Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sciągałem biosa, tylko postanowiłem, że edytuję RaBitem oryginalny bios karty. Zastanawiałem się czy zmienić identyfikator karty na ten z Radeona 9200, bo chciałem, żeby karta byłą tak rozpoznawana, ale stwierdziłem, że może ona źle współpracować ze sterownikiem i zrezygnowałem. Zmieniłem taktowania na 280/470 i w timingach poprawiłem cl z 3 na 2 i tras z 16 na 14. :) Jest też niebieski zalman na GPU i będą aluminiowe radiatorki na pamięci. Teraz zadaję wam podstawowe pytanie: Jak zrobić vmoda? :twisted: Szczególnie interesuje mnie vmem, ale vgpu też się zadowolę. ;-) Wcześniej ktoś w tym topicu opisywał vmoda, ale był on do karty R9200 a nie R9200SE. Czy ten mod pasuje do se? Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HIS R9200 (chyba bez se - tak uważam) 64/64 ale przekierowano mnie tutaj.

 

 

nie wiem czy to prawda bo mam standardowe taktowania na 250 dla GPU i 400 dla pamiątek.

 

poza tym nigdzie nie pisze że to se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

W najbliższym czasie dorwę prawdopodobnie taki sprzęt do testów, zatem jeżeli są chętni, to możemy postarać się o jakieś małe współzawodnictwo =].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie. Mam radeona 9200 HIS 64/64. GPU 250 RAM 400 na standardzie.

 

 

pamięci to hynix 5ns.

 

 

nie wiem czy opłaca się wgrać jakiś bios, który przestawi timingi pamięci.... nie zepsuje to nic?

gdzie mogę go znaleźć??/

 

a i dane z everesta:

 

Pole Wartość

Karta wideo Hightech Excalibur Radeon 9200 VIVO

 

 

Pole Wartość

Nazwa kodowa procesora graficznego RV280

 

Pole Wartość

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v8.1

 

Pole Wartość

Napis z BIOS'u BK-ATI VER008.015.033.000

 

Pole Wartość

Typ mikroukładu RADEON 9200 AGP (0x5961)

 

 

 

to w końcu to jest SE?????

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMPOSSIBLE;

 

dziwne. Teraz w 3dmarku 2k1 se zamiast 5933 pkt (na wyższym taktowaniu!) mam 6300 na niższym. Absolutnie nic nie zmieniałem, tylko przestawiłem to chłodzenie gpu.

 

 

teraz mam pamięć na 220 zamiast 225. I tylko tyle :D. A pkt. więcej i to dużo. Dziwne, nie?

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz. Nawet restart kompa dodaje punktów, może to coś takiego Ci pomogło. BTW. Mój wynik to 6830 3dm.

 

WIE KTOŚ JAK ZROBIĆ VMODA DO TEJ KARTY? BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

Ja na swoim 9200Se mam raptem 4200 w 3dmark2k01,

ale to pewnie dlatego że pracuje mi na AGP 2X (na 4X jest niestabilnie, to raczej płyta główna ale niedługo zmienie).

Karta jest po lekkim o/c, a mianowicie pracuje teraz tak jak zwykła 9200 czyli 250/400.

Zarzuciłem na radiator stary wentylator z PIII i musze powiedzieć że dobrze spełnia powieżone mu zadanie.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam wyniki testow. Na takim sprzeciejak w sigu (tylko duren puszczony na 2300) moj (w zasadzie siostry ale ona nic o tym nie wie bo jest na zielonej szkole =]) Procomp 9200se (320/230) wyciagnal 6850 3dmarkow (2k1)!! Niestety nie zazuce wyniku do orba bo nie mam w tej chwili netu w domu.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam (wyląda na to - nawet po naklejkach na karcie) R9200 (bez se) 250/400

 

podkręciłem do 300/450

 

 

karta się nie grzeje, bo ma ultra chlodzenie mojej własnej roboty :lol:

 

wyżej niż te granice wyskakują arty. Czy to sprawa napięć? Pamięci: Hynix 5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

Kurcze ta twoja karta to mnie dziwi. Taktowania owszem jak zwykłego 9200, tu nie ma wątpliwości, ale te 64bit'y.

 

Były w ogóle 9200 na takiej szynie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom właśnie mnie też to dziwi. Widocznie były bo na wszystkich nalepkach, a także samo taktowanie mówi że to 9200. Tylko to 64 bit...... co jest :blink: ?

 

Mam unikat :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

i nie możecie mnie wyrzucić z tematu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hahahahhahahah

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam omeg 2.6.0.5a. Może nie są najwydajniejsze, ale na starszych miałem kłopoty z niektórymi grami np. z Mafią.

