Skocz do zawartości
Jarek_135

Corsair Vx 450 - 550

Rekomendowane odpowiedzi

No to Corsair wypuszcza nowe modele zasilaczy. Seria VX bazuje podobno na podstawie SII. Corsair jednak przyznaje się już do jedej lini 12V. Mimo to te 12 są bardzo mocne. Słabszy ma na niej 33A a 550 aż 41A. Nastawy wentylatorów są zdumniewające, pod tym względem dorównują serii HX.

Strona Producenta

Jeśli nastawy went. i moc są realne według tego co podaje producent i spoglądając jeszcze troszeczkę na cenę najtańszego Corsaira to osobiście już widze kolejki w sklepie za tym zasilaczem.

550 będzie miała mniejsze powodzenie, bo konkuruje ze starszym bratem, jest niby mocniejsza od serii HX 520W ale za to odpinane kable i sprawdzony już towar...

Sam czytałem już kilka recenzji, ale bardziej interesuja mnie osobiste spostrzeżenia a najlepiej testy naszych forumowiczów. Ktos może przymierza się do ich zakupu/testowania w najbliższym czasie?

Myslę, że podstawowe pytania, to czy ten Corsair wytrzyma te 33A i czy na prawdę do tych 400W pozostaje cichy przez duże C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dobrze wiesz, że chodzi przede wszystkim o ciszę. Mocy i tak wystarczy, byleby spełniał to co sam producent napisał a moc się samemu dobiera odpowiednią do własnego sprzętu. A jak się nazywa dany zasilacz to przynajmniej mnie to nie interesuje. Jeśli Chieftec zapewni to wszystko to jak najbardziej tak. Ale nie widziałem jeszcze Chiefteca, który był cichy. Tzn. nie na tym poziomie ciszy co konkurencja. No ale z chęcią bym się dowiedział czy do chocby 300W Chieftec'i od delty będą generowały mniej jak 23dB.

 

Ale i tak nie chodzi o to, bo tu jest temat Corsaira, i choćby porównując teraz do Chiefteca to nie ta cena i nie ta moc. Ale jesli nowe Chiefteci są też takie ciche, to będą odpowiednią konkurencją, dla droższych, mocniejszych zasilaczy, ale nie dla Corsair'ów VX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innych zasilaczy nie uznajesz?

Ztcw to Ty nie uznajesz tylko tych :D

 

Oczywiście, że uznaję jeśli tylko inne zasilacze są/będą równie ciche,a z tym bywa różnie. I jak ktoś mi mówi, że zasilacz jest tylko trochę głośniejszy od Tagana U01 mając na myśli U25 (nie mam tu na myśli ciebie) to wybacz, ale chyba komuś uszy nie działają :)

 

Oczywiście, że nie ma się czym jarać, bo i jak można się jarać zasilaczem :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Corsair z bebechów przypomina mi Seasonic ale z elektrolitycznymi kondensatorami i podrasowaną mocą.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Oczywiście, że nie ma się czym jarać, bo i jak można się jarać zasilaczem :wink: pzdr

Jak to nie ma się czym jarać - najlepiej można się jarać Codegenem ( wiele z nich się przecież jara więc nie wiem co za głupoty wypisujesz ) :wink: :wink: :wink:
Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaję wielu zasilaczy, ale corsair VX ma w środku taką bidę jak huntkey, pomimo tego coś tam z niego wykrzesali (znów jak w hk) ;) .

 

Kto mi podaruje chiefa od delty z serii cft? Już nie miałem czasu w nim pofedrować w Gdańsku.

 

Nie uznaję Acbela, Andysona. niektórych modeli Enchance i setek odmian produktów zasilaczopodobnych. To moja prywatna czarna lista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Jak to nie ma się czym jarać - najlepiej można się jarać Codegenem ( wiele z nich się przecież jara więc nie wiem co za głupoty wypisujesz ) :wink: :wink: :wink:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
:lol:

 

Nie uznaję wielu zasilaczy, ale corsair VX ma w środku taką bidę jak huntkey, pomimo tego coś tam z niego wykrzesali (znów jak w hk) ;) .

 

Kto mi podaruje chiefa od delty z serii cft? Już nie miałem czasu w nim pofedrować w Gdańsku.

 

Nie uznaję Acbela, Andysona. niektórych modeli Enchance i setek odmian produktów zasilaczopodobnych. To moja prywatna czarna lista.

No i co z tego, że ma biedę w środku? Reszta produktów SS też nie wygląda na potwory, a jak działa?

Twoje zdanie na temat produktów SS jest znane od wprowadzenia linii s12 :D Kto czyta forum ten wie co tam swego czasu pisałeś o oszukanej dwunastce, o śmiesznej jakości wykonania itp. itd. Jak widać od wejścia serii s12 upłynęło trochę wody w Wiśle i kolejne bliźniacze produkty udowadniają w jakim to byłeś/jesteś błędzie, a konkurencja potrafi tylko produkować coraz to wydajniejsze konstrukcje, a o poziomie dB już dawno zapomniała :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6+2 pci-e posiada tylko mocniejsza 550W wersja. 450 posiada tylko jedno pci-e 6pin.

 

Są też inne zasilacze w tej grupie mocy, choćby bardzo dobre BQ SP, ale porównując mocowo to 450 jest droższa i do tego ma słabszą 12 według tabliczki. A jak jest naprawdę to się tutaj pewnie z czasem dowiemy.

