Skocz do zawartości
Mayo

Drukarka Do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

ChEsHkO xD :ploom:

 

Chyba wiadomo jaki jest cel tematu, więc do konkretów - ma być:

- wydajna

- szybka

- ma się nie psuć głowica jak z i250

 

To tyle, będę wdzięczny za wszelkie propozycje i sugestie.

temat zdalnie sterowany

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie te drukarki sa podobne ale moim zdaniem najlepsza bedzie canon pixma ip3300

 

tusze ma takie same jak ip4300 (ta ja mam) wiec moim zdaniem bardzo wydajne - szczegolnie czarny, z porownania wychodzi ze najszybciej drukuje tekst ze wszytkich, kolor tez bardzo dobrze (17 max 18 ma lexmark Z845), zdjecia tak samo 10x15 w 47sek najlepszy HP DeskJet D1460 43sek

 

kropla 2 pl wiec bardzo dobrze (2x drozsza ip4300 ma 1pl) wiec zdjecia beda tez bardzo dobre (i rozdzielczosc 4800x1200 dpi calkowicie wystarcza)

 

porownanie atramentowego do 200zl

http://centrumdruku.com.pl/porownaj.php?gr...346,10347,14466,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z drukarką ip 2500? A co do 3300 to tez ma takie duze tusze jak 4300 czy troche inne? I czy naprawde jest ok ;) ? Myslalem jeszcze nad 4300 bo moge ja ewentualnie tez wziac ale wolalbym cos tanszego bo potrzebuje drukarke glownie do szkoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ip2500 ma inne tusze wiec mysle ze bedzie gorzej z wydrukiem, ip3300 ma takie same tusze jak w ip4300 (nie ma czarnego do zdjec) tylko troche gorsze glowice ja bym wybral ip3300 jak nie bedziesz zdjec drukowal, a co do ip4300 to glowna zaleta ze ma jeszcze duplex za ta cene to moim zdaniem rewelacja

 

teraz maja wyjsc ip3500 i ip4500 w sumie duzo sie nie roznia a beda kosztowac pewnie kolo 150zl drozej - ale jak wygladaja :D

 

http://www.centrumdruku.com.pl/artykuly/no...zenia.cd?id=240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też właśnie się powoli przymierzam do kupna taniej drukareczki. Zamierzam ją używać raczej rzadko (może raz w tygodniu kilka wydruków) dlatego mam kilka pytań odnośnie tych Canonków ip3300.

 

1. Jak często jest czyszczenie głowicy?

2. Na ile taki tusz może wystarczyć przy tak rzadkim używaniu (pewnie na czyszczenie najwięcej zejdzie)?

3. Sedzia, używasz zamienników czy orginałów? Jak to pierwsze to jak długo?

no ip2500 ma inne tusze wiec mysle ze bedzie gorzej z wydrukiem, ip3300 ma takie same tusze jak w ip4300 (nie ma czarnego do zdjec) tylko troche gorsze glowice ja bym wybral ip3300 jak nie bedziesz zdjec drukowal,

4. Czy to oznacza, że czarny tusz jest używany tylko do tekstu? I czy jeżeli tak to można używać tej drukarki bez pozostałych tuszy?

Ad. 4. Oczywiście pewnie mając możliwość druknę sobie czasem jakieś zdjęcie ale jestem ciekaw :)

 

Uff.

A może kupić najtańszą drukarkę i od razu pchać się w zamienniki? :/ Lub brothera 115C - może się kiedyś skaner przyda?

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zamienniki to kupuje te:

http://www.centrumdruku.com.pl/lista.cd?q=ip4300%20zamiennik

 

z czarnym nie mam zadnych problemow (juz chyba czwarty teraz idzie) w jakosci moze jest troche gorzej ale naprawde mysle ze nie ma sensu przeplacac za oryginaly

jesli chodzi o kolory jest troche gorzej - jakosc bardzo ok za ta cene zdjecia dalej wygladaja bardzo dobrze - moze minimalnie stracily na ostrosci, ale to tez trzeba sie mocno przyjrzec gorzej jest natomiast z wykrywalnoscia tuszy - czasem jest taka sytuacja ze dany kolor - np zolty przestanie drukowac w srodku zdjecia

musze wtedy wyciagnac go wlozyc jeszcze raz i jest ok - moze zle chipy pozakladalem ale nie sadze...

