Skocz do zawartości
Gość

Test "past termoprzewodzacych"

Rekomendowane odpowiedzi

czesc :]

postanowilem przeprowadzic test "past termoprzewodzacych" ;) no niektore wyniki byly dosc ciekawe.

udzial biora:

:arrow: blend-a-med pro-mineral action

:arrow: Clean&Clear Deep Action cleansig mask

:arrow: garnier czysta skora zel oczyszczajacy peeling

:arrow: Garnier czysta skóra krem oczyszczjaca matujacy z glinka i cynkiem

:arrow: nivea for men krem do golenia do skory normalnej

:arrow: pasta zalman

 

sprzet

abit ic7 pentium 4 2.4C 512 ram zalman cnps 7000CU proc na standardowym napieciu i czestotliwosci

 

warunki

 

komp testowy byl w otwartej lezacej poziomo obudowie chieftec Dragon z jednym wiatrakiem wyciagajacym @2200RPM zalman krecil sie na max obrotach czyli ok 2700RPM w pokoju 25*C Proc BEZ IHS'a temp miezona programme winbond hardware doctor dokladnos pomiaru 0,5*C

 

procedura testowa

przed kazdorazowym polozeniem "pasty" proc dokladnie czyszczony wykonywane byly 3 pomiary

pierwszy zaraz po starcie w biosie

drugi gdy tylko wlaczyl sie winbond Hardware doctor do ktorego skrot byl w autostarcie

trzeci po 5 testach torture test w prime95

 

Wyniki:

Garnier zel p1 45*C p2 48*C p3 53,5*C

blend-a-med p1 45*C p2 48*C p3 52*C

Clean&Clear p1 45*C p2 49*C p3 54.5*C

Garnier krem p1 43*C p2 45*C p3 48*C

Nivea krem do golenia p1 44*C p2 45*C p3 48*C

Zalman p1 43*C p2 45*C p3 48.5*C

 

opis: px pomiar x (1,2,3)

 

sami ocencie calkiem ciekawe wyniki

jutro moze przejade sie na WGK i kupic ceramqe i paste H i dodam do wynikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niewiem po ile spytam matki jak przyjdzie z pracy a zlaman to taka biala bez niczego to ta co dodaja do coolerkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzis jusz nic nie dodam bo nic innego godnego uwagi nie mam w domu,jutro wybiore sie z prubowkami do hipermarketu niemiec specjalnie dla ciebie pozycze zelu gilette :) i moze bedzie jakis otwarty ten krem co reklamowali z miedzia :) zapomnialem dopisac dwie ciekawe obserwacje

1 temeratora przy blend-a-med zaczela spadac gdy tylko wylaczylem prime'a i w jakies 5 sec spadla do 45*C

2 po clean&clear na radiatoze zostala jasniejsza plama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

ja też przeprowadziłem testy i doszedłem do następujących konkluzji:

 

Dołączona grafika

 

pasty termoprzewodzącej nie należy żałować, wynik końcowy może być naprawdę piorunujący :lol:

 

Dołączona grafika

 

radiator nie trzyma się za dobrze na orbicie :(

 

Dołączona grafika

 

ale za to bardzo dobrze na poxipolu :D

 

:lol: :lol: :lol:

 

jak coś jeszcze wyszperam to zapodam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy już widziałem, np. "serwisant" nie odkleił zabezpieczenia spodku radiatora i ta tasiemka stopiła się na procka, ale to co zapodał Pc juice to już całkiem.......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Jak macie coś więcej to podeślijcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: pytanie mam: czy standardowa pasta dolaczana do COOLERMASTERow (o ile wszystkie sa takie same) jest porownywalnej jakosci do tych najlepszych past zalaczonych w tescie?? Na tej pascie pisze cos takiego "heatsink compounds" i pod spodem chyba logo firmy, jakas "starts". I tak wlasciwue to jak sie ta paste nakladac powinno?? Ja posmarowalem rdzen i zalozylem radiator, temp oscyluje mi zawsze w gramnicach 49 - 55 st (zalezy od obciazenia oczywiscie). Teraz np siedze na kompie godz i chodze tylko po necie z winampem w tle i mam 47st. To dobry wynik czy zly?? Aha, no i z 2500+ mam 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję użyć smaru albo kawałek roztopionego asfaltu

taa dzis kupilem OCZ ultra 5+ i nawet podobnie wyglada, ciemno szary gesty glut, byc moze sie nie znam, ale pasta tego typu (i ceny !) powinna rozsmarowywac sie jak maselko, a nie jak smola (doslownie), chyba w sklepie wcisneli mi jakis shit :(. Wydajnosciowo -bez roznicy od bialej pasty boxowej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie przyzwyczailem sie do tej bialej box'owej, ktora miala w takim razie b.dobra wydajnosc (przez to moje rozczarowanie,spodziewalem sie duzo lepszych rezultatow), ocz poprawila w ten sposob, ze temp przy naglym obciazeniu nie rosnie w takim szybkim tempie jak przedtem.

Zwracam honor.pasta jest ok.

 

Ps.raczej nic nie schrzanilem,bo zakladam ten cooler juz 5x i za kazdym byla obnizka temp.

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - przyszedł nowy komp do pracy, procek to sempron 2200+ , restartował się notorycznie. Zajrzałem do środka - wentyle pracują, no to zdejmuje cooler. Cóż jako środek termoprzewodzący został użyty papierowy sticker gwarancyjny zakrywający idealnie rdzeń 8O . Dobrze, że płyta ma sprawny system zapobiegający przegrzaniu procka. Ciekawe co panowie z serwisu tej świetnej firmy komputerowej powiedzą :) . Jedno jest pewne - lepszy Colgate niż sticker gwarancyjny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przeciez testy past termoprzewodzacych tez nie trwaja przez 2 tygodnie.

 

2. Raczej [mam nadzieje :-)] nikt nie bierze stosowania tych rzeczy na powaznie.

 

Co do stosowania pasty do zebow: blend-a-med pro-mineral action to ciekawe, moze ktos zrobi test jaki rodzaj pasty blend-a-med jest najlepszy? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testy sa gowno warte, bo pasta termoprzewodzaca osiaga swoje maxymalne przewodnictwo cieplne dopiero po pewnym czasie jej uzywania, musi sie wygrzac porzadnie. a tak na marginesie to najlepsza jest oczywiscie OCZ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...