Skocz do zawartości
logical

Abit Ab9, Asus P5n-e Czy Msi P6n Sli-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Ta druga odrazu odpada. Jestem fanatykiem i965P oraz Abita więc polecę AB9, ale ten P6N SLI-FI to jedna z najlepszych płytek na nForce 650i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ci potrzebne sli. Jak nie to abit, a jak tak to można wsiąść MSI. Asus ma lipny zintegrowany układ dźwiękowy, słyszałem że przy ekstremalnym oc coś zasilanie procka nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Na sound jest wyjście za 50zł - Sound Blaster Live! na allegro używany. Więc akurat dźwięk w asusie to najmniejszy problem.

Ja bym polecił tego Asusa oraz Abita. Abita do słabszych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie w P5N-E SLI nie pakował <_< IMO Abit lub MSI, Abit osiągnie raczej wyższe FSB niż MSI, ale przy E4300 czy E4400 obie płytki spisują sie znakomicie, najmniej problemowy to chyba Abit ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny dylemat (do niedawna) wybor padl na MSI, kazdy pisze Abit ,abit . Wystarczylo tylko na nia popatrzec i mnie odrzucilo. Plyte nie kupuje sie tylko dla jej wlasciwosci OC.

Abit ma beznadziejna ergonomie, jedyne (sic!) zlacze p-ata w takim miejscu - wyobrazam sobie przewod przez srodek plyty , stacji dyskietek jeszcze gorzej . Ten molex (e-plug?) tez nie najszczesliwsze miejsce. Tylko 2 zlacza pci (dzwiekowa, sieciowa i tv z czegos trzeba zrezygnowac).

Jezeli komputer mialby byc 100% nowy to Abit jak najbardziej (wszystko na sata a podzespoly z pci zmiana na usb), jesli jednak to upgrade to niestety dla mnie nie nadawal sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wybrać, ja bym się skłaniał ku MSI :) fajne mobo, a Abit też dobry , ale jak wyżej ... Asus odpada , 3-fazowe zasilanie , lubi sobie paść na dzień dobry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sound jest wyjście za 50zł - Sound Blaster Live! na allegro używany. Więc akurat dźwięk w asusie to najmniejszy problem.

Ja bym polecił tego Asusa oraz Abita. Abita do słabszych procesorów.

aaaaaaaaa wyjdz! asus jest lipny i juz nikt go nie kupi po przeczytaniu paru tematow na tym forum. abit do slabszych procesorow? a niby dlaczego? abit ma bardzo dobry dzwiek, osiaga fsb powyzej 400mhz, ma wszystko czego plyta glowna potrzebuje.

msi p6n sli-fi jest według mnie najlepszym rozwiazaniem z tej trojki, poniewaz jest plyta solidnie wykonana. osiaga fsb ok. 400mhz i ma ta wartosc jeszcze podskoczyc po wyjsciu nowego biosa. ale powiedzcie mi prosze po co?

e4300=9*400=3600! jest to juz naprawde znakomity wynik!

e4400=10*400=4000!! i po co komu wiecej??!! :o

 

jezeli zle pisze to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie juz pisac z tym sinsx, bo poleca takie rzeczy na tym forum, ktore byly dobre ok. 6 miechow temu.

najpierw poleca geile, ktorych wszyscy na tym forum sie wystrzegaja, potem asus p5n-e, ktory ma slaby dzwiek, nedzne zasilacznie procesora i ogolnie czesto pada. ogarnij typie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6N SLI-FI kręci się łatwo i przyjemnie jak bułka z masłem. 3.0 robie bez problemu na 1.4V a pamieci jada na 800 CL4. 2.5 na 1.325 i 800 CL5. 27 C w idle. Jest zimno, jest szybko, jest zaj*biscie. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6N SLI-FI kręci się łatwo i przyjemnie jak bułka z masłem. 3.0 robie bez problemu na 1.4V a pamieci jada na 800 CL4. 2.5 na 1.325 i 800 CL5. 27 C w idle. Jest zimno, jest szybko, jest zaj*biscie. B-)

Najlepsza rekomendacja mobo MSI. Jeszcze ewentualnie można się zastanowić na AB9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

5 sekund roboty w biosie. 5 minut stres, seryjne napiecia, ram seria, nie chce mi sie na dłużej wykręcać 3.0 bo nie potrzebuje na razie i szkoda mi dlugiego weekendu na siedzenie przed kompem :wink:

 

Nie mowie ze Abit gorszy, ale pokazuje ze MSI kretliwe i stabilne. Do tego wciaz nie wiem na co stac moje Geile. Trafilem starsze (26 tydzien 2006) czyli niby z tych kretliwych, ale to sie sprawdzi z czasem. B-)

 

Też czekam na nowy BIOS, jedyne problemy jakie mam to permanentne wylaczenie EISTa (speedstep) co mnie troche wk**** i nie wiem jak zlikwidowac zeby chodzil caly czas na 10x w idle.

Edytowane przez Ramsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...