Skocz do zawartości
MajQ

Problem... Z Zasilaczem?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio upgrade'owałem sobie nieco kompa i pojawił się dziwny objaw. przy konfiguracji takiej jak w sig'u (proc podkręcony do 2,9Ghz, podkręcona grafa 630@1720) zdażyło mi się, że komputer parę razy bez powodu się wyłączył. (np. podczas uruchamiania cpu-z czy innego programu diagnostycznego, przy 3dmarku). ale też grałem parę godzin w Obliviona, zapuszczałem Orthosa i potrafi działać bez zarzutu. w wątku o Brisbane sugerowano, że przyczyną będzie prawdopodobnie zasilacz. czyżby Chieftec GPS-400AA-101A nie wyrabiał przy tej konfiguracji? niby ma dwie linie 12V i ponoć 400W.

 

nie wiem jak sprawdzić czy przyczyna jest zasilacz bo wyłączenia kompa zdarzają się bardzo rzadko... robiłem pomiary miernikiem analogowym i pod obciążeniem nie rzucały się w oczy jakieś skoki napięć. jeśli by to była pewna wina zasilacza to zainwestował bym w coś mocniejszego (np. BeQuiet Dark Power 530W?) co byście doradzili?

 

* EDIT *

 

wg tego kalkulatora pobór mocy przy obciążeniu powinien wynosić ok 150W. więc chyba zasilacz powinien spokojnie pociągnąć taki sprzęt?

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...