Skocz do zawartości
Kaeres

Punkty karne

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend pier***** policjanci namierzyli mnie kamerka w fordzie mondeo.

Nie wazne jakie wykroczenia popelnilem, faktem jest, ze dostalem 16 pkt. karnych :evil: :evil: :evil:

Dodajac je do 11 pkt ktore mam na kacie oczekuje pisemka o stawieniu sie na komende.

Co mozna jeszcze zrobic aby nie odebrali mi prawka ?

Ile czasu trwa weryfikacja moich pkt - ile mam czasu ?

Slyszalem cos o szkolkach w Katowicach, ze mozna odrabiac pkt karne raz w roku.

Pomozcie bo wysadze komende.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie zle jezdzisz .... a skoro masz juz 27 punktow to prawko papa ... ale one co miesiac sie kasuja jakaos tak jest nie wiem mam prawko od 1,5 roku i nie mam zadnego heheh a szybko lubie jezdzic ..mam szczescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie co miesiac a co rok.. konkertniej 365 dni od daty przewinienia

( nie mylic z 1 styczen nowego_roku) .Z ciekawosci bym zapytal za co dostales 16 pointow naraz.. bo to chyba se trzeba umiec tak..albo kolesie z mondeło nie wiedzieli gdzie ci jeszcze zajrzec i dopierdalali sie do zle ustawionych lusterek ? Co do szkolek... sa takowe kosztuje bodaj 200-300 zeta i kasuje 6 pkt. Mozna przystapic raz na 6/12 miesiecy ( niepamietam ) More info u lokalnego dostawcy prawka ;] Zreszta palkarnia powinna ci powiedziec wszystko. Btw po katowicach smiga srebrna bora po tuningu mechaniczym, ten brazowo-bordowy mondek kan792u jest jak stary wysluzony poldek przy tym nowym VW. Bojcie sie ! :D

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacze sie i pozale :(

 

Jechali za mna jak jechalem prawidlowo. Jechali tak z 1 km. Wyprzedzilem ciankola ktory jechal 40 km/h i myslalem, ze bedzie skrecal - czyli wyprzedzanie na skrzyrzowaniu i podwojnej ciaglej (ktora defacto raz byla przerywana raz ciagla co 20 m).

Potem jeszcze predkosc na dwupasmowce 73 km/h bo bylo po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e ograniczenie 40km/h.

Padaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko się jechało? oj chyba zdecydowanie zaszybko :roll: może jeszcze nieprawidłowe wyprzedzanie :? Koniec końców masz przechlapane i teraz już chyba nic nie zrobisz, a o takie kursy pytaj na policji bo oni chyba na nie kieruja, tylko, że trzeba mieć mniej punktów, a jak już przekroczyłeś limit to papa i nowy egzamin - sorry life is brutal :(

 

Update: Nie znałem jeszcze twojego pprzedniego posta i zgadłem przewinienie :wink: :P

 

PS. też miałem kiedyś taką (no nie dokładnie nie zatrzymali mnie) historię, jechałem do Krakowa od strony Olkusza (najpierw jest 90 póżniej 70) i tak ok. 100km/h i wtedy zauważyłem we wstecznym lusterku dwóch koleśi z wąsami w niebieskim Mondeo, od razu pomuślałem że to psy, ale chciałem wyprzedzić jeszcze ciężarówkę (przed tym ograniczeniem do 70) ale udało się to dopiero za znakiem, więc myślałem że się przyczepią. Niemniej jednak zwolniłem a oni mnie wyprzedzili, a póżniej (już na Radzikowskiego) widziałem jak zatrzymali innego gościa - wtedy mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tych 11 pkt "starych" ... mam nadzieje ze masz na nie wszystkie kwitki! Niebiescy maja niezly syf w bazie , w przypadku gdyby z twoich obliczen wyszlo ze czesc z tych 11 ci sie juz przedawnila mozesz walczyc o swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz odbekac swoje ( rok ) i potem albo isc na komende ,albo z tym co ci przysla isc na osrodek szkolenia i beda cie traktowac jak recydywe :) Ktos gdzies musi ci dac jakis podklad ze jestes po "przejsciach", a potem to juz chyba tak samo jakbys od zera, teoria, placyk, miasto.. nie wiem jak jest "ponownie" bo policja bierze.. i chwala im za to ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko raz na pół roku, koszt 300 zł i kasuje 6 pkt. Ale nie wiem, czy jeszcze Ci się uda. Pewnie nie, bo już jest po fakcie i za jakiś miesiąc może się wszystko wyjaśnić. Masz szczęście, że nie sprawdzili czy masz punkty, bo byś stracił prawko na miejscu i zapłacił za lawete...

 

Współczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko raz na pół roku, koszt 300 zł i kasuje 6 pkt. Ale nie wiem, czy jeszcze Ci się uda. Pewnie nie, bo już jest po fakcie i za jakiś miesiąc może się wszystko wyjaśnić. Masz szczęście, że nie sprawdzili czy masz punkty, bo byś stracił prawko na miejscu i zapłacił za lawete...

