Jump to content

borsuczy_król

Stały użytkownik
 • Content Count

  1752
 • Joined

 • Days Won

  4

borsuczy_król last won the day on January 11 2016

borsuczy_król had the most liked content!

Community Reputation

107 Znakomita

About borsuczy_król

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Wolę nie mówić

Recent Profile Visitors

4957 profile views
 1. Nie były to czasem obniżki wynikające z zapowiedzianych nowych płyt MAX, czyli de facto wyprzedaż? Może przegapiłem te niskie ceny bo nie śledzę na bieżąco. Ale jakiś czas temu gdy przeglądałem zestawy to jestem przekonany, że Tomahawk kosztował powyżej 450zł, czyli na poziomie podobnych płyt.
 2. Płyty na B450 innych producentów też mają kości 16MB. Tyle, że BIOS MSI jest większy i razem z nowym kodem AGESA już się nie mieścił. Wersje MAX są droższe o ile, 20-30 zł? Nie nazwałbym tego horrendalną różnicą. Skąd ta granica 3733? Częstotliwość powyżej której trzeba zastosować podzielnik dla Infinity Fabric to 3600, z kolei częstotliwości jakie da się z nim osiągnąć są zdecydowanie wyższe. Obsługa następnej generacji przez serię 4xx to wróżenie z fusów, ale obecne Ryzeny 3000 działają na chipsetach 3xx, 2 generacje cpu do przodu, nie widzę powodu dlaczego nie miałoby być podobnie za rok, szczególnie że Zen 3 to ma być praktycznie tylko mniejszy proces. Skąd to info o płytach MSI padających jak muchy? Jakieś konkretne info np. z serwisów czy rozdmuchana plota?
 3. Ten test jest już praktycznie nieaktualny, nowa wersja AGESA zmienia zachowanie boosta. W przeciągu kilku tygodni będą nowe biosy do płyt, ale są już testy wersji beta, które potwierdzają lepsze zegary.
 4. Co Ty z tym Corsairem, kolega ma zajebisty zasilacz EVGA na superflower i jeśli działa poprawnie to nie potrzebuje nowego.
 5. To może obudowa z frontem typu mesh, dzięki przewiewności można ustawić niższe obroty do utrzymania takiej samej temperatury.
 6. Jak wyciszana obudowa to raczej bez okna. Na wszystkich płytach tak jest?
 7. Gdy to nastąpi to obecne 8-rdzeniowce będą już stare i słabe.
 8. Na 2 lata z gtx 1060 w 1080p wystarczy 2600.
 9. Ogólnie warto dołożyć ok 100zł do 1660Ti, pytanie jak się sprawuje ten konkretny model, musiałbyś sobie poszukać recenzji. 1660Ti ma szybszą pamięć i więcej rdzeni cuda, w przeciwieństwie do dawniejszych modeli gdy karty z dopiskiem Ti różniły tylko taktowania.
 10. Podobno z tym jedzeniem o późnej porze to mit, w końcu dostarcza się tyle samo kalorii, obojętnie kiedy. A i ćwiczenia nie są niezbędne, oczywiście pomagają i służą zdrowiu ale i leniuch może chudnąć, to tylko kwestia bilansu energetycznego.
 11. Miałem kiedyś podobny problem, może to być kwestia zaawansowanych ustawień sieci, np ukrytych ustawień protokołu tcp. Może kiedyś w nich grzebałeś albo użyłeś jakiegoś programu do "optymalizacji", który coś poprzestawiał. Polecenie netsh int tcp show global pokazuje ustawienia, które mogą wpływać na jakość działania sieci (przynajmniej w win 7), poszukaj na sieci czy masz optymalnie ustawione, albo zresetuj wszystko do domyślnych.
 12. borsuczy_król

  Seriale

  Jak to nie, miał wielki budżet, i nawet widać to w efekcie końcowym. Czytałem to dawno temu ale wydaje mi się, że klimat jest nieco cięższy niż w książce.
 13. Sorry zwróciłem uwagę na chipset ale nie na cpu, kręcenie szyną jest bez sensu. Wymiana cpu miałaby sens gdybyś dorwał jakąś używkę w dobrej cenie, sprzedał obecny i zrobił to niskim kosztem. Kup nową kartę, zobaczysz jak gry chodzą i sam stwierdzisz czy przyda się lepszy procesor.
 14. Nowa karta i nic więcej, rx580 już da bardzo duży wzrost wydajności. Jak kasa jest ważna i ma być optymalnie to nie ma sensu zmieniać platformy. Nieszkodzi, że ma 5 lat, nadal jest wydajna. Ewentualnie podkręcenie cpu może dać wymierną poprawę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.