Skocz do zawartości
bruce

Copper Shim

Rekomendowane odpowiedzi

cooper shim jest miedzianą płytka nakładaną na procesor, posiada ona wycięcia na rdzeń, gumowe podkładki, oraz sławne mostki (tak co by ich nie zewrzeć ;)

podstawową funkcją csa jest zabezpieczenie rdzenia procka, przed ukruszeniem, jednak pomaga on równierz odprowadzic ciepło z układu (u mnie zastosowanie csa zbiło temp. o około 4-5 *C)

powierzchnia csa(górna) powinna być na równi z powierzchnią jadra (w innym przypadku, albo nie uchroni przed ukruszeniem, lub spowoduje brak styku z radiatorem/blokiem wodnym)

jest jednak jedno ale-przed zalozeniem csa nalezy zdjac z proca wshystkie stickery, gdyz w przeciwnym wypadq radiator/blok wodny nie bedzie stykal sie z prockiem, nie mushe chyba pisac, czym to grozi ;)

btw, na antki xp mozna zakal;dac csa od zwyklego antka, gdyz i tak nam mostooff nie zewrze ;)

przykładowy cs wyglada tak:

Dołączona grafika

na fotce dokładnie widać wszystkie wycięcia, o których wspomniałem wcześniej

 

a tak wygląda przykładowy cs xp

Dołączona grafika

 

widac troche inną budowe, aczkolwiek funkcja ta sama ;)

 

jest też wersja na intela 8O

Dołączona grafika

sorx mate, ale nigdzie nie znalazłem takiej foty, jak tylko znajdę, toiwymienie tą na inną

 

csa, oraz csa xp firmy thermal take kupić mozna TUTAJ

no mate-za to masz reklame ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym dodac ze jezeli zamierzamy zalozyc cs'a na procesor musimy z niego zdjac uprzednio wszelkie naklejki (jest to bezdyskusyjne)

to tesh napisalem, ale zzarlo mi postya i moosialem pisac 5 raz :(

potem jush o tym zapomnialem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...