Skocz do zawartości

y@r

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez y@r

  1. przeczytalem powyzszy artykul - potwierdza, ze mnoznik jest "fixed" 'ustalony' a mostki L3 sa tylko "potwierdzajace" a w praktyce ich zmiana nie daje zadnego efektu

    --->"Wogóle to nie ma żadnego "poziomu blokad na desktop i mobile" - nie wiem, skąd to wymyśliłeś?" --- ja tego nie wymyslilem, ktos tak napisal na forum (byc moze tak rozumie to, ze mozna zmieniac mnoznik po przerobieniu na mobile podczas gdy standardowo jest zablokowany)

    no ale sprawa L3 i L5 to byla juz rozpracowana; w tym momencie chodzi o cache w sempronach SDC (czy podlega tej samej regole), jak i sposob tej glebszej blokady jak to zwa "super- blocked" podejrzewam, ze juz dawno by odkryto sposob na zlamanie jej gdyby byla to powierzchowna sprawa, ale fajnie byloby wiedziec jak to dziala;

    chyba sempronow z serii SDC duzo nie bylo i podejrzewam, ze znakomita wiekszosc ich wlascicieli nie wie ze takowe posiada a tym bardziej nie probowali laczyc im mostkow :)... dlatego opisy wszelkich prob sa bardzo pozadane

    pozdrawiam

  2. witam,

    czy ktos jest w stanie jednoznacznie odpowiedziec mi na pytanie:

    czy da sie odblokowac cache w sempronach z jadrem bartona?

    przeczytalem czesc tego watku(straszne flaki z olejem) i sa rozne opinie sprzeczne argumentacje,

    ludzie pisza ze "nie" powolujac sie na athlony i durony wyprodukowane po 39 tyg. ,ktore maja wszystko poblokowane (niby łacznie z mozliwoscia odblokowania cache) tymczasem mozna znalezc procesory wyprod. pare tyg po 39 z odblokowanym fabrycznie mnoznikiem...

    inni pisza ze semprony maja dwa poziomy blokad na desktop i mobile (to jak zrobie mobile to bede mogl odblokowac cache?? -jak na moj rozum - bez sensu)

    jeszcze inni pisza ze przepalone mostki sa tylko dla picu(i tak nie da sie nic odblokowac - no procz mobile)

    Z moich doswiadczen:

    cos z tym stwierdzeniem o mostkach dla picu jest bo łączylem mostki odpowiedzialne za mnoznik i nie dalo to zadnego efektu!!! (DLACZEGO??) skoro np seprony z mnoznikiem 11 maja polaczone wszystkie mostki a na semp 2200 ma poprzecinane na 9x czyzby ta informacja jest ukryta gdzies glebiej a mostki sa przeciete dla picu

    dodam jeszcze ze sie wkurzylem i przecielem wszystkie mostki i tez nie bylo zadnego efektu!! i nawet proc jeszcze dziala a rowy sa juz powaznie glebokie.

    jak jest z tym cache -przeciez fizycznie on JEST to jakos musi dac sie go odblokowac!!! zdaje sie ze byly sempy z 512 (chyba 3000+)

    - skoro semprony to athlony to dlaczego te wszystkie operacje nie daja efektu??

    Na podsumowanie dodam ze meczylem 2 sempy 2200 jeden na rdzeniu 256kb drugi jak thorton obydwa bez problemow przerobilem na mobile ale w ŻADNYM nie udalo mi sie zmienic fizycznie mnoznika a w drogim nie moglem odblokowac cache

    Czy ktos potrafi mi odpowiedziec w jaki sposob sa one blokowane??

    prosze TYLKO o odpowiedzi wnoszace cos do dyskusji(nie opowiadac mi co jedliscie na sniadanie albo "zapytaj w AMD")

    Bede bardzo wdzieczny za rzeczowe odpowiedzi zaglebionych w tym temacie "fanatyków"

    zalozylem nowy temat:"Do umiejących rzeczowo odpowiedziec" - fajnie by bylo odpowiadac tam aby posty nie zginely w gąszczu tego wątku"

    pozdro

  3. DURON 1400@(193*12.5)przyrost:1016MHz

    Komp wstaje na 12.5*200 ale potem jakies krzaki wyrzuca... :o

    Jestem pewien ze procek poszedłby sporo wyzej ale ustawienia są takie a nie inne

    bo prawdopodobnie pamieci wiecej nie trzymają Kingstone ale 333 :?

    Przynajmniej tak wynikało z metody prób i błędów.Jezeli znasz inną mozliwa przyczyne lub masz jakies sugestie to daj znac -sprawdze :D

    Vcore 1.75 Bios (~1.795 w testach) wiecej nie da rady(przynajmniej bez mod)-płyta A7N8X2.0 ciekawą rzecza jest temperatura, która rzadko przekracza 30st.!! -chłodzenie: spory CoolerMaster z Cu(ale to na pewno nie jego zasługa :D ).

    Jeszcze małe pytanko: Co jest z wbudowanym dzwiekiem? reary mam podłączone do line in(zaznaczona opcja w ustaw.) a dzwieku na nich nie ma, poza tym nie ma zadnego programiku konfiguracyjnego-byc moze cos przeoczyłem-płyte mam od wczoraj.

    Pewnie lepiej było wybrac Abita z MCP2-T :?

    Przetestowałem tez duala i w sumie przyrost rzedu ~5%(Sandra)-tylko tyle?

    screen:

     

    Dołączona grafika

×
×
  • Dodaj nową pozycję...