Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Recka IN4

 

Recka FrazPC

 

Nastepna plytka na nowym Intelu

No i nawet ciekawe OC, najprawdopodobnie potrafi wiecej tylko wczesny Biosik jest.

 

Cena: Proline 455zl

 

 

 

MSI Reminds you :

Because of the limitations of chipset, this MB does not support Win98/ME.

 

CPU

 

• Supports Socket 775 for Intel Core2 Extreme, Core2 Duo, Pentium 4 (Prescott, P4EE), Pentium D, Pentium XE/Celeron D processors in LGA 775 package

• Supports FSB 800/1066/1333 MHz

• Supoprts Intel 05B/05A and 04B/04A processors

• Supoprts EIST techonology

• Supports Intel Hyper-Threading (HT) Technology

• Supports Intel Quad Core Technology to 1333MHz and up

 

Chipset

 

Intel® P35 Chipset

• Supports FSB 800MHz, 1066MHz & 1333MHz

• Support Dual channel DDR2 667/800 memory interface up to 8GB

• Support Dual PCI Express 16X interface

 

Intel® ICH9 Chipset

• Integrated Hi-Speed USB 2.0 controller, 480Mb/sec, 12ports

• 4 Serial ATAII ports w/ transfer rate up to 3Gb/s

• PCI Master v 2.3, I/O ACPI 2.0 Compliant

• Integrated AHCI controller

 

FSB

 

• Support FSB 800MHz, 1066MHz & 1333MHz

 

Main Memory

 

• Supports 4 unbuffered DIMM of 1.8 Volt DDR2 SDRAM

• Supports up to 8GB memory size

• Support Dual Channel DDR2 667/800MHz and up (Intel P35 chipset supports up to DDR2-800 officially. For DDR2 800+, manually BIOS adjustment is needed)

Due to the High Performance Memory design, motherboards or system configurations may or may not operate smoothly at the JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) standard settings (BIOS Default on the motherboard) such as DDR2 voltage, memory speeds and memory timing. Please confirm and adjust your memory setting in the BIOS accordingly for better system stability.

Example: Kingston HyperX DDR2-800 PC6400 operates at 2.0V, 4-4-4-12.

For more information about specification of high performance memory modules, please check with your Memory Manufactures for more details.

 

Slots

 

• One PCI Express 16X slots(PCI Express Bus SPEC V1.0a compliant; supports CrossFire Technology)

• Three PCI Express 1X slot

• Two PCI 2.3 32-bit Master PCI Bus slots. (support 3.3v/5v PCI bus interface)

 

On-Board IDE

 

One Ultra DMA 66/100/133 IDE controller integrated in Marvell 88SE6111

• Supports PIO, Bus Master operation modes

• Can connect up to 2 Ultra ATA 100 drives

 

Serial ATAII controller integrated in ICH9R and Marvell 88SE6111

• Up to 300MB/s transfer speed

• Can connect up to 5 Serial ATA II drives (4 internal drives from ICH9, 1 drive from 88SE6111)

 

On-Board Peripherals

 

 

 

 

• 1 floppy port supports 1 FDD with 360K, 720K, 1.2M, 1.44M and 2.88Mbytes

• 1 Serial port

• 12 USB 2.0 ports (Rear x 4/** Front x 8)(** Front USB ports are supported by pin-out)

• 1 6-in-1 audio jack (S/SPDIF out)

• 2 PS/2 connectors

• 1 LAN RJ45 connector

 

Audio

 

High Definition link controller integrated in Intel ICH9 chip

• Audio codec Realtek 888

• Compliance with Azalia 1.0 spec

• Flexible 8 Ch. audio with jack sensing

 

LAN

 

• Realtek RTL8111B PCI-Express Gb LAN Controller

 

BIOS

 

• The mainboard BIOS provides "Plug & Play" BIOS which detects the peripheral devices and expansion cards of the board automatically.

• The mainboard provides a Desktop Management Interface(DMI) function which records your mainboard specifications.

 

Dimensions

12in.(L) x 8.65in.(W) ATX Form Factor

 

Mounting

6 mounting holes

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do tej padaki jaka MSI zrobil na 965 to wyglada dobrze.

Aczkolwiek w porownaniu do gigabyte'a i asusa to na tym samym chipsecie bez rewelacji ot taki sobie w miare tani sredniak.

 

Chociaz taniosc tez jest pojeciem wzglednym skoro doplacamy 90 zeta za 100% pewna obsluge prockow na 45nm w porownaniu do DS3 (tracac raid i kilka portow sata przy okazji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś napalony na MSI to bierz MSI ...

