Skocz do zawartości
Kacper___

Uszkodzona Plyta Glowna Czy Konflikt? Potrzebna Diagnoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zaczne od przeproszenia, ze zasmiecam forum (pytalem w temacie foxconn p35a, ale niestety nikt mi nie moze pomoc, a zalezy mi na czasie, na glownym jest wieksza szansa).

A wiec zakupilem sobie plytke foxconn p35a i niestety mam problem, nie chce ona mi wspolpracowac z geforce 7800 gtx winfast. Moge wejsc do biosu, ale w momencie gdy ma zaczac sie uruchamiac winda wylacza mi monitor. Dodam, ze karta jest sprawna, dziala u mojego znajomego, a o dziwo jego 8800 gts dziala u mnie, windows sie normalnie uruchamia. Myslalem ze moze update biosu pomoze, ale niestety nic sie nie zmienilo. Wszystko napewno dobrze podlaczone. Testowane na dwoch zasilaczach modecom 350W i chieftec 460 W.

 

Jest jedna rzecz, ktora mnie martwi i przemawia za uszkodzeniem plyty glownej, a nie konfliktem urzadzen, mianowice strasznie grzeja sie karty graficzne w tej plycie, po niecalej minucie 7800 gtx i 8800gts byly bardzo gorace.

 

Sprawdzilem jeszcze drugi port PCI-ex i dalej to samo, monitor wylacza sie gdy powinien zaczac wczytywac sie windows (dodam ze winda wczytuje sie niby). Ponownie grafa w kilka sekund staje sie strasznie goraca. Czy to znaczy, ze mam uszkodzona plyte glowna? Co poza nowym systemem jeszcze proponujecie (to raczej nie pomoze, bo tak jak mowilem z 8800 gts system normalnie startuje, wszystko niby ok, ale grafa sie strasznie grzeje).

 

Aha jeszcze jedna sprawa, gdy robilem update biosu, komp sie nie uruchomil, nie wstal po restarcie, niby byl wlaczony, ale nic sie nie dzialo. Wylaczylem i wlaczylem, wtedy zaczal piszczec, dwa razy to samo. Dopiero jak wylaczylem go z sieci i wyciagnelem baterie powstal znowu. A zdziwilo mnie najbardziej, ze jednak ten bios sie wgral !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gdybys mial mobo uszkodzone to nie odpalilbys zadnej. Wystarczy jeden "adres" uwalic na PCIE aby zadna karta nie wstawala. Innymi slowy kazda linia w PCIE musi byc sprawna aby grafiki sie odpalaly , wiec po prostu nie odpalilby Ci 8800 przy uszkodzeniu portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...