Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] OCZ XTC Memory Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każdy overclocker jest skazany na fakt, że jego mocno wykręcone i dowoltowane pamięci wydzielają znaczne ilości ciepła. Szczególnie jeżeli mamy doczynienia z legendarnymi układami Winbonda, które wręcz kochały napięcia wysoko poza normą pracy DDR1. Aby zakończyć niebywałe kombinacje z różnej maści wentylatorami, obniżającymi temperaturę “naszych grzałek” firma OCZ wypuściła nowy produkt. OCZ XTC MEMORY COOLER – to chłodzenie dedykowane do pamięci RAM. Zapraszamy do krótkiej recenzji.

 

Autor: Marcin “ryba” Rywak

Dołączona grafika

Pełna treść artykułu pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Na czerwono zostały oznaczone warunki, w jakich temperatura pamięci powodowała niestabilność całej platformy, innymi słowy podczas testu następowały samoczynne resety."

 

Chyba raczej "restarty" :).

 

Miałem to chłodzenie, ale widzę że dobrze że je sprzedałem, bowiem sprawdza się przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czemu fotki pokazuja DDR2 od OCZ a testy sa na jakichs gejach ddr1.

 

 

"Cooler w całej okazałości. Firma OCZ mogłaby jednak postarać się wykonać ciut większe oczka w siatce, w obecnej sytuacji nie wróży to rewelacyjnego przepływu powietrza, ale o tym za chwilę."

 

mogla wykonac a nie postarac sie wykonac ;)

 

"Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest wręcz banalny montaż. Wystarczy zaczepić dwie blaszki z zestawu o banki pamięci i przykręcić resztę zestawu. Łatwy montaż jest to chyba jedyna pozytywna rzecz tego chłodzenia."

 

maslo maslane, 1 i 3 zdanie moznaby zrobic jako jedno zlozone, lepiej by to wygladalo i sie czytalo.

 

 

"czujnik został przyklejony do radiatora"

 

napisz w ktorym miejscu, bo to jest wazne.

 

 

" jako jego protoplaste możemy uznać system chłodzenia stosowany seryjnie w płytach głównych Abita, znany nam jako OTES"

 

seryjnie to raczej nie, bo z tego co pamietam to byl tylko w ic7-max3 i fatality.

 

 

no i cena by sie przydala.

 

 

a i gratki za o, ze wreszcie podziekowania za sprzet sa bez przypominania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czemu fotki pokazuja DDR2 od OCZ a testy sa na jakichs gejach ddr1.

"Cooler w całej okazałości. Firma OCZ mogłaby jednak postarać się wykonać ciut większe oczka w siatce, w obecnej sytuacji nie wróży to rewelacyjnego przepływu powietrza, ale o tym za chwilę."

 

mogla wykonac a nie postarac sie wykonac ;)

 

"Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest wręcz banalny montaż. Wystarczy zaczepić dwie blaszki z zestawu o banki pamięci i przykręcić resztę zestawu. Łatwy montaż jest to chyba jedyna pozytywna rzecz tego chłodzenia."

 

maslo maslane, 1 i 3 zdanie moznaby zrobic jako jedno zlozone, lepiej by to wygladalo i sie czytalo.

"czujnik został przyklejony do radiatora"

 

napisz w ktorym miejscu, bo to jest wazne.

" jako jego protoplaste możemy uznać system chłodzenia stosowany seryjnie w płytach głównych Abita, znany nam jako OTES"

 

seryjnie to raczej nie, bo z tego co pamietam to byl tylko w ic7-max3 i fatality.

no i cena by sie przydala.

a i gratki za o, ze wreszcie podziekowania za sprzet sa bez przypominania :D

Kochany Kamilku, zdjecia byly robione na foxconnie i ddr2 OCZ, bo mialem je pod reka, jakbym chcial zrobic fotki dfi i ddr1 to troche czasu niepotrzebnie bym na to zmarnowal. Zreszta to tylko zdjecia ukazujace montaz, nie wiem czemu tak sie tego czepiasz :P 1 i 2 zdanie zostaly poprawiony. Co sie tyczy mierzenia temperatury, czujnik byl umieszczony na radiatorze nad skrajna koscia pamieci, w arcie dodam to najwyzej jutro, teraz nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac po studniowce :] No widzisz, Abit wypuszczajac pewna partie plyt z tym systemem chlodzenia pamieci, wprowadzil jakas serie plyt, a nie pojedyncze egzemplarze, dlatego mozna mowic o seryjnym zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedna sprawa: jakim cudem ten szajs dostał 3,5 / 5 ? imo 1,5 na 5 to maks. Tylko za łatwy montaż bo stosunek wydajność/głośność/cena tego rozwiązania (chyba najważniejsze sprawy dla czytelników tego serwisu) jest .. do d ;)

 

Imo szajs trzeba nazywać szajsem i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tylko jedna sprawa: jakim cudem ten szajs dostał 3,5 / 5 ? imo 1,5 na 5 to maks. Tylko za łatwy montaż bo stosunek wydajność/głośność/cena tego rozwiązania (chyba najważniejsze sprawy dla czytelników tego serwisu) jest .. do d ;)

 

Imo szajs trzeba nazywać szajsem i tyle :P

To ze na zwolnionych obrotach sobie nie radzi, a na pelnych jest glosne, imho zasluguje na taka ocene jaka otrzymalo. Gdyby na pelnych obrotach nie schlodzilo odpowiednio pamieci, to by wtedy dostalo note 1.5 jak sugerujesz:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale - głupi tańszy cichszy fander podgryza to na low czyli się prawie nie kręcąc ;) czyli wydajność tego o k d potłuc. zostaje kwestia drugorzędna - łatwo to założyć. no i fander się nie świeci. jeśli nie 1,5 to może 2,0 ale nie 3,5. 3,5 powinno być dla sprzętu który jest niezły a to jest słabe i tyle

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jeśli ktoś chce mieć ładnie wyglądające świecące "chłodzenie" na ramy które ledwo co chłodzi i nie szkoda mu na to kasy to niech sobie kupi i montuje. Będzie ładnie wyglądało.

Ja zrobiłem swoje chłodzenie na podkręcone GoodRamy 400 CL3-3-3-8 @ 500MHz CL3-3-3-8 2.8V. Bez radiatorów.

 

2x ASUS 5db 1000r/min. + 2 listewki i kilka śrubek z nakrętkami. Tanio i wydajnie.

 

Wprawdzie jakoś super to nie wygląda ale oceńcie sami.:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fuuuj. Nie wiem kto pracuje w TT, ale gustu to oni za grosz nie mają

Za to jest większa szansa na to, że powietrze się przez ten "design" przeciśnie niż w przypadku produktu OCZ :wink:

No i TT coś pokazał w podobnym stylu ;)

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/...23/cl-r0023.asp

Chociaż IMO wygląda to chłamowato :P

Thermaltake to dla mnie niestety wciąż jedna z bardziej tandetnych firm... choć za swoje produkty życzą sobie wcale nie tak mało. I stąd moje uznanie dla Arctic Cooling - patenty robią sami, a nie kupują od innych, a przynajmniej cenowo nie udają firmy z wyższej półki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...