Poprzeglądaj XS i inne fora to sie dowiesz jak latają GB na P35 ...

No to daj jakies info. Jutro kupuje mobo i chce cos konkretnego a nie shit, a MSI wydaje sie byc ciekawe moze nie extreme OC ale jest oki. To juz nie taki sam badziew jak kiedys robili trzeba przyznac

 

Jak jesteś napalony na MSI to bierz MSI ...

Poprzeglądaj XS i inne fora to sie dowiesz jak latają GB na P35 ...

Podaj jakies linki

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to daj jakies info. Jutro kupuje mobo i chce cos konkretnego a nie shit, a MSI wydaje sie byc ciekawe moze nie extreme OC ale jest oki. To juz nie taki sam badziew jak kiedys robili trzeba przyznac

Podaj jakies linki

Bez obrazy n00bie, ale od czego masz google <_< szukanie naprawdę nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy n00bie, ale od czego masz google <_< szukanie naprawdę nie boli.

Dziwne bo poza P35-DQ6 nie moge nic znalezc, a ja chce cos na temat P35-DS3R lub bez R, no chyba ze VR-zone ale przestalem sie nimi sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak narazie wszystkie plyty sa podobne. i dopuki nie bedzie wiecej testow to kazdy musi kupic co uwarza za stosowne:) ja bede mial za kilka dni na 90% gigabyte. chyba ze ta msi;) bo asus odpada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak narazie wszystkie plyty sa podobne. i dopuki nie bedzie wiecej testow to kazdy musi kupic co uwarza za stosowne:) ja bede mial za kilka dni na 90% gigabyte. chyba ze ta msi;) bo asus odpada..

Ktorego giga bedziesz mial? no wlasnie msi fajna jest :), czemu nie Asus? jakies nie przyjemne historie z nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do nForce 6XXX siada m.inn. za sprawa dzielnika i poza wyzszym fsb nic nie wnosi bo nie czarujmy sie - era ddr3 jeszcze nie nadeszla a do tego czasu nVidia tez cos dorzuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo poza P35-DQ6 nie moge nic znalezc, a ja chce cos na temat P35-DS3R lub bez R, no chyba ze VR-zone ale przestalem sie nimi sugerowac.

P35-DS3R Kiwi na XS testował

Dramatyczny strap >416fsb i wydajność jak na 965 ze strapem 1333 - jak dla mnie wystarczy żeby omijać GB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35-DS3R Kiwi na XS testował

Dramatyczny strap >416fsb i wydajność jak na 965 ze strapem 1333 - jak dla mnie wystarczy żeby omijać GB ...

I wlasnie dlatego zastanawiam sie nad MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorego giga bedziesz mial? no wlasnie msi fajna jest , czemu nie Asus? jakies nie przyjemne historie z nim?

popierwsze padl mi asus i jak wrocil z serwisu to lepiej chodzi. to troche dziwne:) po drugie drozszy jest po trzecie nie chce nie milej niespodzianki jak bedzie mial na mem 2.1v tylko

i jak dla mnie jeszcze jedna sprawa to nie mam myszki ani klawiatury na usb a musialbym specjalnie nowa kupowac a jestem zadowolony z tego co mam. no i p5b delux tez mialem i od p5b roznica nie wielka po testach.

 

msi tez niezle wypadla i malo kto sie tego spodziewal ja zreszta tez:) wiec mysle na gigabyte lub msi ale faworytem zostaje gigabyte. raczej wersja GA-P35-DS3R

 

 

pozdro.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popierwsze padl mi asus i jak wrocil z serwisu to lepiej chodzi. to troche dziwne:) po drugie drozszy jest po trzecie nie chce nie milej niespodzianki jak bedzie mial na mem 2.1v tylko

i jak dla mnie jeszcze jedna sprawa to nie mam myszki ani klawiatury na usb a musialbym specjalnie nowa kupowac a jestem zadowolony z tego co mam. no i p5b delux tez mialem i od p5b roznica nie wielka po testach.

 

msi tez niezle wypadla i malo kto sie tego spodziewal ja zreszta tez:) wiec mysle na gigabyte lub msi ale faworytem zostaje gigabyte. raczej wersja GA-P35-DS3R

pozdro.

Z tym ze wlasnie nie wiem czy czytales yotomeczek o tym wspomnial ze ten giga ma strasznegooo strapa przepasc poprostu powyzej 416FSB. Wiec jak dla mnie zostaje MSI.

Dołączona grafika

Sam zobacz

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad taka pewnosc? jakies blizsze info, zdjecia?