 

Współczuje.

a ja nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wunat, jak sie znajdziesz w takiej sytuacji to sobie przypomnisz co napisales. Zycze Ci bo to niezle uczucie.

no wiesz Kaeres to że grozi ci odebranie prawka to tylko i wyłącznie twoja zasługa :? i oznacza to też że nie jesteś najlebszym kierowcą nie to że chce być teraz zgryźliwy ale w przyszłości mógłbyś spowodowć jakiś wypadek i samochodem mogą jeździć osoby które są dobrymi kierowcami dla słabych kierowców pozostaje autobus :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wunat, jak sie znajdziesz w takiej sytuacji to sobie przypomnisz co napisales. Zycze Ci bo to niezle uczucie.

a ja ci tam współczuje jednak to ból :( , czasami można złapać wysoki mandat za bzdure która nie powoduje zagrożenia w ruchu, również nie należy do rzadkości że pały w nieoznakowanych autach siedzą ci na ogonie i podpuszczają do popełnienia wykroczenia, albo w nocy przy prawie zerowym ruchu na szerokiej drodze schowają sie za krzakiem.

P.S. nie dałos się negocjować albo wybrac inne alernatywne rozwiązanie, a mandacik jaki pewnie w 1000? A tak z tymi punkcikami to jednak szybki jesteś , od kiedy masz prawko-?? dziwie sie ze ci od razu nie zabrali - mi chcieli zatrzymac jak miałem 6pkt do wyjaśnienia bo w centrum powiedzieli że jestem objety systemem punktowym ale nie wiedzieli ile mam. Swoją drogą to oni też mają u siebie niezły burdel.

Ja przez 4 lata chyba jeszcze w sumie bym tylu nie uzbierał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze sie wyplakuje na Waszych ramionach to prawda bo szukam troche otuchy.

Praktycznie z samochodu sie utrzymuje bo bez niego nie bede mial pracy.

Mialem nadzieje, ze ktos moze mi poradzic fachowa rada, ze byl w podobnej sytuacji i opowie jak to z tym jest.

To, ze nie wiedzialem dokladnie jak to jest z punktami nie swiadczy, ze mam 18 lat, tylko o tym, ze nigdy mnie to nie interesowalo dopuki mnie nie zaczelo dotyczec.

Teraz pozostaje mi nadzieja, ze maja balagan i odezwa kapna sie za 10 miechow jak juz nie bede mial tylu pkt.

 

A co sadzicie o odrabianiu ?

Slyszalem, ze mozna odrabiac tylko i wylacznie jak sie jeszcze nie przekroczy 24 pkt. Znow moj kolega ma znajomka w policji i sie dowiedzial, ze mozna.

Wszedzie jednak pisza, ze juz padaczka po 24 pkt :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres nie słuchaj tych durnych tekstów, bo tutaj wszyscy jeżdżą prawidłowo i bez skazy. Co ma kurna do rzeczy posiadanie punktów a umiejętnosci za kółkiem ? Weźcie mnie nie osłabiajcie...

 

Jedyna szansa dla Ciebie to to, że bedzie burdel i zanim zliczą minie jakiś czas. Teraz jeździj wolniej, żeby nie nawinąć się drogówce i przez przypadek nie stracić prawka całkowicie. Jak będziesz miał szczęście to może sie uda, ale widze małe szanse :(

 

Mandat możesz opłacić nawet za kilka miesięcy, kumpel rekordzista zapłacił po 14 miesiącach :D Chyba, że będziesz miał zwrot w skarbówce i wtedy potrącą... :(

 

Nie mam żadnych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 7 dni od uzyskania mandtu możesz się odwoływać , może w sądzie grodzkim uzyskasz mniejszy wymiar kary jest to prawdopodobne, jeśli przekonasz sąd o małym zagrożeniu jakie spowodowałeś . Sądy są w końcu dla ludzi. Policja czasami łagodzi swoje wcześniejsze propozycje dotyczące punktów karnych jezeli nie chcesz przyjąc mandatu a chcesz do sądu( dla nich to także strata dnia). Nie wiem czy wiesz ale punkty karne w taryfikatorze to maksymalna ilosć za dane wykroczenie ,więc wysokośc ich można zatem negocjować.

Pukty mimo odwolania ci nie przepadną do czasu wyjaśnienia sprawy w sadzie grodzkim, ale bedzą widniały w rejestrze policji jako tymczsowe.

jezeli ci odrazu nie zabrali to jest jeszcze nadzieja ze maja bałałagan i zanim sie połapią bedziesz miał troch uboższe konto.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz bawic sie w odrabianie jak nie przekroczysz limitu, a jak go przekroczysz to masz pozamiatane. z jednej strony mi przykro, ale z drugiej strony sie ciesze. mozesz bawic sie w odrabianie jak nie przekroczysz limitu, a jak go przekroczysz to masz pozamiatane. z jednej strony mi przykro, ale z drugiej strony sie ciesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MK za odrobine otuchy.

Myslisz, ze najlepiej byloby sie odwolac do sadu o zlagodzenie tej kary punktowej ?

A moze jak sie zglosze sam to odrazu mi zabiora prawko ?

Ten znajomek-policjant mojego kumpla powiedzial, ze nie ma juz odwolania i nie mozna juz nic cofnac.

Bede sie musial zapytac znajomego prawnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak wolno, ale w ostateczności poprosiłbym o jakikolwiek fowód na to, że przekroczyłem tą prędkość (kamery raczej ze sobą nie mieli  :wink: ), a z ziemi dowodów Ci nie weźmie :)

Umiesz czytać ? :? 8O :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...