.

Jestem totalnym laikiem w zakresie sieci

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze podlacz kabelek od modemu do portu lan (a nie wan) w routerze (chyba lepiej gdyby byl to switch niz router), bo skoro wczeniej miales tak podlaczony modem do kompa i dzialal, to tak to chyba powinno wygladac

Nie powinno tak wyglądać! I dlaczego switch miałby być lepszy (poza przypadkiem, że są 2 IP zewnętrzne wykupione)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak wyglądać! I dlaczego switch miałby być lepszy (poza przypadkiem, że są 2 IP zewnętrzne wykupione)?

wyglada na to ze modem przyzjane przez DHCP adres urzadzeniu do ktorego jest podpiety, wiec lepszy bedzie router, masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1. DHCP na routerze ( WAN )

2. skretka prosta ( 568a lub 568b )

3. dla LANu tez DHCP

4. zadnego klonowania - modem ma swoj MAC

5. jak łopatologicznie to juz UserGuide

P.S. jesli juz cos "kombinowales" to "goracy" reset routerka

i pamietaj ze :

wylaczyc all

wlaczyc modem

potem router

potem stacje

i daj im troche czasu...

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jesli dzieli się łącze przez router, to czy z zewnatrz jest on widoczny jako jeden komputer czy każdy z komputerów jest widoczny jako oddzielna maszyna?

Dotyczy to kablówki od multimedii.

I jaki router najlepiej bedzie sie nadawał do dzielenia takiego łącza?

Z góry dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasciwie to router nic nie dzieli ( laczy podsieci ) i juz z tego wynika ze nie moze byc widac odzielnych maszyn

ale jak jest z przelacznikiem w jednym pudelku ( a o to pewnie chodzi ) to mozna sobie podzielic lacze na kilka kompow i...

od strony wejscia routera widac 1 urzadzenie - 1 IP i 1 MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. zadnego klonowania - modem ma swoj MAC

Dlaczego? Jeżeli ma adres ip przypisany do adresu MAC, to albo musi sklonować mac, albo wysłać adminowi sieci nowy adres MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...