Jump to content

Stanko

Stały użytkownik
 • Posts

  604
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Stanko

 1. Zwróć uwagę, czy NG+ się zainstalowało i jest aktywne na liście dlc. Samo pobranie patcha 1.08.2 to za mało, należy jeszcze na liście dlc, zahaczyć NG+, żeby się ściągnął i zainstalował. Dopiero wtedy wchodzisz do gry, robisz zapis w wolnym slocie. Wychodzisz do menu, dajesz nową grę, ustalasz poziom trudności i pojawi się opcja z NG+ do wybrania.
 2. 58*C w żaden sposób nie zagraża trwałości karty. No może podziała 9.5 roku, zamiast 10 :) Swoją drogą dziwnie wysoka ta temperatura bez obciążenia - 58*C, nawet biorąc pod uwagę tryb pasywny. U mnie w pasywie w 2D karta ma ok. 40*C. Inna rzecz, to przecież Gigabyte Gaming gtx 970 nie ma trybu półpasywnego na standardowym biosie. Musiał by tu być zrobiony mod biosu, podobnie jak w mojej karcie. Ale pewnie autorowi chodzi o kartę MSI, tylko błąd w opisie.
 3. Po prostu testuj w grach, w które grasz na co dzień. Żaden benchmark nie zastąpi wielu godzin rozgrywki w grach. Jak podkręcasz, to zwiększ na maxa power limit. Możesz to zrobić w MSI Afterburner, tylko najpierw odblokuj sobie tę opcję. Bez zwiększenia power limitu karta będzie obniżać taktowanie po przekroczeniu określonego poboru energii. Już teraz widać, że max power wyniósł ponad 95% TPD, czyli do 100% bardzo blisko i jak jeszcze lekko podkręcisz, to złapiesz limit. A można go programowo podnieść do 110% i jest wtedy zapas. Co do plików stronicowania, to wpisz sobie w szukajce windowsa "pamięć wirtualna". Będzie napisane co zrobić żeby ją zwiększyć. Moim zdaniem nie potrzebnie podniosłeś obroty wentyli, zostaw na auto nawet podczas oc. MSI słynie z cichej pracy, a tu widzę ponad 2000 obrotów. Lepiej mieć 5*C więcej, za to ciszej. Ale co kto lubi.
 4. Stabilność najlepiej sprawdzić w Wiedźminie 3. Przyjemne z pożytecznym, a lepiej sprawdza stabilność oc niż wszystkie benchmarki. Co do GTA5, to jest to błąd tej gry. Nie powinno być takich dropów. Trzeba wcisnąć alt+enter, wejść w tryb okienkowy gry, później znów na pełen ekran i można grać bez dropów. Takie dropy w GTA5 wychodzą też, gdy jest zbyt mało pamięci wirtualnej. Trzeba zwiększyć plik stronicowania do 10-12 GB.
 5. Wygląda na to, że ten Asus ma fizyczną blokadę podnoszenia napięcia i dlatego zmiany wprowadzone w biosie nic nie dają. Czytałem już o podobnym przypadku, dotyczącym gtx 980 TI od EVGA..
 6. Poczytaj tutaj. Jest wszystko o modyfikacji biosu, w tym zmianie power limitu: http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell
 7. Grę kończy się na 34-36 levelu. Więcej nie zrobisz, bo zadania się kończą, więc nie ma na czym dostawać punktów. Zresztą ostatnie zadania główne są bodaj na 32 poziom, więc jak wyprzedzasz je swoim poziomem o więcej niż 5, to dostaniesz za nie tylko 5 punktów. Tak to jest pomyślane, żeby kończyć grę na ok. 35 levelu. Później można jedynie poczyścić mapy, wszystkie wykrzykniki, ale to też może z 2 poziomy więcej wpadną i tyle. Dalej z rozwojem ruszymy w dodatkach.
 8. Kaer Morhen to już właściwie końcówka gry, ale jak skończysz Skellige to następnie udasz się tam.
 9. Rynsztunek wilka to zbroja średnia.
 10. Też raz doświadczyłem podobnego bugu w walce na pięści. Przeciwnik nieśmiertelny i nie zadający żadnych ciosów, więc nikt nikomu nie robił krzywdy. W Velen walka na pięści była jeszcze łatwa, bo wystarczyło naparzać i przeciwnicy padali pod lawiną ciosów. W Novigradzie trzeba było już nauczyć się walczyć taktycznie i przez jakiś czas przysparzało mi to problemów, a znów w Skellige szło prościutko. Kwestia wprawy. Najlepiej walczy się z osiłkami, którzy zadają widoczne, potężne ciosy. Wystarczy unik z odskokiem w bok i zadanie ciosu jak się odsłoni przy ataku.
 11. Np. tak: Ogólnie pięści to najbardziej taktyczne walki w tej grze. Nie można tu naparzać i iść na żywioł. Garda, wyczekanie momentu ataku przeciwnika i kontra. Najbardziej upierdliwy będzie taki chudzielec - krawiec Mistrz Novigradu.
 12. Tak mam to ustawione: http://zapodaj.net/c596b6213178b.jpg.html
 13. Nawet można w biosie ustawić tryb półpasywny. Jak tak przerobiłem i do 60*C wentyle nie kręcą się wcale.
 14. Jaki grafik. Oni pracują jak w Grecji, kiedy chcą. I siedzi taki 8 godzin na krześle, pali fajkę i zagadać nie można. Ja medytowałem na miejscu 2-4h, próbowałem i czasem łaskawca raczył odpowiedzieć.
