Skocz do zawartości

mmm777

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://www.geocities.com/Miroslaw_Maczka/
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    zagłębie/ślask

mmm777's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. A `Minimalne zarządzanie energią' jest ustawione w drugim systemie? Bo SpeedStep w procesorze, to jeszcze nie wszystko...
  2. Chyba postawiłeś na złego konia... Płyty Asrock'a: 775i915P-SATA2 (http://www.asrock.com/support/CPU_Support/show.asp?Model=775i915P-SATA2) oraz 775i915PL-SATA2 (http://www.asrock.com/support/CPU_Support/show.asp?Model=775i915PL-SATA2) obsługują 631 :)
  3. Pisałem tak, by było jasno, stąd uproszczenia... Domowe PC są definicji mało obciążone, serwer (przynajmnej z definicji ;) powinien pracować porządnie obciążony (gdyby było inaczej, to by znaczyło, że jest za duży - a to kosztuje). Co do danych o wydajności to (pi razy oko, bo nie pamiętam źródła) przyrost przy małym obciązeniu to było kilkadziesiąt procent, przy dużym kilka. Podawane powyżej wyniki testów raczej potwierdzają to co mówię.
  4. Po prostu: HT to nie są dwa procesory - to tylo podwojone *niektóre* z elemntów procesora. Jeżeli procesor wykonuje 2 wątki, to wątki te muszą się dzielić tymi elementami procesora, które są *pojedyncze*. Efekt: HT daje duży pzrzyrost wydajności, gdy procesor jest mało obciążony - i mały przyrost wydajności, gdy procesor jest mocno obciążony. Dlaczego mały przyrost wydajności przy dużym obciążeniu: bo wtedy pojedyncze elementy procesora są cały czas zajęte - i wątki nie mogą się nmi dzielić. Wniosek: to rozwiązanie jest doskonałe dla sprzętu domowego (słabo obciążonego z natury), i raczej niespecjalnie dla serwerów. Poza tym - testy robione przy dużym obciążeniu procesora nie dają właściwego obrazu. Biorąc pod uwagę, że Intel uzyskał ten efekt mało zwiększając ilość elementów procesora - wynik jest niewątpliwie pozytywny.
  5. Całkiem przyjemna. Chipset dobry, Asrock go chyba za bardzo nie zepsuł... Zdziwienie - pamięci (ewidentnie 400/2.5CL - mobo Asusa z 915 rozpoznawało je jako 400) są ustawiane na 333. Czyżby jakieś przygotowanie do OC ? Wbudowana grafika ma sporo lepsze framerate w Wolfensteinie przy 24 bitowym kolorze, niż przy 16 bitowym. OpenGL nadal nie taki jak Nvidii - wersja opengl q1 miała problemy, chociaż Duke Nukem chodził (tak - na takich testowałem ;) ). Jedyna zagwodka - trzeba było załąłczyć coś z emulacją kbd USB, bo były jakieś problemy - nie pamietam szczegółow, drobiazg.
  6. Albo tu: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...oom3-cpu_3.html
  7. Pogoogluj trochę... Np.:Benchmarks Jezeli chcesz miec tzw. swiety spokoj - to Intel na Intelu. Reszta - to kwestia przyzwyczajen i upodoban. Np.: ja przyzwyczailem sie do procesorow I. i do kart graficznych Nv. - wiem co tam jest i do czego... Nie mam ochoty tracic czasu na poznawanie czegos innego...
  8. mmm777

    celeron 2,66

    Co zrobic? To, co sie robi, gdy temperatutra spada przy zdjeciu dekla z obudowy. Powyjmuj sledzie z nieuzywanych slotow w obudowie. Wentylator w zasilaczu wyciaga powietrze z obudowy, tyle, ze ono musi miec droge, by do obudowy sie dostac! Klasyka...
  9. Asrock standardowo podbija napiecie zasilaje procesora o 100mV, co zapewne daje jakis efekt temperaturowy. Czy temperature podajesz odczytana z BIOSa, czy z innych programow? W P4VT8 tylko dane z BIOSA sa wiarygodne, inne programy podaja dane ewidentnie falszywe.
  10. http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm Jak na razie, na boxowym coolerze - Celeron D 2.80GHz - mam 34C, przy ok 2000 obr. Obudowa zamknięta :). Denerwuje mnie to, że dosyć go słychać. Druga wątpliwość: sprawdzaj temperatury w BIOSie! Producent mb powinien wiedzieć, jak je odczytywać. Autorzy innych programów nie muszą... Spróbuj też zdemontować tą rurkę...
  11. A tutaj instrukcja stosowania pasty: http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm Nawiasem, w THG testowano radiatory do P4, i wyszlo na to, ze boxowy Intela ma najmniejszy opor cieplny procesor-radiator, czyli ta podladka jest najlepsza :) .
  12. Mialem podobny problem, wybralem to: http://www.asrock.com/support/Download/dl_p4vt8+.htm ze wzgledu na cene - ~190zl. Nie bedzie zal wymienic na cos innego. Do podkrecania to - zdaje sie - za bardzo sie nie nadaje, ale ladnie i stabilnie chodzi. Zgodnosc z Wilamette zanika...
  13. Podkrcac na razie nie probowalem, ale na pewno sproboje - trzeba troche wiecej czasu... W kazdym razie, jak w softmenu przestawilem zegar z 133MHz na 166 - to i AGP i PCI mialy wlasciwe czestotliwosci!
  14. Na stronie Asrock'a z driverami do tej płyty był patch do drajwera do dźwiękówki, antywirus twierdził, że to niebezpieczny trojan. Teraz juz tego patcha nie ma u Asrock'a - więc to pewnie jednak był trojan :)
  15. Za ~190zł i zła? Jak za te pieniądze, to jest znakomita! Mnie to głównie zdziwiło firmowe podbicie napięcia zasilania procesora o 100mV. Niemiła była niemożność podłączenia do SATA przez przejściówkę DVD - to znaczy podłączyć się dało, ale nie działało. Wart też zadbać o upgrade BIOSu. A to, że obce programy źle odczytaują temperaturę - to nie wina płyty! (Poza tym, to mam wrażenie, że nie sprawdzałeś napięć w Aidzie :) )
×
×
  • Dodaj nową pozycję...