Skocz do zawartości
Maq4all

Router Wifi, Adsl Annex A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu routera WIFI z modemem adsl annex A, ale nie mogę się zdecydować na konkretny.

Otóż potrzebuję router który by umożliwiał podział pasma w/g portu i ip (żeby przypadkie tak się nie stało że np. torrenty odpalone na jednym kompie, nie przeszkadzały w trakcie gry przez neta na drugiej maszynie, zapychając całe łącze), do mile widziałbym możliwość wgrania alternatywnego firmware, które by udostępniało więcej opcji niż orginalne, ale żeby nie było to obkupione gorszą stabilnością.

Co do stabilności, to właśnie wolałbym jakiś bardzie niezawodny sprzęt, którego by nie trzeba było co chwile resetować, bo coś się tam stało...

 

Najlepiej jakby router kosztował jakieś 300zł, ale mogę przeboleć wydanie do 350zł na ten cel.

 

Jakieś propozycje, osobiście zastanawiałem się nad kilkoma routerami Linksys'a i nad Asus'em...

 

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Asus Wireless ADSL Router WL-600G

 

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Asus/sieci_bezprzewodowe/bezprzewodowe_routery/Asus_Wireless_ADSL_Router_WL_600G/pelny,id,31182/

Poczytaj na dole komentarze. Nic dodac nic ujac. Tez do niego sie przymierzam.

QoS dziala bez problemu a to wazne i na dodatkowy plus printserver i hdd po usb.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy są niezłe ale routery z wifi i modemem są mniej stabilne do tych bez modemu, nie oznacza to że będą się wieszać jak np. D-Linki ale średni czas bez restartu mają krótszy, oczywiście zależy to też od obciążenia ale to chyba oczywiste.

Polecam zastanowić się nad kombinacją router i osobny modem np. Linksys WRT54G/GL/GS plus jakiś modem ethernetowy do neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...