Jump to content

helios128

Stały użytkownik
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

helios128 last won the day on April 3

helios128 had the most liked content!

Community Reputation

10 Pozytywna

About helios128

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kupisz na: a)alegro b) https://www.aquatuning.pl/ c) http://www.angela.pl/p14289,liquid-cool-vortex-one-advanced-diy-240mm-water-cooling-kit-retail-boxed.html d) https://www.ekwb.com/shop/kits e) aliexpers http://pl.aliexpress.com/premium/barrow.html?trafficChannel=ppc&d=y&CatId=708041&SearchText=barrow&ltype=premium&SortType=default&pvid=351-5922&isrefine=y&page=1 I zapomnij że będzie tanio - pełny "custom loop" nawet z części używanych to 1000zł - no chyba że znajdziesz super super okazje i ktoś za grosze sprzeda. Pokaż ten stolik a najlepiej jak to będzie zmontowane - zobaczymy co da się tam wsadzić.
 2. Gdzie w tej instrukcji to wyczytałeś że DVD ma być na SATA 0 ? https://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb-manual_ga-f2a68hm-ds2_e.pdf Kolejność podłączania pod SATA nie ma znaczenia - jedynie w biosie sprawdź czy nie masz przypadkiem włączonego RAID (raczej na pewno nie masz ale sprawdź). Albo zwyczajnie DVD jest uszkodzone i robi cyrk. Jak masz gdzie to podłącz DVD do innego kompa i sprawdź zachowanie .
 3. Odepnij wszystko co się da od płyty głównej - wszystkie kabelki, usb, kontrolery, przedni panel . Zostaw tylko płytę główną , procesor, ram, zasilacz. Dyski , grafa i co tam jeszcze masz odłącz. 1) Uruchom kompa. 2) Jak się uruchomi wyłącz kompa 3) włącz ponownie - czy teraz bios się zrestartował ?? 4) Czy teraz da się uruchomić normalnie tylko przyciskiem power 5) zrób zdjęcie (tylko wyraźne) miejsca gdzie podłączone masz power i reset i pokaż
 4. te obrazki takie kijowe - bo pokazałeś listę błędów a treści już nie. Czy wszystkie czerwone błędy dotyczą tego samego czy może kilku rzeczy ? A wyjmij tą kartę GPU i sprawdź na samej integrze zachowanie - cs:go powinien Ci się odpalić i sprawdź też te TV No i oczywiście dalsza część z zasilaczem i napięciami
 5. Co to za boot @WalerianMaciejewski ???
 6. 1) Naciśnij na klawiaturze znak windows + R wpisz compmgmt.msc. Przejdź do "Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows->Aplikacja" oraz "Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows->System" popatrz na wpisy z czerwonymi ikonkami i podziel się co tam pisze. 2) Jak temperatury GPU i CPU po uruchomieniu gry ? 3) Zapuść jakiś stress test i zobacz czy też będzie wywalać. 4) Przydał by się wykaż sprzętu - co to za GPU i jaki zasilacz ? 5) Do sprawdzenia (jeśli masz zapasowy zasilacz i gpu) - jeśli masz inną grafę lub masz gdzie pożyczyć to podmień grafę i sprawdź. To samo z zasilaczem - podmień zasilacz. Tylko sprawdzaj po poleli - najpierw gpu a potem zasilacz. Jak nie masz jak podmienić zasilacz to przynajmniej sprawdź napięcia - w jakimś programie lub miernikiem jeśli masz. 6) i przeskanuj pamięci memtestem
 7. Nie ale lubimy robić akwarium - tylko bez rybek :) Wow - a to ciekawy pomysł z tym przylepieniem do obudowy chłodnicy ? Tym sposobem to chyba mierzy temperaturę w pokoju lub wewnątrz obudowy. Moim zdaniem słaby pomysł. W momęcie gdy CPU będzie miało 100stopni to obudowa chłodnicy 36stopni. Pisałem wcześniej żebyś sprawdził / porównał temperatury z jakiegoś programu i z czujnika umieszczonego (tam gdzie był umieszczony) i sprawdził korelację pomiędzy tym zjawiskiem. Coś z tego wyszło ? Czyli robisz dwa obiegi - chym szalejesz - ok czekamy na wynik prac :)
 8. Które śrubki montażowe nie wejdą - ta co na obrazku zaznaczone ? Na jakiej podstawie to stwierdziłeś ?