 15. Wszystko jest ok, a nawet lepiej. Wartość boost zależy od ASIC karty, a że trafiła Ci się bardzo dobra sztuka (83.2 % to świetny wynik), to karta boostuje wysoko. Rdzeń powinien też ładnie się podkręcić, nawet bez zmiany napięcia > 1500 MHZ (boost). GPU-Z pokazuje wyniki zapisane w biosie karty i te dla każdego WF3OC będą takie same, ale realny maksymalny boost osiągany w grach zawsze jest dużo wyższy.
 16. Dzięki, oby ten mod zadziałał, bo wczoraj za ukończenie 2 zadań głównych w Novigradzie nie dostałem żadnego punktu. Zniechęca to całkowicie do grania. Z gry roku, zrobiła się niedoróbka roku. Te 2 wczorajsze dlc coś namieszały, bo nawet mam problemy z wczytaniem savów. Klikam wczytaj i w tym samym momencie gra się wysypuje.
 17. Kolejny gtx970 i problem w W3. Proponuję zainstalować poprzednią wersję sterowników do karty, tych z numerem 350.12. Do tego w panelu nvidii zmienić plan zasilania dla Wiedźmina na maksymalną wydajność. I całkowicie zrezygnować z oc, bo ta gra tego nie lubi. W sieci jest wiele tematów z problemami w tej grze na gtx970. Na początek zrób to co napisałem wyżej.
 18. Też z 4. W Velen szybko wskoczysz wyżej, jak tylko zaczniesz robić zadania główne.
 19. Przerobiłem bios wg tego poradnika: http://www.overclock.net/t/1522651/disable-boost-and-bake-in-max-game-stable-clocks-for-maxwell Z tym że napięcie dałem niższe- 1225 mV i nie ruszałem taktowania pamięci. Reszta identycznie. Wreszcie pozbyłem się boosta. Karta trzyma stałe taktowanie i napięcie pod obciążeniem. Nawet w menu, czy filmikach w grach, zegar i napięcie nie spadają. No i Wiedźmin 3 już bez żadnego crasha.
 20. Wnerwia mnie to wywalanie gry do pulpitu, podczas przeskakiwania okienek w menu: dziennik, mapa, ekwipunek i nagle zawiecha. Wczoraj chyba 5 razy. Czy grafa podkręcona, czy nie, dzieje się to samo. Może to efekt tego, że w menu mamy ok. 500 klatek, a w grze dużo mniej. Może trzeba wymusić vsync.
 21. Gram w rozdzielczości 1680x1050. Prawie wszystko na on i ultra, łącznie z włosami. Zszedłem tylko o 1 stopień z: - liczba postaci tła wysokie - jakość cieni wysokie - zasięg widoczności roślinności wysokie - SSAO Gra trzyma ok. 60-70 klatek. Sporadyczne, chwilowe spadki do 55. Dla mnie wygląda to bardzo ładnie i płynnie. Gra wciąga jak odkurzacz, czas leci nie wiadomo kiedy. Jedno tylko mnie wkurza. Mianowicie gra wywala do pulpitu z częstotliwością ok. 1 raz na godzinę. Zawsze dzieje się to podczas przeskakiwania między okienkami menu, czyli mapa-ekwipunek-zadania. Sterownik przestawia po takim crashu taktowanie na domyślne. Podczas zwykłej rozgrywki nie zaliczyłem jeszcze crasha.
 22. Jest sporo wpisów o "rwaniu" obrazu przy vsync na on, mimo że nie ma spadków fps.. Tylko jak damy vsync na on, to są skoki, np. 40-60 fps, "falowanie" obrazu i to też nie jest przyjemne. Można jeszcze wymusić limit fps programowo, choćby przez MSI Afterburner, np. na 45 klatek. Może to coś poprawi odczucie płynności gry.
 23. Gra jest płynna na tych 30 fps? Sam nie wiem, czy lepiej opcje high i 60 klatek, czy uber + włosy i 30 klatek. Siedzę w robocie i nie mam jak przetestować, a gra wzywa i wzywa :)
 24. Spróbuj tego: http://www.polygon.com/2015/5/18/8622791/witcher-3-import-steam-save
 25. W manualu jest taki zapis o imporcie zapisów z 2 części: Importowanie zapisów gry Istnieje możliwość importowania zapisu gry z Wiedźmina® 2: Zabójcy Królów. Spowoduje to uwzględnienie wyborów zarejestrowanych w tym zapisie w Wiedźminie 3. Aby importować zapis gry, kliknij na „Importuj zapis gry z Wiedźmina 2” poniżej opcji „Nowa Gra” w Menu Głównym. UWAGA! Ta opcja jest dostępna tylko wtedy, jeśli w katalogu: %SystemDrive%\Users\%USERNAME%\Dokumenty\Witcher 2\gamesaves znajdują się zapisy gry z Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Każdy zapis gry z Wiedźmina 2 obecny w tym katalogu może być importowany do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Polecamy jednak użycie ostatniego automatycznego zapisy gry z Aktu 3 Wiedźmina 2, ponieważ wcześniejsze zapisy gry nie będą zawierały wyborów dokonanych na późniejszym etapie gry. Dla wszystkich niezaimportowanych wyborów zostaną użyte ustawienia domyślne. Jestem w pracy i nie mogę sprawdzić, czy to działa.
×
×
 • Create New...