 

BTW:

SORRY ŻE PYTAM JUŻ TRZECI RAZ, ALE PROSZĘ O POMOC. CHCĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK ZROBIĆ VMODA (NAJLEPIEJ VMEM) W 9200SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

No i zezal byćmoże sprawa twojej karty się wyjaśniła.

 

Wcale bym się nie zdziwił jakby to był 9200SE z biosem ustawionym na wyższe taktowania (to można zrobić przecież nawet w domu, tylko po co?? W końcu jest Ati Tray Tools).

 

Czyli poważnie masz unikat, ale dziękuje za taki unikat.

 

W sumie to mam jedno pytanie, na AGP 4X chodzi mi niestabilnie i o tym już pisałem, na AGP 2X owszem spoko ale jak na mój gust to strasznie się grzeje.

 

Jak myślicie czy oba te problemy mogą być spowodowane tym że płyta może zapodawać tylko 3.3V na AGP a nie jak to powinno być przy AGP 4X 1.5V??

 

A tym postam osiągnęliśmy ich już w sumie 500, kurcze tak se myśle że jest tu sporo przydatnych w sumie inforamcji (śmiecia może troche też ale gdzie go nie ma??) zatem mogli by już przykleić ten temat....

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by agp nie pasowalo to komp by sie nie wlaczal, a w dodatku jeszcze mogl bys sfajczyc karte i mobo.

 

@sysak13 - czy masz bana na Google?? :google: nie boli!!

 

Poza tym przejzyj caly ten temat - ktos z tego co pamietam robil sobie vmoda na 9200se ale to bylo juz dosyc dawno i prawdopodobnie od dluzszego czasu juz nie ma tej karty. Ale mozesz zapytac na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sysak13 - czy masz bana na Google?? :google: nie boli!!

 

Poza tym przejzyj caly ten temat - ktos z tego co pamietam robil sobie vmoda na 9200se ale to bylo juz dosyc dawno i prawdopodobnie od dluzszego czasu juz nie ma tej karty. Ale mozesz zapytac na PW.

Cieszę się, że jesteś taki "3lo" i masz dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia, ale:

1. Poszukaj sobie tego moda na google. Niestety wszędzie są tylko pytania "jak zrobić?" i żadnego odzewu. Jeśli tobie uda się go znaleźć to zwracam honor.

2. W tym temacie jest opis vmoda, ale do R9200, a nie R9200SE. Pytałem czy ten mod pasuje, ale nie było odzewu.

3.Pisałem na PW do usera, któremu rzekomp udało się zrobić vmoda, ale nie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

Może ktoś zainteresowany, albo komu się taka karta spaliła podczas podkręcania chce sobiek upić nową :D ??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=103066664

Core 300/Memory 170, czyli lepiej niż jego konkurenci

Haha to dobre, lepsze niż konkurenci?? Jacy się pytam?? Niby moja idzie teraz na 250/200 (albo 250 /400DDR) i w sumie nie ma problemów przy 300/450 (ja też wole tą wersje zapisu) no ale jakiś tam cooler jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2...n&hl=en&ie=UTF8

 

Tu masz akurat przetłumaczone z francuskiego ale mozna sie polapac o co chodzi. Pierwszy wynik z Google!!

Mimo, że ten mod akurat nie pasuje do HIS-a, to tak jak obiecywałem zwracam honor i sorry za moje cwaniactwo. :) Ale słowo daję, że szukałem. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne stronki z modami do 9200se:

 

http://forums.vr-zone.com/archive/index.php/t-24351.html

 

http://forums.extremeoverclocking.com/arch...p/t-110860.html

 

http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?p=712964

 

I jeszcze kilka linkow

 

http://www.joker.si/mn3njalnik/lofiversion...php/t11113.html

 

http://forums.extremeoverclocking.com/show...d=1#post1168434

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1372215 (opis z tego topica!!!)

 

W pozadku sysak wybaczm. Czasem warto jednak ruszyc glowa i rekoma. Wystarczylo tylko w :google: wpisac 9200se vmod i juz znajdowalo kilkanascie stron.

 

Trudno. Nie do kazdej pasuja wszystkie mody ale czasem warto sprobowac.

 

Czy podoba sie komus pomysl napisania FAQ o 9200se na 1 strone?? Trzeba by prosic tylko tulipa o pozwolenie.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

I jak Sysak udało się w końcu zrobić tego vmod'a?? Kurcze sam się przymierzam i się tak zastanawiam jak to wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...