 9. coś jak by to ? https://www.morele.net/raijintek-backplate-am4-do-raijintek-am4-kit-4006419/?gclid=EAIaIQobChMI_5CVubKY5AIV1OJ3Ch2erAfgEAYYASABEgKUOPD_BwE&gclsrc=aw.ds
 10. Przypuszczam że wymiana myszki lub klawiatury załatwi sprawę. Jak masz zapasowa myszkę to podmień w celu testu.
 11. Ale że jak sam się włącza ? Tak se stoi wyłączony i raptem sam się włącza ? A w nocy też tak ma ? Może przycisk POWER CI szwankuje :) Istnieje ryzyko że któreś z urządzeń robi jakiś konflikt. Zrób tak: 1) odłącz klawiaturę , myszkę, drukarkę i co tam jeszcze masz od kompa ,wyłącz w biosie kartę sieciową - zostaw tylko płytę główna, ram , cpu , dysk, gpu - i sprawdź czy teraz sam się będzie włączał i gasił 3) podaj jaka to płyta główna lub sprawdź czy nie ma nowszego biosu do niej 4) uruchom compmgmt.msc. Przejdź do "podgląd zdarzeń" -> "dzienniki systemu windows". Tam masz zakładki Aplikacja, Ustawienia, System - popatrz czy tam są jakieś wpisy oznaczone czerwoną ikonką. 5) Czy masz wyświetlacz na płycie głównej pokazujący kody błędów biosu ?
 12. Widzę że doświadczenie jest - więc do dzieła. Planujesz 35x35 cm chłodnice. 16 poprzecznych cienkich i cienkościennych rurek plus cienkościenne użebrowanie i być może chociaż jeden wentyl na 800obrotów i czekamy na testy.
 13. Chyba źle napisałem z tym pękaniem. To nie jest tak że wszystkie pelxi pękają - spokojnie. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to że taki efekt może wystąpić. Jak wkręcisz za mocno złączkę - to z czasem pojawi się pajęczynka nie zakumałem co tu napisałeś Na początek starczy - ale zapewne dokupisz drugi tak jak najbardziej będziesz wymieniał i dolewał (nawet w super szczelnym układzie płynu zawsze ubywa - ja na to mówię ze płyn wsiąka w układ : ) Projektując układ pamiętaj że jak umieścisz chłodnice pionowo i otwory będą na górze to z niej nie spuścisz płynu - jak będziesz chciał zmienić kolor płynu to będziesz musiał wykręcić chłodnice z obudowy - wylać resztkę płynu i zmontować na nowo . A masz tu cały zestaw https://allegro.pl/oferta/xspc-przycinanie-8290013773?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=NzMwYTIwM2QtYzAwMi00ZjY4LTllMjgtMmM5OGZhZmVhOTMzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8af73e2d-4bb8-46f7-b06a-a9646d51d612 Na allegro masz masę itemów do LC Popatrz też tu http://www.angela.pl/p14289,liquid-cool-vortex-one-advanced-diy-240mm-water-cooling-kit-retail-boxed.html https://www.aquatuning.pl/ no i na aliexpers jest wybór - jeśli nie odstrasza Cię zakup chin To teraz sprawdź jaką temperaturę pokazuje ten czujnik , sprawdź tez jaką temperaturę pokazuje jakiś program np: AIDA64 Coś mi mówi że niezależnie czy Twój procek będzie miał 30 czy 90 stopni to ten czujnik dokupiony - będzie pokazywał zawsze 34 stopnie lub w okolicy - co będzie powodowało że wentyle nigdy nie będą wchodziły na wyższe obroty :) Czyli będziesz miał stałe obroty wentyli niezależnie czy Twój CPU się pali czy nie. Sprawdź to proszę i daj znać co wyszło .
 14. To może zaprojektuj chłodnicę z dodatkowym układem peltier'a. Tego jeszcze nie było. A przynajmniej ja nie widziałem. Chłodnica 35x35cm dobrze użebrowana - dająca bardzo dużą powierzchnie oddawania ciepła powinna sobie poradzić z jednym małym cpu - ale z dodatkowym peltierem to było by coś :) oczywiście plus jeden czy dwa wentyle wolnoobrotowe 14cm dmuchające na peltiera i na samą chłodnice - to i stado procesorów schłodzisz. A tu ciekawe rozwiązanie Możesz też obciąć w klasycznym radiatorze końcówki rurek hipi połączyć je wężykami i zrobić taki zestaw z kilku.
 15. Chłodnice wstawisz w miejsce na chłodnice , dyski na dyski , a skoro planujesz LC to w zamian zasilacza wstaw reza
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.