Skocz do zawartości
dem

Abit NF-8

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ciekawe kiedy pojawi sie w sklepach, kurcze troche zaluje ze tak pozno wyszedl, bo juz w sumie zakupilem epoxa na nforsie 3 250, wolal bym abita ale jest tylko na via, a mi odpowiada jakos chipset nvidii

 

no ale coz jak by sie czekalo z zakupem podzespolow to bym nigdy nic nie kupil bo zawsze cos nowego wyjdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ze producenci plyt glownych nadal pozostaja przy AGP i nie inwestuja w PCI-E ...

nie zrobili pci-e bo NF3 250 nie obsluguje pci-e ,dopiero NF4 z tym smiga

 

co do plyty to moze nie bedzie zla, a juz myslalem ze Abit zostal na stale z VIA w A64

szkoda tylko ze to s754

wyzsza klasa nadal zarezerwowana dla VIA : AV8 na K8T800pro i AX8 na K8T890 (pci-e) - oba na s939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa plyta glowna pod A64 na chipsecie NF3 250. Poznajecie?

http://www2.abit.com.tw/upload/products/nf...nf8_top_500.jpg

 

Oczywiscie :)  

Oto Abit NF-8. Ma byc nastepca legendarnej juz NF-7. Czy mamy nowego krola OC?

Szczegóły.

Zaraz zygne... mam juz dosc tego szmelcu. (flame war: off!!!)

uwielbiam takie wypowiedzi. nie dosc ze cytuje nie wycinajac obrazka to jeszcze TYYYYYLE wnosi do dysusji - moze jakies argumenty? ja tez moge powiedziec ze Einstein to debil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo rapra odzyskal glos ;)

zasilanie na brzegu plyty bynajmniej nie przeszkadza ,ATX12 jest tam gdzie powinno ,czyli przy przetwornicy

nf3 250 jest chipsetem jednoukladowym ,dlatego SATA mozna umiescic wszedzie -kabelki SATA sa tak cienkie ,ze sa nad agp to ani ziebi ,ani grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podoba mi sie,ze jest juz elegancki radiatorek na chipsecie-a nie ta wyjaca smierc z NF7.

[Ostatnio zesmy probowali go sciagnac u kumpla przez 20 min]

juz na KV8Pro 1.1 jest radiator. 20 minut? do tego trzeba wymontowac plyte i uzyc szczypiec - wtedy trwa to pare sekund :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne: bedzie superzajebiscie trzymala napiecia. juz moj KV8Pro trzyma je idealnie.posiadacze EPoXow i DFI wiedza, o czym mowie.

a mierzyłeś miernikiem ??

Bo w te monitory na mobo to ja nie wierzę ... już na NF7 Abit dał popis wiarygodności odczytów :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne: bedzie superzajebiscie trzymala napiecia. juz moj KV8Pro trzyma je idealnie.posiadacze EPoXow i DFI wiedza, o czym mowie.

a mierzyłeś miernikiem ??

Bo w te monitory na mobo to ja nie wierzę ... już na NF7 Abit dał popis wiarygodności odczytów :evil:

to widac golym okiem ;)

NF8 i KV8pro maja po 3 kondensatory na faze

na AV8 nie wiem czy sa 3 czy nie ,bo dwa kondziory troche sie oddalily - mialbym w reku to bym sprawdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie wypowiedzi. nie dosc ze cytuje nie wycinajac obrazka to jeszcze TYYYYYLE wnosi do dysusji - moze jakies argumenty? ja tez moge powiedziec ze Einstein to debil.

Specialnie nie wycialem obrazka bo wlasnie na ten widok mi sie robi niedobrze ;) A argumenty? Generalnie juz raz moja nf7-s rev2 byla w serwisie, dzwiek CZESTO sie wylacza (a mial byc taki super), wolniej pamieci chodza niz na MSI KT4V (dziwne? ale mozliwe!) no i tyle. Bardzo sie rozczarowalem, mam z ta plyta same problemy. Z reszta nie tylko ja... bylo kilka watkow na forum o tych rozczarowaniach, zanim ja dokonalem tego zakupu... jednak wszystkie zazwyczaj konczyly sie czyms w stylu: "A bo glupi jestes i nie umiesz skonfigurowac", albo nawet "Ciota z ciebie, plyta jest dobra" (zaznaczam, ze to moje interpretacje :))

 

A to co napisalem bylo moim subiektywnym odczuciem i nie mialo nic wspolnego z ocena plyty (znaczy obiektywna ocena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne: bedzie superzajebiscie trzymala napiecia. juz moj KV8Pro trzyma je idealnie.posiadacze EPoXow i DFI wiedza, o czym mowie.

a mierzyłeś miernikiem ??

Bo w te monitory na mobo to ja nie wierzę ... już na NF7 Abit dał popis wiarygodności odczytów :evil:

to widac golym okiem ;) NF8 i KV8pro maja po 3 kondensatory na faze

na AV8 nie wiem czy sa 3 czy nie ,bo dwa kondziory troche sie oddalily - mialbym w reku to bym sprawdzil

że jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam KV8Pro i nie narzekam. Na VIA spisuje się bardzo dobrze. W tym konfigu co widać dobrze trzyma napięcia- a wyobraźcie sobie że mam Megabajta 350W!!! :D SZok! Ale za to narazie mogę zapomnieć o o/c bo i tak bez o/c się boję :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku interesują mnie przede wszystkim trzy rzeczy: stabilność napięć, duży woltaż dla mem/chip/cpu oraz sporo miejsca wokół socketu. Jak na razie na to ostatnie sie nie zanosi. Wątpię czy XP 120 lub CNPS ACu 7000 się tam zmieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extremalne OC - taki sprzet i taki zasilacz:) w koncu o to chodzi:)

Jak ma bebechy na gwarancji to lajtowy hardcore :wink:

 

Co do płytki to zapowiada się Dołączona grafika , szkoda że nie ma SS i tylko 2 złącza SATA. Złącze zasilania ATX może być, miałem tak kiedyś na Gigabyte i mogłem ułożyć sensownie kable od Chiefteca 360W na NF7-S muszę je upychać między zasilaczem a coolerem proca. Rozmieszczenie gniazd SATA pozwoli na użycie 25cm tasiemek do dysków, nie będą plątać się dołem obudowy.

 

Będzie niezła Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie juz raz moja nf7-s rev2 byla w serwisie, dzwiek CZESTO sie wylacza (a mial byc taki super), wolniej pamieci chodza niz na MSI KT4V (dziwne? ale mozliwe!) no i tyle. Bardzo sie rozczarowalem, mam z ta plyta same problemy. Z reszta nie tylko ja... bylo kilka watkow

Skor o tobie i paru osobom źle chodzi a pozostałym 90% super i zaj... się kręci to jaki z tego wniosek? Płyta zła czy nie wszyscy sobie z nią radzą?

 

Tylko dwa gniazda pamięci - wersja ekono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Zgadzam sie z Toba,ze moze to trwac pare sekund jednak nie w przypadku,kiedy nie chcesz komus plyty pogrzebac 8)

Ogolnie jednak meczylismy sie z wtyczka zasilania tej szlifierki..

Z wyczką to zaden problem. Złapać za kabel i ruszając na boki wyciągać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...