 

Ale poza mocą... Który zasilacz obecnie dostępny w tej cenie jest w stanie do 400W pracować na poziomie poniżej 22dB?

 

Co z tego, że wygląda na poziomie HK w środku. Po pierwsze ma działać, po drugie HK to najbardziej polecany zasilacz od długiego już czasu w jego przedziale cenowym, a sam jest nie aż tak cichy. Ale kosztuje około 200 i za tą cenę nic lepszego się nie dostaje.

 

I właśnie uważam, że chodź droższy to właśnie takiego HK jest w stanie zastąpić ten Corsair. Ale konkurować będzie także i z droższymi BQ SP450W.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pisałeś też, że powyżej tabliczki sprawność BQ SP spada na ryjek. Może byś przeprowadził testy Vx 450 i byś nam rzetelne wyniki testów przedstawił, bo na pewno będziesz je prędzej karcił i wytykał ich błędy niż zachwalał, ale przynajmniej poznamy ich prawdziwe wady i zalety według twojej subiektywnej oceny :wink: No i przy tym dowiemy się, jakie są realne wartości dla tych zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Vx450 - świeżutki teścick na SPCR (16.08)

 

Oto link http://www.silentpcreview.com/article751-page1.html

Zwłaszcza tabelka i wykres na 5 str. wygląda interesująco. :rolleyes: Do mniej rozbudowanych zestawów jest lepszym wyborem niż droższy o 140PLN CX520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już dostępny w PL? Szukam i nie widzę. Miałem dzisiaj zamawiać S12II 380W , ale może jednak warto poczekać.

 

EDIT

Znalazłem

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=2166

http://silent-pc.pl/pid/961/

 

Cena 259pln. Czyli 10zł więcej niż s12II 380W.

 

PYTANIE: S12II 380 czy Corsair 450W. Czy ta niby podwójna 12-stka w S12II lepiej sprawdzi się w praktyce czy nie ma to wiekszego znaczenienia?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, musze w koncu nabyc psu i sie zastanawiam pomiedzy:

- Corsair CMPSU-450VXEU 250zł

- Seasonic S12 II 430W 315zł

 

Warto płacic o 26% wiecej za Seasonica? AFAIK to jest generalnie ta sama konstrukcja, wiec MAM NADZIEJE ze corsair bedzie rownie cichy, a ta podwojna linia12V chyba zbedna... ktos ma podobne zdanie, ze nie warto przeplacac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta nie ma mozliwosci podlaczenia 2 linii 12V, chyba ze jestem slepy i jakis nie zorientowany, takze zamowilem rowniez Corsaira :) Mam nadzieje, ze oboje bedziemy zadowoleni czego i innym przyszlym uzytkownikom zycze :D

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to drugie.

 

Fakt mam podlaczone 24pin pod plyte + 4 pin dla drugiej dwunastki ;)

 

1. Rozumiem, ze mimo wszystko bez podpietej 4 na Corsair odpali i nie wplynie to na prace calosci w negatywnym znaczeniu... ?!?

 

Przy okazji mam troche innych pytan odnosnie zasilania :

2. Mialem pod dysk podpiety kabel zasilania od SATA + molex (wiem juz, ze to zle i ze powinien byc jeden, wiec patrzcie pkt 3)

3. Znalazlem tez dodatkowe zasilanie PCIe (wyglada jak molex, czy moge tam podlaczyc molexa zamiast do dysku, czy moze jest to inne zasilanie przeznaczone tylko pod PCIe - czyli to konkretne wjescie np. bez 5V ?!?)

4. Grafika Palit GF 8600GT Sonic ma u gory tez jakby jakies zlacze, szukalem info na ten temat ale za cholere nie wiem co to i z czym to sie je - ktos pomoze, wyjasni ? :)

 

Dzieki za odpowiedz, jesli cos poruszylem nie na temat walcie na priv zamiast tutaj, mysle ze nikomu post ten nie przeszkodzi, wczesniej kupowalem zasilacz jako : niech Pan dorzuci jakis 400W kosztowo patrzac jedynie na reszte sprzetu, takze mysle ze mimo wszystko zasilka ta bedzie w moim rozumowaniu zmiana na plus ;)

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy :D

 

ja jestem bardzo zadowolony :)

 

w tej chwili slychac(troszke) tylko max skreconego fanmatem zalmana na gf no i pracujace dyski pozatym komp jest praktycznie nieslyszalny - jak dla mnie taki poziom ciszy moze byc :)

 

co do napiec stabilnie sie trzymaja

 

co tu wiecej pisac...kabelki w oplocie, ilosc odpowiednia(po 2 kable ata/sata z 3wtyczkami), dlugosc OK

 

IMO swietny wybor jak za 250zł :D

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolony :)

 

w tej chwili slychac(troszke) tylko max skreconego fanmatem zalmana na gf no i pracujace dyski pozatym komp jest praktycznie nieslyszalny - jak dla mnie taki poziom ciszy moze byc :)

 

co do napiec stabilnie sie trzymaja

 

co tu wiecej pisac...kabelki w oplocie, ilosc odpowiednia(po 2 kable ata/sata z 3wtyczkami), dlugosc OK

 

IMO swietny wybor jak za 250zł :D

zamawiam w poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...