Skocz do zawartości
cozaq

Zakup Pamieci Hp Compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kuzyn postanowil wymienic ram z laptopa jak w temacie. W gre wchodzi 1GB ewentualnie 2GB ale czy warto? A moze lepiej procesor wymienic chodzi o to ze komp hasa w miare sprawnie ale nie jest super szybki(photoshop, word,exel itd. internet). Co proponujecie? Ponizej zalaczam skriny z everesta zeby nie bylo watpliwosci co do tego co komp ma w srodku i co by do niego pasowalo. Najlepiej prosze odrazu z linkami do allegro badz sklepu internetowego. Cena do 300zl

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych informacji nie wynika w końcu ile ma ramu (albo jestem ślepy - widzę tylko, że pierwsza kostka ma 256MB, a druga? też 256 czy 512 czy 1GB?)

Jeśli ma łącznie 512 MB ramu to dołożenie ramu dla photoshopa/gimpa/worda/softu i pochodnych (pewnie office'owi nie zaszkodzi) da baaaaardzo dużo. O czym zresztą na forum było już wspominane.....

A co i za ile... Też było wspominane - "bierz najtansze" (albo prawie najtansze), bo jesli cos nie jest totalnym no-name to w kategorii laptopów nie ma dużej różnicy w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zbytnio nie znam ..

 

ale ta seria "M" chyba wcale nie jest taka zła .. celeron celeronowi nie równy ..różne były :) 1MB podręcznej

 

ja bym wsadził na maksa ramu (pewnie 2GB) ..właściwie 1GB da komfort ..ale nie wiem ile potrafi pochłonąć photoshop..więcej na pewno nie zaszkodzi ..zwłaszcza jak się trochę pootwiera tych aplikacji na raz.

 

poza tym - dbanie o system ..rejestr, defragmentacja plików ... procka chyba nie trzeba zmieniać

 

no i spr. HDD czy nie jest czasem 4200 obr. wsadzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kee? w którym miejscu... Znaczy ma dwie kości po 256MB? (jedna jest nanya, druga kingmax -> tak wynika ze screenshotów z everesta). W każdym razie pamięć 1-2GB w porównaniu z 512MB da duży kop dla systemu (odciąży dysk, zwłaszcza gdy ten jest stosunkowo wolny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem - zastanawiałem się nad zmianą procesora z Celerona M 360J na jakiegoś Pentium M... Lecz po lekturze dużej ilości opinii i testów stwierdziłem że niekoniecznie warto - mała różnica w wydajnościach, jedyny plus zmiany to nieco dłuższa praca na baterii. Co do pamięci to proponuje kupić 2x512MB, a te sprzedać (jak wynika ze screenów 2x256MB). Drugim rozwiązaniem jest 1 kość 1GB - sam osobiście wolę w dwóch w razie awarii jednej... W moim przypadku miałem łatwiejsze zadanie - dokupiłem drugą 512MB, identyczna jak miałem w lapku i widać przyśpieszenie w programach. Co do pamięci proponuję używane markowe z jakąś gwarancją rozruchową, bądź nowe, jakieś tanie np. GoodRam (mają długą gwarancję). Osobiście miałem Infineona i takie zakupiłem.

Edytowane przez k_luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za sugestie, z tyłu odczepiłem taką 'klapeczke' i tam jest tylko jedna kość RAM (256MB Kingmaxa) w takim razie ta druga musi byc gdzieś schowana :wink: Czyli w gre wchodzi tylko 2x512 albo 1x1GB albo 2x1GB (ale czy warto?) :D Na jakich producentów zwracać uwagę? Dajcie najlepiej linki na allegro.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za sugestie, z tyłu odczepiłem taką 'klapeczke' i tam jest tylko jedna kość RAM (256MB Kingmaxa) w takim razie ta druga musi byc gdzieś schowana :wink: Czyli w gre wchodzi tylko 2x512 albo 1x1GB albo 2x1GB (ale czy warto?) :D Na jakich producentów zwracać uwagę? Dajcie najlepiej linki na allegro.

Drugą bardzo łatwo wyjąć... wystarczy odkręcić dwie śrubki pod tą klapką co zdjąłeś (są na górnych rogach), następnie przesunąć 4 plastikowe blokady na klawiaturze (na górze), uchylasz bądź odłączasz całkowicie klawiaturę i masz dostęp do podzespołów (m.in.) pamięci. Co do ilości uważam, że nie ma sensu do takiego laptopa pakować 2GB. Starczy ci 1GB... Tak jak napisałem powyżej sam wybrałem używanego Infineona... mogę polecić jeszcze Hynixa oraz Kingstona. Jeśli chcesz nowe kości na gwarancji to najlepiej kup GoodRama - ekonomiczny wybór... proponuję 2x512MB na wypadek awarii jednej z kości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One sa 2x drozsze. DDr2 nie pojdzie?:wink:

Za słabiej dostępne (starsze) części trzeba płacić... DDR2 nie pójdą - nawet nie rozważając szczegółów, mają inny układ pinów (dwójki wyglądają jakby w połowie było wcięcie. Jedyne co możesz kupić to jeszcze DDR 400MHz pójdą oczywiście z niższą prędkością (będą chodzić jak 333MHz. Jednak wg mnie taki zakup nie ma sensu bo 400MHz SODIMM mają dłuższy czas dostępu... co za tym idzie będą gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kuzyn kupil 2x 512mb RAM (bo mial wczesniej 2x256mb wiec wymienil obydwie). Przy tym samym systemie nie zanotował jakiegoś drastycznego wzrostu 'mocy' :D Po formacie nadal nie jest zachwycony. Ram jest dobrze wykryty przez system. Czyżby poprostu procek już niewyrabiał?

 

Tak więc osobom myślącym że zwiększenie ramu da kopa systemowi muszę powiedzieć, że szkoda ich pieniędzy. Pozdro ;)

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system dostanie kopa, to zależy co i jak. Ja do swojej tośki do fabrycznej kostki 256 MB dorzuciłem drugą kostkę 1 GB Kingstona ( mam na myśli DDR2 ), po tym zabiegu komp dostał potężnego kopa, szybciej się ładuje system, szybciej się otwierają programy i wogóle było warto. To był strzał w 10!!!! :-P

post-152181-1195761512_thumb.jpg

Edytowane przez aroscott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...