Skocz do zawartości
romek

[artykuł]: Test Podstawek Chłodzacych Do Notebooków

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodzenie to podstawa... dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo każdy, nawet nie będący miłośnikiem komputerów wie, że wysoka temperatura nie wpływa dobrze na pracę wszelkich urządzeń, czy to mechanicznych czy elektronicznych. Przegrzewające się elementy powodują niestabilność systemu, która może prowadzić do zawieszeń, a w najgorszym razie nawet do trwałego uszkodzenia naszej maszyny. W przenośni, bo na rynku pojawia się coraz więcej podstaw chłodzących do laptopów, które dziś stanowić będą obiekt naszego testu. Zapraszamy...

 

Dołączona grafika

Artykuł pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane ;]

Rzeczywiście największy tego typu test w Polsce, a więc można powiedzieć że trafiony temat ;)

Przyznam, że aby zrozumieć procedurę testową musiałem się dobrze wczytać, bo nie było to takie zrozumiałe od razu. Ale właściwie trudno o inne rozwiązanie mając do testów tylko jednego laptopa. W każdym razie mi się ten test podoba. Jedynie zastanawiać może jaki byłby wynik na laptopach każdego poszczególnego użytkownika, czy byłyby znaczne różnice, czy też nie.

Może maSTHa podszedł troszkę zbyt emocjonalnie do podstawki Evercool'a, ale z drugiej strony gdyby ktoś miał popełnić błąd i kupić, to najpierw się dobrze zastanowi ;]

Romek coś mówił, że nie wszystkie f-my przystąpiły do testu. Czemu? ;>

 

GJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bardzo fajny artykuł! :)

Mam tylko takie małe ale... ;) Przydały by się zdjęcia laptopa położonego na podstawce, żeby mieć jako takie rozeznanie w wielkości. Wiem, że są podane wymiary, ale zdjęcie lepiej by to zobrazowało.

Niektóre podstawki mają regulowaną prędkość wentylatorków. Można też było przeprowadzić test skuteczności chłodzenia dla minimalnych obrotów. Rozumiem, że testy odbyły się na maksymalnych obrotach..?

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem wszystko na max ze wzgledu na to, ze czesc nie miala regulacji. Mam tylko jedno ale do wlasnej recki :lol: cos jest zwalone z pierwsza tabelka a konkretnie z pozycja Schłodzenie po testach, prawidlowe sa wpisy "powyzej 15 minut" a reszta to no idea co to jest, u siebie w Excelu mam co innego :blink:

 

edit.

tabelka naprawiona ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane ;]

Rzeczywiście największy tego typu test w Polsce, a więc można powiedzieć że trafiony temat ;)

[...]

Romek coś mówił, że nie wszystkie f-my przystąpiły do testu. Czemu? ;>

 

GJ!

W sumie to dzięki bo ciut się namęczyłem by to wszystko przygotować dla Jacka.

 

Co do firm, które się nie pojawiły to przede wszystkim Thermaltake. Nikt z producentów/dystrybutorów nie posiadał go na stanie lub trzeba było czekać miesiąc na podesłanie go. Tu ukłon w stronę klienta, który ma czekać miesiąc na kupno podstawki bo nie ma ich nikt do sprzedania.

 

Druga rzecz to nie pojawiły się inne tanie brandy marek jakie jeszcze można spotkać w PL. Większość to wierne podróbki tych produktów, jakie widzicie w recenzji lecz jakość wykonania i głośność już nie stoi w parze z normalną ceną. Są trudno dostępne a firmy nie poczuwały się pokazać tych produktów z najwyższą półką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh przegladalem to tyle raz a dopiero teraz przeczytalem w calosci, dobra robota B-)

 

z gory przepraszam ze zdjecia nie sa full profi na bialym tle, ale poprostu pol godziny zabawy z kazdym zdjeciem, przy takiej ilosci mnie przeroslo :( mam nadzieje ze sie nie gniewacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, milutko się czyta, profi sprawa - Jacek gratulacje :wink:

Jednak wrzucę kamyczek do Twojego ogródka - i nie uznaj tego za czepialstwo. Generowany hałas podałeś wg. własnego ucha, a nie każdy takowe ucho jak Twoje posiada B-) . Nie neguję tu Twojego słuchu - mówię jedynie, że wartości hałasu może należało podać za producentem w celu informacyjnym oraz porównania: deklarowany/słyszalny poziom hałasu.

Podsumowując - dla zainteresowanych tematem bezcenny test. Małe braki, które w niczym nie umniejszają jego wartości, a które naprawić można chyba dość szybko. Podniosłeś tym artykułem poprzeczkę dla innych recenzentów - i tak trzymać Redakcjo.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam ze zdjecia nie sa full profi na bialym tle, ale poprostu pol godziny zabawy z kazdym zdjeciem, przy takiej ilosci mnie przeroslo :( mam nadzieje ze sie nie gniewacie :D

najfajniejsa jest pierwsza fota, taki stos kartonow przyniesionych z piwnicy i niedbale wywalonych na stol :D

 

a recka fajna, nie zamierzam kupic czegos takiwego, ale zawsze warto przeczytac. Szkoda ze nie ma fot na laptopie, bo szczerze mowiac to nie widzialem nigdy takiego bajeru w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno widziałeś, tylko mogłeś nie zwrócić uwagi ;) Pamiętam, że byłeś w Gdańsku a o ile mnie pamięć nie myli, to właśnie tam jeden wystawców miał coś takiego. Poza tym w temacie o swoim stanowisku maSTHa zanieścił zdjęcie, gdzie na biurku jest laptop i podstawka, więc możesz sobie zobaczyć ;>

Co do zdjęć, to wydaje mi się że są wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generowany hałas podałeś wg. własnego ucha, a nie każdy takowe ucho jak Twoje posiada B-) . Nie neguję tu Twojego słuchu - mówię jedynie, że wartości hałasu może należało podać za producentem w celu informacyjnym oraz porównania: deklarowany/słyszalny poziom hałasu.

Faktycznie halas mierzylem "na ucho", ale nie tylko wlasne. Inni podali praktycznie taka sama kolejnosc. Poza tym chcialem zrobic tak jak mowisz czyli deklarowany/slyszalny ale po 1 nie kazdy producent to podal a po 2 nie mialem aparatury (procz wlasnego ucha) zeby to sprawdzic.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie halas mierzylem "na ucho", ale nie tylko wlasne. Inni podali praktycznie taka sama kolejnosc. Poza tym chcialem zrobic tak jak mowisz czyli deklarowany/slyszalny ale po 1 nie kazdy producent to podal a po 2 nie mialem aparatury (procz wlasnego ucha) zeby to sprawdzic.

pzdr

To w takim razie przepraszam - skoro to są odczucia "ciała redakcyjnego" to prawdopodobnie pokusiliście się o faktyczny obiektywizm - chylę czoła :rolleyes:

BTW - przy takim sprzęcie szanowny producent mógłby juz podać wartości dB :angry: Jak dla mnie to jest istotny (najistotnieszy obok wydajności chłodzenia) parametr takiej podstawki.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie recka bardzo dobra. Opis Evercoola rewelacyjny i trafiający moim zdaniem w sedno (miałem go w rękach takiej tragedii dawno nie widziałem). Dla zainteresowanych chciałbym dodać jeszcze, że jeżeli chodzi o chłodzenie Akasy to jest jeszcze wersja srebrna oraz wersja pod laptopy z matrycą 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...