Jump to content

westsajd

Stały użytkownik
 • Posts

  2943
 • Joined

 • Last visited

About westsajd

 • Birthday 11/09/1991

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  6666575

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  to nie ma rzadnych ziomkuw z wawy????

westsajd's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

15

Reputation

 1. Witam, mam sobie taki prosty programik dodający 2 macierze, wszystko działa jednak chciałbym żeby mi ładnie wyłapywał wyjątki. Nie do końca wiem gdzie w tym programie dać try { } żeby potem wyłapać to poprzez catch { }. Jakieś podpowiedzi? :) using System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;namespace ConsoleApplication1{ class Program { static void Main(string[] args) { int k, l, m, n; Random rnd = new Random(); Console.WriteLine("Podaj wymiary tablicy A: "); Console.Write("m = "); k = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Console.Write("n = "); l = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); double[,] m1 = new double[k, l]; Console.WriteLine("\nPodaj wymiary tablicy B "); Console.Write("m = "); m = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Console.Write("n = "); n = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); double[,] m2 = new double[m, n]; Console.WriteLine("\nTablica A:"); for (int i = 0; i < m1.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m1.GetLength(1); j++) { m1[i, j] = rnd.NextDouble(); Console.Write("{0:N2} ", m1[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.WriteLine("\nTablica B:"); for (int i = 0; i < m2.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m2.GetLength(1); j++) { m2[i, j] = rnd.NextDouble(); Console.Write("{0:N2} ", m2[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.WriteLine("\nTablica A+B:"); for (int i = 0; i < m1.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m1.GetLength(1); j++) { Console.Write("{0:N2} ", dodawanie(m1, m2)[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.ReadLine(); } static double[,] dodawanie(double[,] a, double[,] b) { double[,] c = new double[a.GetLength(0), a.GetLength(1)]; if ((a.GetLength(0) != b.GetLength(0)) || (a.GetLength(1) != b.GetLength(1))) { throw new IndexOutOfRangeException("Macierze maja rozne wymiary!"); } for (int i = 0; i < c.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < c.GetLength(1); j++) { c[i, j] = a[i, j] + b[i, j]; } } return c; } }}
 2. Witam, szukam laptopa z matrycą mniej więcej 15 cali do 2600 zł ale jak będzie coś wartego uwagi to pomyślę nad dorzuceniem grosza :) Zaznaczam, że nie chcę 17 cali bo za duże to i za ciężkie. Priorytetem jest dobry procesor, ramu gdzieś tak ze 4 GB, dysk >200 GB, grafika mniej ważna ale jakby była dedykowana to się nie obrażę. Nie musi mieć systemu bo mam dostęp do darmowych z msdnaa. Zaznaczam, że acer, asus, lenovo, msi odpadają. W oko wpadły mi jak do tej pory: Notebook Dell Inspiron 15r (Core i3-350M, 4GB, 320 GB, czarny) - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Notebook Toshiba Satellite L650-1D9 - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Notebook Samsung Q530 (NP-Q530-JS02PL) - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Najbardziej podoba mi się ten Dell z alu obudową. Ktoś może się wypowiedzieć jak sprawuje się ten model? Może jakieś inne propozycje?
 3. Tak, znaczy aktualnie nie płacę za nic bo zrezygnowałem z cyfrówki a analoga zapomnieli mi odłączyć :D Tak, bez analoga nie założą Ci cyfrówki, chyba ze coś się pozmieniało ostatnimi czasy. Trochę zamieszałem, nie mam już dekodera więc muszę pisać z pamięci. Kabel ze ściany leci do rozgałęźnika (czyli to jest Gniazdo telewizji kablowej na rysunku) coś w tym stylu: Dalej jeden kabel leci do wejścia Cable In (tak jak na Twoim rysunku), Cable Out połączony jest z telewizorem i on odpowiada za analoga. Drugi kabel leci do modemu a z modemu leci skrętka do dekodera. Dalej przez hdmi albo scart leci "syfrówka".
 4. U mnie kabel ze skrzynki leci do magicznego rozdzielacza na analog/cyfrowy. Potem kabel analog leci do telewizora, cyfrowy do modemu i dalej do dekodera.
 5. Dzisiaj w nocy leciało ponad 16 mb/s ale nie jestem do końca pewny czy transferu nie ogranicza mój router.
 6. 2Mb/s również przyspiesza, dzisiaj w nocy zanotowałem transfer ok. 2,5 MB/s B-)
 7. Jeszcze raz podbijam pytanie, jaki aparat do 400 zł? Przegapiłem promocję na tego canona i teraz żałuję ;( Na allegro są fajne aukcje Nikona L22 w zestawie z akumulatorkami, ładowarką i takimi tam, dużo ludzi bierze. Będzie coś lepszego w tym zakresie cenowym od Nikona? Kodak Z915 odpadł ze względu na rozmiary, szukam czegoś co zmieści się w kieszonkę koszuli i zrobi przyzwoite fotki.
 8. U mnie leci 1 MB/s, również opcja 2 MB. Może jakaś promocja na święta :lol2:
 9. Jaki aparat do 400 zł do ogólnych zastosowań? Jedyny warunek: musi być nowy. To co wyszukałem do tej pory to Nikon L22 i Kodak Z915.
 10. Musisz pomyśleć nad tym czy będzie Ci się chciało opracować temat czy tylko żeby zaliczyć ustną. Ja też na początku roku byłem taki cwaniak i miałem na oku temat "język komentatorów sportowych" czy coś w tym stylu. Wydawał się łatwy ale z biegiem czasu wybrałem jakiś inny związany z literaturą bo po prostu łatwiej się takie tematy opracowuje. Prezentacje napisałem w 2h, uczyłem się jej 4h i zaliczyłem bez problemu, po co się męczyć B-) Poza tym, deklaracje maturalną można zmieniać bodajże do końca stycznia.
 11. Od Szczytna do Pasymia ma lecieć całkiem nowa droga dlatego ten odcinek nie jest remontowany.
 12. westsajd

  Wiejski Tuning

  Nie widzę żadnego wieś tuningu.
 13. Któryś z Olsztyniaków może mi powiedzieć co to jest? Sorry za zdjęcie zrobione kalukatorem. To coś miało na masce napis "Monte Carlo" :blink:
 14. Chyba w tym 10 fast fingers był reset statystyk bo pierwsze podejście i od razu 1 miejsce wykręciłem ;p
 15. Życzę Ci powodzenia w takich butach na śniegu... Jeśli już jesteś tak uparty to po każdym wyjściu radzę przecierać buty szmatką i od czasu do czasu smarować kremem np. nivea (lepszy od pasty bo nie wysusza).
×
×
 • Create New...