Skocz do zawartości
Kotu

Jaka Pamięć Pod Core I5 750 + Asus P7p55d !?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Nie wiem za bardzo na co się zdecydować :/

 

1. Czy warto dopłacać do pamięci 1600MHz ! Jak się ma wydajność względem kości 1333MHz!?

2. Jak się pamięć do możliwości pokręcania procka !?

3. Myślałem np. o Corsair (2x2gb) 1333MHz CL9 XMS3 w cenie ok. 250, warto !?

4. Prosiłbym o typy o możliwie najlepszym stosunku możliwości do ceny... No chyba, że do czegoś na prawdę warto dopłacić ;]

 

Z góry dzięki!!

Edytowane przez Kotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie... Nie wiem za bardzo na co się zdecydować :/

 

1. Czy warto dopłacać do pamięci 1600MHz ! Jak się ma wydajność względem kości 1333MHz!?

2. Jak się pamięć do możliwości pokręcania procka !?

3. Myślałem np. o Corsair (2x2gb) 1333MHz CL9 XMS3 w cenie ok. 250, warto !?

4. Prosiłbym o typy o możliwie najlepszym stosunku możliwości do ceny... No chyba, że do czegoś na prawdę warto dopłacić ;]

 

Z góry dzięki!!

Trzeba pamiętać żeby było poniżej 1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1.65v to musi pracować twój móżg Jareczku :wink: Śmiało można brać pamięci z wyższymi napięciami na nalepce.

Gadasz głupoty ale chyba tobie to pasuje

specyfikacja jak w I7

producencji robią 1,65V jako pamięci dedykowane

nie mówię że nie można dawać więcej ale specyfikacja podobna

jak I7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty ale chyba tobie to pasuje

specyfikacja jak w I7

producencji robią 1,65V jako pamięci dedykowane

nie mówię że nie można dawać więcej ale specyfikacja podobna

jak I7

No tak ale jest wiele osób co od miesięcy zasuwają z grubo powyżej 1.65v i jakoś nic jeszcze nie umarło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No i poza tym niektóre memki @1,65 maksują. Dlatego też sądzę, że warto brać dedyki.

 

 

Ostatnio bardzo ciekawe były Gskill Trident- polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany szukam pamiątek 2x2 2000Mhz ale i w pełni zgodnych z asusem w konfiguracji 4x2. Ewentualnie o niższym taktowaniu 1800. W listach referencyjnych na stronie asusa większość pamięci to komplety 3x2... Fajnie by było gdyby trafiły sie do tego cl8 ale coś mi mówi iz w okolicach 500zł ciężko będzie coś trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie... Nie wiem za bardzo na co się zdecydować :/

 

1. Czy warto dopłacać do pamięci 1600MHz ! Jak się ma wydajność względem kości 1333MHz!?

2. Jak się pamięć do możliwości pokręcania procka !?

3. Myślałem np. o Corsair (2x2gb) 1333MHz CL9 XMS3 w cenie ok. 250, warto !?

4. Prosiłbym o typy o możliwie najlepszym stosunku możliwości do ceny... No chyba, że do czegoś na prawdę warto dopłacić ;]

 

Z góry dzięki!!

W tej sprawie poprosiłem o opinię autora artykułu o i5 z benchamrk.pl:

"himen - Redakcjo czy do OC i5 750 wystarczają pamięci 1333MHz czy lepiej inwestować w 1600MHz? Pytam się bo widzę że udało wam się podkręcić na pamięciach 1333MHz. Proszę o pomoc.

 

Tomek Stiller - Wystarczają spokojnie 1333MHz. Oczywiście im szybsze masz pamięci, tym ewentualne wyniki będą lepsze Dołączona grafika

 

himen - Dziękuję za odpowiedz. W ramach ścisłości rozumiem że 4GHz udało wam się osiągnąć na pamięciach 1333MHz? Ja osobiście przymierzam się do mojego zestawu i5 kupić te pamięci A-DATA OC Offical Website Nadają się?

 

Tomek Stiller - Dokładnie tak."

 

Czym róznią się DDR3 z Intel Extreme Memory Profiles (XMP) od DDR3 bez XMP ??

Czy warto dopłacać 100pln do tych z XMP (reszta specyfikacji identyczna) ??

