Skocz do zawartości

szunaj

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    e-POLSKA

Osiągnięcia szunaj

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Proszę o konkretną pomoc. Dyskusja o różnicach w obrazie na monitorze w zależności od rodzaju sygnału w niczym nie przyczynia się do rozwiązania mojego problemu. Chciałbym by sygnał cyfrowy był na złączu DVI-I od startu komputera i bym nie musiał po każdorazowym uruchomieniu komputera przełączać przyciskiem sygnał z analogowego na cyfrowy ponieważ na sygnale analogowym obraz na monitorze LCD lekko faluje. Monitor LCD (panorama) pokazuje że pracuje w rozdzielczości 1440x900, częstotliwość pozioma 55,9 kHz pionowa 60Hz. Który BIOS i program do jego zmiany ze strony: http://www.radeon.ru/downloads/bios/ będzie odpowiedni do mojej karty graficznej HIS Excalibur Radeon 8500 64MB/128 bit. 275/275 MHz? Karta ma pamięci Hynix 4ns.
  2. Monitor LCD SyncMaster 940BW (panorama) pokazuje obraz dopiero po załadowaniu się systemu (windows xp prof). Monitor jest podłączony do złącza DVI-I karty graficznej kablem DVI-D jak wiadomo przesyłającym tylko sygnał cyfrowy (kabel był w komplecie z monitorem). Obrazu na monitorze nie mam podczas startu komputera przy procedurze post, widać wówczas na ekranie tylko małe okienko pokazujące, że monitor szuka sygnału: digital /analog. Obraz na monitorze LCD jest od początku uruchomienia komputera tylko wówczas, kiedy monitor podłączony jest dwoma kablami DVI-D oraz VGA do obydwu gniazd karty graficznej (DVI-I oraz D-Sub). Z danych karty graficznej HIS Excalibur Radeon 8500 64MB/128 bit. (chip R200) taktowanie GPU/pamięci 275/550 MHz. Monitor Support - Analog Monitor-15-PIN VGA connector - TV Out - S-VIDEO - Digital Flat Panel - DVI-I Display Support - BIOS compatible with VESA for super VGA - DDC 1 / 2B / 2B+ monitor support - VESA Display Power Management Support - Supports 3D resolutions (32-bit color) up to 2048x1536 Proszę o radę, co może być przyczyną braku sygnału cyfrowego przy starcie komputera i czy można spowodować by ten sygnał od startu komputera był (a wiec i obraz na LCD)?
  3. twin wielkie dzięki za konkretną pomoc. Poczytałem, ale na zmianę BIOS`u karty się nie zdecydowałem, ponieważ akurat trafiła mi się płyta GA-6OXET-C i ta karta graficzna działa na niej prawidłowo. Pozdrawiam.
  4. Niedawno nabyłem kartę graficzną jak w tytule, jej taktowanie to 275/275 Niestety karta ta nie chce się prawidłowo zainstalować w moim kompie nawet po formatowaniu partycji systemowej i postawieniu Windows XP prof. na nowo. Próbowałem nawet instalacji z sama kartą na płycie głównej, wcześniej odinstalowujac i odłączając wszystkie zbędne do zycia kompa podzespoły, jak karta sieciowa nagrywarka, a nawet flop, bez efektu :? . Karta jest sprawna w 100% sprawdzona na innym komputerze. Karta działa tylko w trybie 800na 600 w 4 bitowym kolorze, powodując konflikt przerwań cytuje: Lista urządzeń powodujących konflikty: Zakres We/Wy 03B0 - 03BB używane przez: Mostek (bridge) procesora Intel 82443BX Pentium® II do kontrolera AGP Zakres We/Wy 03C0 - 03DF używane przez: Mostek (bridge) procesora Intel 82443BX Pentium® II do kontrolera AGP Zakres pamięci 000A0000 - 000BFFFF używane przez: Mostek (bridge) procesora Intel 82443BX Pentium® II do kontrolera AGP :? Dla sprawdzenia mojego sprzętu zainstalowałem pożyczoną kartę graficzną Radeon 9100 64MB Sapphire, taktowanie 230/230 i karta ta instaluje się i działa prawidłowo w moim kompie. W czasie dwóch dni przekopałem całe archiwum forum w tym temacie rozwiązania mojego problemu nie znalazłem, ale podszkoliłem się deko i doszedłem do wniosku że to niekompatybilność BIOS`u mojej płyty głównej i BIOS`u karty powoduje konflikt. Postanowiłem zmienić BIOS tej mojej karty. BIOS typu P/N 113-85704-104-RX, v7008, 03/04/2002, PAL i program do jego zmiany - Flashrom v 2.23 zassałem z tej strony: http://www.radeon2.ru/downloads/bios.html Ponieważ nigdy nie zmieniałem BIOS`u karty, a wiem że jest to dość ryzykowna operacja proszę o merytoryczne uwagi jak to zrobić w sposób bezpieczny dla karty graficznej. Pozdrawiam, szunaj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...