Jump to content

borsuczy_król

Stały użytkownik
 • Content Count

  1742
 • Joined

 • Days Won

  4

borsuczy_król last won the day on January 11 2016

borsuczy_król had the most liked content!

Community Reputation

108 Znakomita

About borsuczy_król

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Wolę nie mówić

Recent Profile Visitors

4916 profile views
 1. Podobno z tym jedzeniem o późnej porze to mit, w końcu dostarcza się tyle samo kalorii, obojętnie kiedy. A i ćwiczenia nie są niezbędne, oczywiście pomagają i służą zdrowiu ale i leniuch może chudnąć, to tylko kwestia bilansu energetycznego.
 2. Miałem kiedyś podobny problem, może to być kwestia zaawansowanych ustawień sieci, np ukrytych ustawień protokołu tcp. Może kiedyś w nich grzebałeś albo użyłeś jakiegoś programu do "optymalizacji", który coś poprzestawiał. Polecenie netsh int tcp show global pokazuje ustawienia, które mogą wpływać na jakość działania sieci (przynajmniej w win 7), poszukaj na sieci czy masz optymalnie ustawione, albo zresetuj wszystko do domyślnych.
 3. borsuczy_król

  Seriale

  Jak to nie, miał wielki budżet, i nawet widać to w efekcie końcowym. Czytałem to dawno temu ale wydaje mi się, że klimat jest nieco cięższy niż w książce.
 4. Sorry zwróciłem uwagę na chipset ale nie na cpu, kręcenie szyną jest bez sensu. Wymiana cpu miałaby sens gdybyś dorwał jakąś używkę w dobrej cenie, sprzedał obecny i zrobił to niskim kosztem. Kup nową kartę, zobaczysz jak gry chodzą i sam stwierdzisz czy przyda się lepszy procesor.
 5. Nowa karta i nic więcej, rx580 już da bardzo duży wzrost wydajności. Jak kasa jest ważna i ma być optymalnie to nie ma sensu zmieniać platformy. Nieszkodzi, że ma 5 lat, nadal jest wydajna. Ewentualnie podkręcenie cpu może dać wymierną poprawę.
 6. Nie idź w 2 rdzenie nawet w tym budżecie, może spróbuj coś złożyć na Ryzen 3 2200G.
 7. Jeżeli nie korzystasz z backupu online, na drugim dysku można trzymać regularny (automatyczny) backup ważnych plików. Jak padnie jeden dysk, możesz zainstalować system na drugim i korzystać z komputera. Nie miałem okazji sprawdzić doświadczalnie ale nie spodziewałbym się odczuwalnej różnicy w szybkości.
 8. https://torrentfreak.com/youtube-download-sites-throw-in-the-towel-under-legal-pressure-180614/
 9. Mam Yamaha YAS-107, kosztował właśnie coś koło 1k. Szału nie ma, w zwykłym trybie nie różni się aż tak znacząco od wbudowanego głośnika w tv. Ma jakiś fałszywy tryb przestrzenny, tzn sam sobie generuje "kanały" na podstawie sygnału stereo i tu już różnica jest spora, ale to jest inna charakterystyka dźwięku i nie każdemu może to odpowiadać. Cudów nie ma, soundbar może i kosztować kilka tys. a nie da nawet takiego efektu jak kolumny stereo za 1k. Osobiście żałuję że nie poszedłem jednak w stronę wzmacniacza i kolumn, jakoś bym je wcisnął.
 10. Tak samo jak dyski zewnętrzne i pendrive, przez "bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników", wtedy stacja wyłącza dyski. Tylko tablica partycji, ściągnąłem jakiś program i naprawił, nie pamiętam już jaki.
 11. Mam Unitek Y-3026, sprawuje się ok, z wyglądem i jakością wykonania jest nieźle. Nawet przydało mi się raz klonowanie offline, kopiowałem dysk systemowy z jednego ssd na drugi, zadziałało poprawnie i szybko poszło. Transfery ok, nie robiłem żadnych benchmarków ale podobnie jak dyski podłączone do kontrolera na płycie, przynajmniej talerzowe (oczywiście na usb 3). Wkurzające jest to, że stacja po jakimś czasie nieużywania (chyba pół godziny) wyłącza dyski i jeśli chcesz się do nich dostać to musi je wystartować, zanim się rozpędzą mija z kilkanaście sekund. Nie znalazłem sposobu na wyłączenie tej funkcji. Czasami też zamykanie systemu długo trwa jeśli nie wyłączy się wcześniej stacji. Dobrze też się pilnować i odłączać urządzenie usb przed wyłączeniem stacji - bez tego raz mi poleciała partycja (na szczęście dało się naprawić).
 12. To przewód 2.0 więc to pewnie wina przejściówki. A wyjście mini hdmi na karcie jest w standardzie 2.0?
 13. Do 1080p najprawdodobniej wystarczy Ci nowa karta graficzna. Jeśli chcesz dalszej rozbudowy to tylko wymiana całej platformy czyli płyta, cpu i ram (który teraz jest dosyć drogi). Wg mnie do 1080p nie warto, poza tym możesz ocenić sam bo kartę i tak musisz zmienić, zobaczysz czy to Ci wystarcza.
 14. To jest trochę śliska sprawa, bo jednych (zazwyczaj tych bardziej obcykanych) interesuje właśnie taki solidny test procesora czyli ile wyciska w najbardziej obciążających cpu miejscach w grach, tam gdzie procesor się dusi, a inni z kolei chcą po prostu poznać uśrednione wyniki - czyli ile wzrostu wydajności można się spodziewać przez większość czasu spędzanego w grze, w dowolnych lokacjach. Potem taki zmieni platformę i "gdzie moje +50% fps" ;) Może warto, aby było to zawsze napisane i wytłumaczone jak krowie na granicy, może w metodyce pomiarowej, czy przy konkretnych grach. Sebastian co prawda pisze przy każdej grze w jakiej lokalizacji odbył się test, ale najwyraźniej to jeszcze za mało. ;) Recenzja 8400 też będzie?
 15. borsuczy_król

  Seriale

  Rick and Morty w ogóle jest genialny, nie ma słabych odcinków, no może początki w pierwszym sezonie nie były aż tak dobre. Obejrzałem ostatnio wikingów, okazał się świetny w zastępstwie dla GoT. Czy Black Sails jest na podobnym poziomie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.