Skocz do zawartości
Milek29a

Problem Z Oc Core2duo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może ktoś z podobnym konfigiem się wypowie...

 

Mój problem jest następujący:

Z mojego C2D E6300 mogę z trudem wycisnąć 2.5GHz :(

 

Podaję pełny config:

 

C2D E6300;

Chłodzenie - Asus Silent Square;

Asus P5W DH dlx;

2x1GB Patriot Extreme LLK;

Zasiłka Tagan 430W;

 

Może problem w tym, że upgrade biosu zrobił się niechcący z poziomu okienek. Teraz pozostaje czekać na nowszy, bo na downgrade Asus nie zezwala :(

 

Może ktoś podpowie, co i jak w biosie poustawiać, żeby procek poszedł na FSB 400 lub więcej.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile C2D powinien mieć? I co mu zrobić, żeby miał zimno?

Pasta jest dobrze nałożona i sam wentyl (Silent Square) jest dość wydajny...

 

 

Tutaj konkretne wartości:

 

Tjunction - 85st

Core 0 - 52st

Core 1 - 48st

 

to w idle.

W stresie skaczą do odpowiednio 57 i 54st.

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu.

Ja mam scythe infinity i chyba cos nei tak z czujnikami.

Core temp pokazuje mi ok 70 stopni na rdzen :| a gdy dotykam radiatora blizej procesora to jest chlodny.

Zainstalowalem nowy bios i nie pomoglo.

A jak odpalam kompa np rano, wchodze do biosu i patrze na temperatury to najpierw jest 63 stopnie i co sekunde rosnie o pol stopnia. co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile C2D powinien mieć? I co mu zrobić, żeby miał zimno?

Pasta jest dobrze nałożona i sam wentyl (Silent Square) jest dość wydajny...

Tutaj konkretne wartości:

 

Tjunction - 85st

Core 0 - 52st

Core 1 - 48st

 

to w idle.

W stresie skaczą do odpowiednio 57 i 54st.

Sporawe te temperatury masz ja przy max stresie na moim w CoreTemp na rdzeniu przy @3.0GHz nie przekraczaja mi 44 stopni (ORTHOS test - wiec 100% obciazenie proca) a SpeedFan na CPU nie pokazuje wiecej niz 50 stopni. Poza tym ustawianie samego V na CPU to nie jest rozwiazanie w biciu rekordu. Zostaje Ci jeszcze FSB Termination Voltage, NB Voltage, SB Voltage, ale jezeli ty juz teraz masz tak kosmiczne temperatury to balbym sie dalej krecic go.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie temperatury są podbite...

FSB, NB i SB też (do wartości 'czerwonych')

Czy jest taka opcja, że mam jakiś totalnie wredny egzemplarz C2D?

Czy może rozebrać go i poprawić mu przewodzenie ciepła między rdzeniem i obudową?

 

Troszkę mnie to już wkurza, bo wiem, że te procki bez żadnych problemów u wszystkich lecą ponad 3GHz...

 

P.S.: Jest jakaś duża różnica w przewodzeniu między pastą Arctic Silver i Liquid Pro ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem w tym, że upgrade biosu zrobił się niechcący z poziomu okienek. Teraz pozostaje czekać na nowszy, bo na downgrade Asus nie zezwala :(

To akurat nie wplywa na nic. Sam robilem flasha z poziomo windowsa.

 

Może ktoś podpowie, co i jak w biosie poustawiać, żeby procek poszedł na FSB 400 lub więcej.

A co sie tak wlasciwie dzieje. Komp nie bootuje, nie wlacza sie w ogole powyzej pewnego FSB?? Jesli sie wlacza a jest za cholere nie stabilny to moze pamieci nie wytrzymuja takiego FSB, zmiejsz dzielnik do 1:1. Niestety nie znamy objawow Twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są certyfikowane na 1000MHz. Działają bez problemów na każdej częstotliwości.