Jeśli chodzi o XMP nie warto w to inwestować ponieważ jest to technologia ułatwiająca ustawienie pamięci, a nie ma wpływu na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgryzu ciąg dalszy. Gro firm zapowiedziało już pamiątki specjalnie dla i5. Tyle że na rynku ich na razie nie widać. Czym one maja się różnić oprócz napięcia zasilania od tych obecnie produkowanych o tych samych częstotliwościach?

Druga sprawa co właściwie da mniejsze napięcie? Mniejsze zużycie energii i niższe temperatury, podatność na podkręcanie?

W oko wpadły mi zapowiadany: PATRIOT PC2000 2*2048 VIPER II SECTOR5 CL8-8-8 + 3DM, Gskill F3-16000CL9D-4GBRH Ripjaws I5...

A może lepiej nieco przynajmniej teoretycznie dostępne już i tańsze: OCz DDR3 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 BOX Platinum Edition (OCz3P20004GK)? Tylko czy te drugie będą ok pracować z asusem? A może kompletnie nie ma sensu inwestować w pamięci tej prędkości i kupić np coś 1600 cl7???

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OCZ to byłbym ostrożny zwłaszcza że jest to model bez LV czyli napięcie 1.9V zapewne. Miałem OCZ 2x2GB 1600 Platinium, jednak za cholerę nie chciały działać nawet na 1600 przy obniżonych timingach oraz podniesionym napięciem na 1.9V:/ Pamięci wymieniłem na to co w opisie jednak tez nie chcą chodzić z timingami 7-7-7. Poszukaj coś co jest na bank testowane z i5. Najlepiej przeczytaj jeszcze rozpiskę pamięci kompatybilnych (testowanych z płyta asusa) takie coś można znaleźć na stronce asusa, QVL czy jakos tak się to nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ripjaws chodzą z asusem bez problemów

W sumie propozycja ciekawa tyle ze cl9...

A wiesz może gdzie nabyć takowe (2000Mhz 1,65v)? Bezowocne polowanie na patrioty 2000 Mhz cl8 dedykowane do i5 zaczyna mnie nieco męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie propozycja ciekawa tyle ze cl9...

A wiesz może gdzie nabyć takowe (2000Mhz 1,65v)? Bezowocne polowanie na patrioty 2000 Mhz cl8 dedykowane do i5 zaczyna mnie nieco męczyć.

Polowanie na Patrioty możesz skończyć się tu

 

dostępne

 

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/patriot-...showAllAttr=363

 

na zam.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...er_II_Sector_5/

 

ale biorąc pod uwagę cenę, szczerze odradzam.

 

Od dłuższego czasu doradzam G-skille Ripjawsy (najlepszy wybór w swojej klasie cenowej IMO), podobnie jak kolega DDR2

 

może i nominalnie CL9 ale po primo PLN 200 taniej, po secundo ludzie na Xtremesys puszczją je na 8. Nabyć je można tu za PLN 410 (niedawno było 365)

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...115&katid=3

 

ale z tego co słyszałem sklep nie ma dobrej opiini, więc szukałbym gdzie indziej.

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem zestaw z i5 + msi gd65, chciałem kupić te http://www.gskill.com/products.php?index=226 lub http://www.gskill.com/products.php?index=221 ramy, ale że nigdzie nie mogłem dostać to kupiłem http://www.gskill.com/products.php?index=223 i jestem bardzo zadowolony. Dostępne były jeszcze 2000 ale cl9, więc wolałem 1333 z cl7 z VDIMM na poziomie 1.5V, gdyż aż tak ekstremalnie nie mam zamiaru bawić się w o/c. Dobre 1333 Cię w zupełności zadowoli.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Od dłuższego czasu doradzam G-skille Ripjawsy (najlepszy wybór w swojej klasie cenowej IMO),...

Też wyszperałem patrioty na agito - miały przyjść w czwartek razem z płyta i prockiem ale okazało się iż w praktyce mimo stanu dostępne na stronie ich nie było. Do tego zapomnieli poinformować iż na płytę też trzeba będzie dzionek poczekać. W sumie dobrze się stało - Rippjawsy 2000 cl9 dorwałem za 365 zł + przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...