 

small update while i prepare the comparison between XP and VISTA

 

498 was the max fsb i was able to squeeze from it.....since its the 2 nd diferent board that stops at this freq i assume i have found the fsb wall from this x6800cpu

but 490 1:1 was so easy to achieve

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale moze nie kazda wersja tak ma i moze w nowym biosie to poprawia nic nie wiadomo

 

i ja sie nie bawie clockgenem przewaznie ustawiam tak zeby z biosa startowala a nie podciagac z windy. zreszta jeszcze nie kupilem ale raczej bedzie gigabyte nie bede zmieniac myszy i klawiatury tylko dlatego ze mobo zmienilem:) a jak bedzie slabe to sie sprzeda na alegro wszystko pojdzie;) pozdro:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja płytka doszła :) Stawiam Windowsa XP i zobaczymy co potrafi :twisted:

 

No i jak to mobo?, jakie FSB?

 

Koledzy/kolezanki macie pojecie skad pobrac jakis nowszy bios do tej plyty jak jest?, na zadnej stronie MSI nic nie ma odnosnie tej plyty z wyjatkiem niemieckiej. O co tu chodzi :blink:

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to mobo?, jakie FSB?

 

Koledzy/kolezanki macie pojecie skad pobrac jakis nowszy bios do tej plyty jak jest?, na zadnej stronie MSI nic nie ma odnosnie tej plyty z wyjatkiem niemieckiej. O co tu chodzi :blink:

wrócę do domu, to poszukam hasła do FTP'a MSI i zobaczę czy coś tam mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

475 to moja p5b robi wiec mnie to nie zadowala:) ja oczekuje conajmniej 550fsb :) dlatego msi odpada. jezeli gigabyte tez nie bedzie robic to sprzedam i wroce na p5b a zmienie procka z wiekszym mnoznikiem:) jak cos wiecej wycisniesz to daj screeny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

475 to moja p5b robi wiec mnie to nie zadowala:) ja oczekuje conajmniej 550fsb :) dlatego msi odpada. jezeli gigabyte tez nie bedzie robic to sprzedam i wroce na p5b a zmienie procka z wiekszym mnoznikiem:) jak cos wiecej wycisniesz to daj screeny:)

ale jesteś świadomy że jakieś 80% C2D nie zrobi 550fsb w dodatnich temperaturach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc płytka osiągnęła 440 FSB, czyli absolutny max mojego procka (w przyszłym tyg. postaram się załatwić jakiegoś innego C2D). Pamięci podkręca dość słabo - max osiągnąłem 585 MHz. Ogólnie są problemy z OC i dzielnikami i praktycznie działa tylko 1:1. Na procku osiągnąłem 3760 MHz, czyli jest to drugi najlepszy wynik po P5B Deluxe z płyt, które miałem. Później będę badał sprawę strapa. Napięcia są płynne i praktycznie nie ma droopa. Sekcja zasilania, choć 3-fazowa, w pełni daje rady z moim E6600. Nie ma jakiś niepotrzebnych bajerów, choć brakuje mi RAIDa. Póki co, stwierdzam, że płytka jest naprawdę godna uwagi i chyba obecnie jest jednym z najlepszych wyborów do ceny 500 zł, choćby ze względu na wsparcie Penryna. Podkręcanie na tej płytce należy do przyjemnych, pod warunkiem, że używamy 1:1 :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc płytka osiągnęła 440 FSB, czyli absolutny max mojego procka (w przyszłym tyg. postaram się załatwić jakiegoś innego C2D). Pamięci podkręca dość słabo - max osiągnąłem 585 MHz. Ogólnie są problemy z OC i dzielnikami i praktycznie działa tylko 1:1. Na procku osiągnąłem 3760 MHz, czyli jest to drugi najlepszy wynik po P5B Deluxe z płyt, które miałem. Później będę badał sprawę strapa. Napięcia są płynne i praktycznie nie ma droopa. Sekcja zasilania, choć 3-fazowa, w pełni daje rady z moim E6600. Nie ma jakiś niepotrzebnych bajerów, choć brakuje mi RAIDa. Póki co, stwierdzam, że płytka jest naprawdę godna uwagi i chyba obecnie jest jednym z najlepszych wyborów do ceny 500 zł, choćby ze względu na wsparcie Penryna. Podkręcanie na tej płytce należy do przyjemnych, pod warunkiem, że używamy 1:1 :)

Poczekajmy na nowy biosik moze cos poprawi. Faktycznie slabo ten twoj c2d sie kreci :wink:

 

Obiecalem wyniki, mobo robi to bez zadnego problemu. Jezeli ktos chce plytke na nowym Intelu to mozna smialo brac jak za te pieniadze i mozliwosci.

Dołączona grafika

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...