 

Przy FSB 366 komp chodzi, a przy 370 już nawet się nie włącza... :/

Wszystkie napięcia ustawione jak trzeba (nie chcę dawać 1.5V na procka, a tak się to chyba skończy...).

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wykluczam, bo działają stabilnie na wszystkie sposoby:

 

Dzielniki 1:1, 4:5, 1:2... wszystko śmiga do 1050MHz.

 

Pytanie zatem, czy to płyta nie domaga, czy procek :/

 

Co do temperatur... SpeedFan podaje CPU 35st (do 39 w stresie), te wysokie temperatury >50st podaje CoreTemp, przy czym nawet rurki z radiatora tuż przy podstawie mają (przy pomiarze ręką) mniej niż 36.6. Za to NB jest cholernie gorący, SB troszkę mniej ale też długo go dotykać nie idzie (są zdjęte te nieszczęsne blaszki z napisami 'Digital Home' i 'Asus', które blokują przepływ powietrza, a same mostki są przeczyszczone i przesmarowane raz jeszcze pastą Arctic silver 5)

 

Już sam nie wiem, czemu to nie chce iść normalnie. Dodatkowo nie da się zmienić mnożnika (na 6x400 komp nie wstaje, mimo, że to mniej, niż 366x7).

 

Docelowo planowałem ustawienie 6x500 i pamięci 1:1, a utknąłem na 7x366 i pamięci 4:5 :(

Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz mozliwosc sprawdzenia tego proca u kogos innego? Podaj mi jeszcze jaka masz rewizje tego procka.

 

Co do pytania, co niedomaga, to ciezko powiedziec, choc ja bym stawiał raczej na płyte (podaj jej rev. jak mozesz). Czytalem juz wiele wypowiedzi userów P5W DH i wiem, ze u niektorych płyta staje na 380, u niektorycyh jeszcze nizej, a u innych smiga wrubo ponad 400MHz (ja trafilem na model, ktory szczyci sie FSB 480 full stable).

 

Podaj jeszcze dokladne napiecia jakie masz ustawione na memkach, MCH, FSB oraz V-Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napisana rewizje przy slotach od pamięci z tego co pamietam (dawno nie zaglądałem). Sproboj podbić VMCH na 1,65V i zobacz czy to cos zmieni (u mnie wiele to dało).

 

jaka pokazuje Ci temp Chipsetu?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja jest 1.02G

 

Temperatury zdaniem biosu (czyli idle):

 

CPU - 33st.

MB (czyli chyba chipset) - 43st.

 

Przy czym radiatorka na NB nie da się nawet dotknąć, taki jest gorący :/

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia są z biosu.

Chipset, jak już pisałem, jest przesmarowany Arctic Silver.

Wentylatorka na mosfety nie założę, bo nie ma miejsca (wentyl z proca jest za wielki).

 

Po ustawieniu 1.65 na NB komp oszalał. Zaczął się wieszać, sypać błędami i samoczynnie restartować...

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale napięć się nie sprawdza w BIOSie/za pomocą softu tylko za pomocą miernika. Te programowe odczyty rzadko mają coś wspólnego z rzeczywistością.

 

Nic dziwneo że ci komputer zaczął szaleć, płyta ci się bardzo grzeje, to jeszcze bardziej żeś jej podniósł temperaturę za pomocą wyższego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I da się coś z tym zrobić, czy taka pechowa sztuka i już nic nie zrobię? :(

 

Może ktoś się chce zamienić na płytki? :D Chętnie przyjmę P5B Deluxe... Może komuś akurat zależy na SLI/CrossFire?

 

Jeszcze co do dodatkowego wentyla. Mam sporo takich, ale niestety nie mam gdzie tego upchać :( Okolice rariatora NB/Mosfet wyglądają następująco:

 

post-143997-1167084766_thumb.jpg

post-143997-1167088628_thumb.jpg

 

 

Natomiast wszystkie temperatury i ustawienia są takie (w tle program UD, który ma przydzielone po 50% obu rdzeni):

 

post-143997-1167089822_thumb.jpg

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...