Jump to content

...John

Stały użytkownik
 • Content Count

  1123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About ...John

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  0
 1. Ale po co wyciągać ze ściany cegłę, jak i tak chłodnicę na zewnątrz będzie widać. 12/25/6,5 cm=> w jednej cegle to się niewiele by zmieściło. W dodatku cegła swoją (lambdę) ma, więc w zimie oszroni ci się również ściana wewnątrz, ewentualnie szczeliną po cegle dostanie się wilgoć, a dalej to już tylko rozmarzanie muru, pękniecia i przekroczony SGN masz jak w banku... plastikowe okna, ładny parapet = 99% dom masz zbudowany z maxa, a nie z cegieł Generalnie to odpuść sobie bo twoja koncepcja nie wypali.
 2. Kwas solny techniczny - zrobi ci z miedzi lśniącą piękność, ale i tak po dłuższym czasie zasniedzieje. Taka natura niepowleczonej miedzi, że się utlenia. Do kupienia w sklepach elektrotechnicznych, z narzędziami do lutowania itp. Pamiętaj nie pastę, a kwas solny techniczny, służy do lutowania. 2 zł za buteleczkę wielkości wody utlenionej. Ale wyczyści ją pięknie. Wystarczy przetrzeć szmatka/zanurzyć na chwileczkę.
 3. Używam, nawigacji różnych maści już dość dawno i doszedłem do takich wniosków. Najmniej problemów i kłopotów: Wbudowana nawigacja w audi (nie faforyzuje marki tylko typ zabudowy) Poruszanie się pieszo po mieście: Telefon + nadajnik BT Turystyka: dedykowanna nawigacja do turystyki. Tak więc nie da się kupić urządzeń uniwersalnych, a nawet jeśli urządzeniu już niewiele brakuje do uniwersalności to tracą znacznie na praktyczności. Na początku, każdy patrzy na to by był duży ekran, i ładnie było wszystko widać, dlatego ludzie nabierają się na marne chwyty z mapami 3d. Jak się już jeździ dłużej korzysta się tylko z lektora, patrzenie na ekran, tylko rozprasza uwagę.
 4. Marzenia nie kosztują :rolleyes:
 5. Zjazd na pobocze, w celu umożliwienia wyprzedzenia, jest wykroczeniem. Tak na marginesie... Jak Masz auto które nie jest w stanie wyprzedzić, 2 cystern jadących 110km/h to się nie wyprzedza.
 6. Frez tarczowy (1mm~2mm), najwolniejsze obroty i spokojnie piny 1mm/1mm wyfrezujesz, tylko powoli, miedź jest na tyle twarda, że nic się nie połamie (polewaj to czymś) Co do drugiej koncepcji, przemyśłałeś proces lutowania? jak to będziesz robił? Po jednym pinie? Nie przylutujesz kolejnych pinów nie rozlutowywując poprzednich na tak małej powierzchni. Nie sądziłem, że w dzisiejszych czasach komukolwiek, chce się jeszcze kombinować. Do frezowania spokojnie wystarczą ci spody 50mm/50mm/5mm, tańsze, a nie stracisz na wydajności w porównaniu z 10mm spodem.
 7. Jak masz czas, chęci i trochę $$$, to moim zdaniem najsensowniejsze rozwiązanie wykorzystujące olej to: bez__tytu__u.bmp Zamknąć szczelnie zasilacz, w większej obudowie w środku dać pompkę która, przepcha ten olej przez chłodnicę (powinna sobie dać radę) To chyba jedyny sposób na rozwiązanie problemu z grzejącymi się elementami na cłej płytce.
 8. Ad 1: Nie. Ad 2: Nie. Ad 3: Zależy do budowy chłodzenia, "orb'om tak, "tower'om" nie Ad 4: Z gotowych elementów korzystamy tylko gdy mamy większą kupke pieniędzy, jeśli jej nie mamy musimy posiadac więcej oleju w głowie. PS: Twój 1 projekt jest wystarczający, tyle wentylatorów, zapewni wystarczający przepływ powietrza, boczny już będzie niepotrzebny. Z moich dawnych doświadczeń z konfiguracją wiatraków wywnioskowałem że największy kompromis uzyskujemy z 2 wentylatorami 120 mm (jeden z przodu na dole, drugi pod zasiłką) wentylator na "dachu" ulży tylko zasiłce. A i dałbym sobie spokój z montowaniem tych siatek, bo zaburzają tylko przepływ poietrza.
 9. ...John

  Lakier Uv

  Mocna lampa uv. Kiedys też takiego szukałem i znalazłem też różne kolor, ale już nie w sprayu: http://www.allegro.pl/item304360106_lakier...maranczowy.html
 10. Kiedyś był taki patenent jako asortyment do tjunungu samochodów. Poszukaj na aledrogo.
 11. Raczej frezowanie się zmieniło, na to w sylu apogee gt, gdyż taka zmiana nie jest trudna do zastosowania. Po co mosiądz, czy miedź jak i tak trzeba to niklować, chyba, żeby później narzekać że drożej jest.
 12. Tylko niestety problem polega na tym, że żadna firma nie nie inwestuje (albo się nie przyznają) w rozwój przewodnictwa ciepła, bo czysta miedź już nie wystarcza, nawet ta wzbogacona o heatpipe. Druga sprawa, to jest wzięcie na rynku tego typu konstrukcji dlatego firmy nie myslą o stosowaniu nowych technologii. Śmierdzący marketing. Dostępna dzisiejszym firmom technologia pozwala na stworzenie radiatora z 4 razy mniejszego niż ten tu, a do tego z 2 wydajniejszego, kwestia użycia innych materiałów, a właściwie tych samch a wzbogaconych o nanorurki. Technologia, droga ale nie nieosoiągalna dla większych firm. Ja czekam na pierwszy radiator wzbogacony grafitem, bo dopiero on będzie wydajny. Dzisiaj producenci nie mają lepszych pomysłów niż zwiększanie masy i heatpipe'ów.
 13. Takie same efekty, z tym że natychmiastowe daje kwas solny techniczny (w sklepach z elektroniką dostępny/pomocny przy lutowaniu), tylko nasówa się pytanie co dalej, skoro blok po niedługim czasie będzie wyglądał tak samo.
 14. Co to za moda kładzenia dysków do góry nogami, czy już nie produkują dysków którym taki zabieg szkodził?
 15. ...John

  Snowboard

  Ad 1: Jak chciałeś mieć wszystko na cacy to trzeba było kupić Rome, a nie przereklamowanego burka. Z innej beczki: Nugget
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.