Jump to content

grzegorz_ch

Stały użytkownik
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

About grzegorz_ch

 • Birthday 04/12/1978

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  784701

Profile Information

 • Skąd
  Stalowa Wola

grzegorz_ch's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam Kilka dni temu zakupiłem na Allegro myszkę Logitech V200 testuję ją i mam z nią pewien problem. Dioda na górnej powierzchni myszy (zaznaczona na obrazku) po włożeniu baterii, świeci kilka sekund na zielono a następnie gaśnie, mysz w tym momencie zaczyna brzęczeć (jest to delikatny dźwięk dobrze słyszalny po przyłożeniu urządzenia do ucha, gdy jest zupełna cisza, dźwięk można usłyszeć podczas normalnego użytkowania). W instrukcji pisze, że dioda powinna się świecić na zielono gdy baterie są naładowane, powinna migać na czerwono gdy baterie się rozładowują. Jak zamontuję wyczerpującą się baterię, to dioda zachowuje się poprawnie i miga na czerwono. Oprogramowanie SetPoint pokazuje poprawnie naładowane baterie. Wszystkie funkcje myszy działają poprawnie. Pytanie, szczególnie do użytkowników tego urządzenia, czy takie zachowanie myszy jest normalne?? Jeśli nie, to muszę reklamować urządzenie. Nie mam w tej chwili dostępu do innego modelu aby porównać.
 2. Program UltraISO. Jeśli chcesz mieć tanim kosztem ten program to możesz kupić archiwalny numer pisma ENTER 7/2005 CD. Na krążku masz pełną wersję 6.1 PL oraz EN. Zamówienie takie kosztuje 15,90 zł a to dużo mniej niż kosztuje rejestracja programu.
 3. Myślę, że to nie wina samego systemu. sprawdź jakie masz pingi do bramy internetowej o raz pingi do serwerów internetowych.
 4. wszystko zależy do czego chcesz wykorzystać wspomniany port szeregowy. przejściówka rs-usb kosztuje ok 20 zł, natomiast rs na pcmcia to wydatek rzędu 250 zł. Jeśli urządzenie które chcesz podłaczać do RS będzie poprawnie współpracować z przejściówką USB, to nie sensu wydawać więcej, jeśli nie, to nie ma innego wyjścia musi być PCMCIA.
 5. A masz włączone udostępnianie plików i drukarek?? patrz zrzut ekranowy.
 6. o efektach pamięci w bateriach można poczytać w niedawno opublikowanym artykuje w serwisie www.mobile.benchmark.pl co do nagrzewania baterii, to rzeczywiście mimo iż ładowanie jej jest wyłączone, to bateria nagrzewa się od pracujących w laptopie podzespołów.
 7. ściągnij darmową startową płytę diagnostyczną UltimateBootCD. Wystartuj z niej komputer i sprawdź pamięć, dysk twardy. Dodatkowo sprawdź matrycę, czy nie ma martwych punktów, jeśli ci na tym zależy, to sprawdź również długość pracy na baterii.
 8. tak tylko ciekawy jestem jakiego windowsa dają, czy tylko niemieckiego czy np angielskiego i niemieckiego, czy może do wyboru. Dla mnie np niemiecki windows byłby nie do przyjęcia, co innego angielski, którego sam posiadam.
 9. Witam Mam prośbę do użytkowników procesorów Celeron M na jądrze Dothan. Jaką macie wartość parametru SecondLevelDataCache w kluczu rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management ? Ja mam wpisane 0, czy można ręcznie wpisać ilość pamięci L2, czy to coś zmieni?
 10. w laptopach i monitorach LCD to normalne. Nie potrzeba większego odświezania. Przy matrycach LCD ważny jest inny parametr, ale nie jest od do odczytania a tym bardziej do zmiany, chodzi o czas reakcji. Jeśli jest zbyt duży to przy szybkicha zmianach na ekranie, gry , filmy, może być widoczne smużenie.
 11. Witam Posiadan Windowsa XP Home, partycja NTFS. Zaktualizowałem Flash Player do wersji 8.0.24 oraz Shockwave Player do wersji 10.1.1.016. W przeglądarce IE elementy Flash/Shockware działają tylko na koncie administratora, na koncie z ograniczeniami i koncie gościa w miejscach tych elementów czerwone krzyżyki. Co zrobić aby to działało?
 12. dwa pierwsze rozwiązania nie zadziałają z laptopem ze zintegrowaną karta graficzną. zintegrowane karty graficznie nie potrafią wyświetlić obrazu z częstotliwością poziomą 15kHz. Taką częstotliwość wymusza na karcie program, PowerStrip, kótry jest konieczny aby korzystać z tego rozwiązania. Jeśli rozwiązanie z komputronika jest rozwiązaniem czysto sprzętowym, nie wymagającym zainstalowania dodatkowego oprogramowania, to powinno działać z laptopem.
 13. Adapter z portem COM pod PCMCIA oferuje pełnosprawny port szeregowy oparty o układ UART posiadający przerwania oddzielne dla portu COM. Natomiast adaptery USB to w rzeczewistości emulatory portu szeregowego. Jeśli program odwołuje się bezpośrednio do rejestrów układu UART, to nie ma szans aby adapter COM na USB działał poprawnie. Ponadto adapter na USB nie oferuje przerwań portu szeregowego.
 14. dobrze by było jeszcze jak byś napisał jaki masz zainstalowany system operacyjny. System windows windowsowi nie równy :)
 15. Nie masz możliwości wboru ustawień dla zewnętrzne monitora i tv? Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do 82852/82855 GM/GME, a może trzeba coś w biosie uaktywnić. Ja mam tylko dwa ekrany, LCD, i zewnętrzny VGA, nie mam trzeciego - wyjścia TV. W Menadżerze urządzeń pod pozycją karty graficzne powinieneś mieć trzy pozycje - sprawdź również to.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.