 

co do czarnego tuszu to ten duzy jest uzywany tylko do tekstu

ip4300 ma dodatkowy czarny do zdjec natomiast ip3300 jak chce drukwoac zdjecia to kolor czarny uzykuje w ten sposob, ze miesza 3 naraz i wchodzi wtedy czarny (oczywiscie pelny czarny sie bardzo zadko zdarza - ja np drukuje duzo zdjec i ten dodatkowy czarny jest jeszcze prawie pelny)

 

nastepnie:

oczywiscie mozna uzywac tylko czarnego do tekstu jak nie bedzie kolorowych to sie bedzie tylko plula ze masz niski stan kolorowych i tyle a tekst drukuje normalnie

 

a jeszcze do tego zamiennika czarnego ecojet to wystarcza mniej wiecej mi na cala ryze papieru (500 stron) w trybie srednim

 

co do glowic to nie wiem bo jeszcze nie czyscielem, mam drukarke jakies pol roku (moze troche wiecej) i narazie dziala bez jakiegokolwiek zajakniecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Co do czyszczenia to miałem na myśli samoczynne raz dziennie/tygodniowo czy coś, żeby tusz ne zasychał i takie tam. Chyba że to tylko w starych drukarkach ma miejsce.

Czyli pół roku na zamiennikach drukujesz i wszystko śmiga, to sopko.

 

Jeszcze się zastanawiam czy kupować na dniach czy poczekać aż wyjdą te nowe. Może nie będą dużo droższe albo te stanieją :D

A masz może porównanie (organoleptyczne) do tego Brothera? Eksploatacja wygląda na podobną cenowo a ma jeszcze skaner (choć raczej z niego w życiu nie skożystam :P )

 

Ale ja jestem męczący...

 

No i stało się. Ja też kupiłem tego Canonka :) zobaczę później jak się sprawuje, jak źle to będzie wiadomo na kogo bluzgać ;)

 

A tak pozatym to co powinno być w pudle? Bo musiałem wziąć z wystawki i chciałbym wiedzieć czy będę miał wszystko. Tusze podobno tylko startery :( i kabelek osobno kupiłem.

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko co trzeba jest: tusze, kabelek, instrukcja, gwarancja, plytka, głowiczka i drukarka. USB dokupione.

 

Jak się sprawuje to jeszcze nie wiem ;) na uczelnie dopiero od października będę spacerował, więc nie śpieszę się z otwieraniem tuszy. A tak pozatym to na ile +/- wystarczają te startery? 50 kartek? I jak się sprawa ma z eksploatacją bo w instrukcji nie widziałem. Chodzi mi o to czy musi być stale podłączona do prądu i jak często trzeba coś drukować aby tusze nie zaschły?

No to sprawdzałem już jak działa :)

Generalnie fajnie ale chwilę miałem problemy. Najpierw twierdziła, że nie ma czarnego tuszu ale wyjęcie i wsadzenie z powrotem rozwiązało problem ;)

Potem strasznie długo mieliła zanim coś wydrukowała.

W końcu jakoś żeśmy się dogadali i już grzecznie zaczęła drukować.

Niestety dałem kilka wykresów i rysunek nie trzyma pionu :/ dałem żeby "wyregulowała głowice" ale nic to nie dało...

Na dokładniejsze testy i zapoznanie się jeszcze przyjdzie czas. Jak robi zdjęcia jeszcze nie wiem, bo muszę najpierw kupić papier foto.

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. poszukuje drukarki do pracy, tylko i wylacznie do dokumentow, kolor wymagany jednak do kolorowych naglowkow. dobrze gdyby dosyc szybka byla, jak najmniej problemow sprawiala, tania w eksploatacji. jakis canon chyba co? koszt drukarki maks 200 zl. tani i szybki jest ip2500. jak z tuszami i ogolne wrazenia? pozdrawiam i dzieki za pomoc.

 

edit: canon ip1800 za 113 zl moze wystarczy do dokumentow?

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...