Skocz do zawartości
Mutos

Jak wyciąć dziure w obudowie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcemy wyciąć dziure z boku obudowy aby wstawić szybke to najlepiej posłużyć się szlifierką kątową. Jeśli nikt ze znajomych nie ma to nic straconego - flexa możemy kupić nawet za 30zł, ale nie oszukujmy się, że ten sprzęt długo wytrzyma. Rysujemy sobie kształcik i tniemy!! Gorzej, gdy chcemy to zrobić za pomocą wiertarki :( Wtedy trzeba wiercić w pewnej odległości od narysowanej lini a następnie to wygładzić kamieniem szlifierskim.

 

Gdy chemy zrobić dziure tylko na wentyl to trzeba będzie trzeba się posłużyć specjalną otwornicą (UWAGA!! takie z hipermarketu do drewna za 6 zyli sie nie nadają, sprawdziłem) lub wiertłem. Najlepiej narysować sobie cyrklem obwód, wiercić w pewnej odległości od lini i znowu gładzenie końcówką z kamyczkiem... Co do otworów na śruby to najlepiej je robić wiertłem "piątką"

 

A co do preźroczystego boczku... Polecam usługi szklarskie (bok ze szkła). To lepiej i profesjonalniej, a poza tym dajcie też innym zarobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkurencja to konkurencja, zawsze lepiej jest mieć to pod ręką.

 

co do cięcia dziur. warto narysować miejsca gdzie chcemy ciąć czyms w miare cienkim - ołówek, marker do cd. Kiedy rysjuemy czymś gróbym (np. zwykły marker) możemy wyciąć nie dokońca taką dziure, jaką byśmy chcieli. Powód? Jeżeli zajedziemy np. wiertarką nieznacznie na tą grubą krechę, tracimy troszeczke orientacje i możemy wyciąć np. jajo zamiast kółka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna metoda

Mala, lekka wiertarka robimy jeden dokladny nawiert na skraju linii wzdluz ktorej chcemy ciac. Reszte wycinamy wyrzynarka z najmniejszym brzeszczotem do aluminium na najwiekszych obrotach, zeby lakier nie odpryskiwal podczas ciecia.

Przy malym brzeszczocie i delikatnym prowadzeniu wyrzynarki mozna dosyc dokladnie wycinac rozne ksztalty(owale.trojkaty itp)

Otwory ktore tak robilem musialem tylko papierem (350;500) wyszlifowac i byly gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...