Skocz do zawartości

emil

Stały użytkownik
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • GG
    591610

Profile Information

  • Skąd
    Kraków
  • Zainteresowania
    Komputery i Net

Osiągnięcia emil

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Przecież odpalasz kompa z dyskietki startowej z czystym DOSem a korzystasz z zapisanego pliku na Twardzielu to zdecydownie bezpieczniejsze rozwiązanie. A co do problemu z tego co zrozumiałem próbujesz zrobić uragate BIOSu z poziomu Windowsa to niezbyt dobre rozwiązanie.Zreszta jak do tej pory w MSI następowało wgranie nowego BIOSu po restarcie kompa,wsadzenie dyskietki słuzyło tylko do zapisania starego BIOSu. Sprawdz w BIOS czy masz otwarta opcje Upragate BIOSu,i skaner Antyvirusowy na disabled.Ale upragate z poziomu DOS jest naprawde nietrudne,jesli nie wiesz jak to zrobic napisz,da Ci sie instrukcje "Krok po Kroku".
  2. Tzn ze problem jest ze sprzetem lub jakims sterownikiem.Nie podales calej konfiguracji.Radziłbym dyski wpiac na jednej tasmie,CDRW na drugiej i sprobój moze bez RAID,na poczatek.Po za tym moze wspolpraca z grafika,sprobuj instalki z inna.Jesli to nie pomoze to moze jakisinny sprzet robi problem(chocby ACPI w BIOSie)
  3. Z tego co ostatnio podawał INTEL to wycofuje się on ze wparciemdla RIMM ile wtym przwdy to nie wiem ale chyba jednak dąży do popierania DDR2 Osobiście mam DDR 333 Kingstona ,podkrecone z Prockiem na 2x200MHz i mam przepustowośc w SiSandrze ponad 3000GB/s ustępuje tylko RIMM 1066.Wszystko na płytce MSI I 845E Max.A poczekaj kilka dni,juz są pierwsze Płyty na i845PE(albatron i GIGabyte) http://www.pclab.pl/modules.php?op=modload...order=0&thold=0
  4. wtedy autmatycznie zmienia się dzielnik.FSB=66Mhz PCI=1/2FSB,AGP=1/1 ;;FSB100 ,PCI=1/3FSB, AGP=2/3FSB ;; FSB=133 ,PCI=1/4FSB, AGP=1/2FSB Zmianiając FSB zmieniasz wartość PCI i AGP zgodnie z podanymi dzielnikami. Niektóre płyty pozwalają na reczne ustawienie magistrali PCI i AGP np ABITy.
  5. nie dzieki, a tak serio to chyba to wyjasnia sporo , ten system jest naprawde dobry, i chyba wina lezala po stronie ecs'a. mozliwe, ale po tym co zobaczylem na ECS NIGDY nie zainstaluje XP :!: i nikt mnie nie przekona do tegoWina była po Twojej stronie,jak sobie nie umiesz poradzić z poprawną konfiguracją systemu to Twój problem ale nie zrzucaj winy na niego.
  6. "Leprze" a co to za słowo??Zawsze myślałem ze Lepszy tak się to pisze. I dodam że Barracuda 4 idzie nawet na PCI 44 MHz nie gubiąc plików i nie tracąc formatu.
  7. Lepszy Maxtor od U6 ale osobiście polecam BArke idzie nawet wtedy Gdy PCI osiąga 44MHz.Idealna dla overlockingu.
  8. POd Athlona polecam MSI KT 3 Ultra na KT333.
  9. Jeśli chcesz podkręcać tego Celka to polecam dwie płytki obie Asusa. ASUS TUA 266 na ALi PRO 5(ale miewa kłopoty z obsługa Tunerów TV) ASUS TUSL 2-C na i815 B-step(przy duzym podkreceniu AGP mimo ustawien w BIOSie AGPx4 idzie tylko x 2 ale to niewielki spadek wydajności) Obie mają zmianę FSB co 1MHz i nap Vcore co 0,05V w zakresie 0,25V i jak to ASUSy możliwość upragate BIOSu z poziomu Windowsa choć tego nie polecam.
  10. Człowieku nie czytasz Boardów??Od kiedy ECS nadaję się do Overlockingu?Może jakiś beta BIOS da kilka opcji dodatkowych wartości FSB ale to tyle.Zmiana napiecia na płycie zworkami?CZeka Cie niezła zabawa! :lol:
  11. side BAND adressing - to jest to adresowanie po zboczu sygnału i nie zauważyłem przyrostu wydajności
  12. Wszystko zależy jaką masz płytę>Czy na niej się ustawia zworkami ocje Default dla Procesora i potem FSB w BIOSie czy też musisz ustawić ręcznie zworkami na płycie FSB 100,mnożnij jest zablokowany więc zostanie odczytany 8,5x (tutaj powinno być 100)bo to Celrona na jadrze Copermine.Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś,ważne jest też napięcie Vcore dla tego Celerona bodajże 1,750V i tu może być identyczna sytuacja,lepsze płyty mają to ustawiane w BIOSie słabsze(np ECS) zworkami na płycie.Aha i nie zpaomnij o pamiatkach nie wiem jakie masz PC 66V100V133 synchronicznie powinno być ustawione 1:1 ale są płyty jak np ABITy które pozwalaja puścic pamieci przy FSB 100 na 133. Musisz podac więcej danych.
  13. Przy płycie na UDMA 33 i dysku ATA 100 bedziesz tak zawsze miał.
  14. Zacznij od odłaczenia przewodu zasilajacego,potem zdejmujesz obudowe, kładziesz kompa na bocznej sciance płyta i prockiem do góry.Odpinasz cooler z płyty(wtyczke)delikatnie odpinasz zatrzask coolera(dwa srubokrety)jednym naciskasz drugim odhaczasz zapinke.Zdejmujesz go. Nastepnie delikatnie odciagasz dzwignie socketu(na dół ,w bok i do góry) wyciagasz procka.Montaż wszystko w odwrotnej kolejnosci z tym ze posmaruj procesor jakąś pasta silikonnowa lub ze srebrem.
  15. MIalem podobny problem na połączeniu płyta ba LX +NVidia Vanta+Windows XP nic nie pomogło,dopiero zmiana na MX 400 i dobranie odpowiedznich sterowników (2311 najwydajniesze i stabilne) 2183 najstabilniejsze udalo sie przezwycięzyć problem.NA innym Widnowsie np 98 obie karty hulały że aż miło było grać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...