Skocz do zawartości
KOFEK

Raid Wielki Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem 2 baracudy 160 7200.10. Podlaczylem na tym sprzecie co w opisie w raida 0, zainstalowalem windowsa i tu pojawia sie problem instaluje sterowniki do plyty glownie i po restarcie komp nie wstaje. Pojawia sie czarna plansza z logiem windowsa i nic, swieici sie lampka od dysku klawiatura nie reaguje. Sterownik do raida to standarowy nvidia z cdka do plyty glownej.

 

 

ehhh.......

 

W trybie awaryjnym wszystko dziala.

 

Po ponownej instalacji windowsa to samo, chodzi dopiero po zainstalowaniu sterownikow taki sam blad.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam winowajce po instalacji nvidia chipset driver pojawia sie ta sytuaja. Sciagam nowa wersje.

 

Dalej to samo nowe sterowniki a windows tylko w trybie awaryjnym :(

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak radzi YogiCK, ściagnij stery ze strony producenta chipsetu/układu RAID. U mnie naprzykład był podobny problem ze sterownikami od RAID, tyle że te pobrane ze strony abita wogóle nie chciały się zainstalować,wyskakiwał komunikat o niekompatybilności, natomiast gdy pobrałem ze strony intela, producenta chipsetu, wszystko zainstalowalo sie bez problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam juz nowe sterowniki, ale dalej to samo. EH.... Moze dysk jest padniety ? Tylko dlaczego wszystko w trybie awaryjnym dziala ? moge kopiowac, itp.

Mialem podobnie na Gigabyte ale nie z Raidem a z NCQ...Musialem to w koncu wylaczyc bo w awaryjnym wlazil ale zdychal na bootowaniu z kwadracikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak zainstaluje czystego windowsa to dziala, jak wejde w trybie awaryjnym to tez dziala. Dopiero po instalacji sterow przestaje sie botowac.

Zrobie tak jak mowisz moze to pomoze.

 

Niestety nie dziala dalej tak samo.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do problemu tylko moj troszke wczesniej juz wystepuje, przy instalacji win xp he sp2 z wylaczonym kontrolerem raid idzie wszystko bezproblemowo, a przy wlaczonym i ustawionym z dyskami w raid1 jakie bym sterowniki nie uzyl to pozniej w procesie instalacyjnym nie wykrywa zadnego dysku :blink: . Jakis sposob? bo majac 2 dyski nie bawi mnie dzialanie bez raida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...