Jump to content

rados

Stały użytkownik
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About rados

 • Rank
  Uczestnik
 1. Pasek jest pionowy, ma długość około 1/3 strony i szerokość około ½ - 1/3 litery miejscami jest szerszy, a miejscami węższy, ale nigdzie nie przekracza grubością jednej litery. Znajduje się on w odległości kilku centymetrów od lewej. Pasek jest tylko jeden i zdarza się rzadko, częściej wychodzi po prostu czysta kartka. Wydruk testowy powoduje tylko wydrukowanie logo windows w lewym górnym rogu kartki. Wydruk strony serwisowej SelfTest wygląda tak, że są trzy kolorowe prostokąty – dwa wyraźne, wypełnione kolorem, a trzeci przecięty dwoma poziomymi białymi paskami. Taśma na moje oko nigdzie nie jest przerwana, ale mała, aluminiowa listewka, na której poruszają się kartridże jest delikatnie wyszczerbiona.
 2. Mam problem z drukarką Epson C43ux. Drukuje jakby w powietrzu, wydaje czyste lub prawie czyste kartki. Zainstalowałem do niej sterowniki, wymieniłem tusz, kable podłączyłem raczej poprawnie. Nie wiem co się z nią działo wcześniej, gdyż dostałem ją od kolegi, podobno działała mu przyzwoicie. Czasami drukuje wąski pasek tekstu jak na poniższym rysunku: http://img238.imageshack.us/img238/223/fsdasdel6.gif. Za pomoc z góry dzięki.
 3. Hmm, przecież w delphi też jest potrzeba konwersji (np. IntToStr), albo Cię nie zrozumiałem :P.
 4. Chwilowo korzystam z nieswojej klawiatury ]:->.
 5. Chciałbym zapytać, czy ważna jest znajomość c przed nauką cpp, a jeżeli tak/nie to dlaczego? Znajomość pascala/delphi przeszkadza czy pomaga w zrozumieniu i nauczeniu się c/c++. Jeśli ktoś zna jakieś wykłady na ircu o tematyce c/cpp bardzo było by mi miło, gdyby podzielił się linkiem do informacji o nich. P.S. Proszę nie krzyczcie, że nie googlowałem :P. edit: literówka
 6. To nie tytuł filmu ;). Dzięki za pomoc.
 7. Jak będzie najpoprawniej po angielsku brzmiało: „Zmierzch przeciwników”? Dusk of enemies?
 8. Gdy klikam start -> wyłącz komputer -> wyłącz to komputer uruchamia się ponownie. Posiadam Windows XP SP2. Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki.
 9. Sprawdzałem RightMark-iem 3Dsound. ------------------ edited ------------------ Ok, udało mi się rozwiązać problem – wystarczyło w opcjach mixera przestawić z dwóch głośników na sześć. OT: Ale ze mnie noob :/
 10. Mam problem z podłączeniem głośników creative P5800 do mojej karty dźwiękowej avacs soundmax. Słyszę dźwięk tylko z prawego i lewego przedniego głośnika. Podłączyłem pomarańczową końcówkę bassu i głośnika centralnego do żółtego wejścia na karcie dźwiękowej (jest napisane przy nim „center”), zieloną do zielonego wejścia (front) i czarną odpowiedzialną za tyły do czarnego wyjścia (rear). Kable od satelit wydają się być poprawnie podłączone do suboofera. Wydaje mi się, iż sterowniki są odpowiednie i zainstalowane poprawnie (gdy próbowałem wykryć nowy sprzęt to pisało, że karta dźwiękowo jest już zainstalowana i działa poprawnie. Poza tym, bez sterowników raczej nie usłyszałbym czegokolwiek). W Panelu sterowania w dźwięk i urządzenia audio przestawiłem typ głośników na 5.1. Mój os to Windows XP professional SP 2. Problem starałem się rozwiązać przez wszelkie kombinacje podłączenia kabli do karty dźwiękowej, jednakże niezbyt to pomogło – cały czas grają tylko przednie głośniki i subwoofer, a tylne i centralny nie chcą (słyszę w nich tylko bardzo cichy szum). Męczę się z tym już pół dnia. Za wszelką pomoc z góry thx.
 11. Dzięki, przepraszam, że nie szukałem na tyle starannie by odnaleźć temat, do którego podano mi link. :oops:
 12. Jak w delphim zaprogramować kliknięcie klawisza Zamknij [X], aby wyświetlał MessageDlg z komunikatem „czy chcesz zapisać zmiany...?”? Próbowałem napisać kod realizujący wyżej opisane zadanie. Co prawda nie powoduje on żadnych błędów, jednak nie robi praktycznie nic :P. //delphiunit Unit1;interfaceuses Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms, Dialogs, StdCtrls, Menus, ExtCtrls;Type TForm1 = class(TForm) procedure SystemMenuClick(Sender: TObject);end;var Form1: TForm1; buttonSelected : integer; nazwa_pliku : string;implementation{$R *.dfm}procedure TForm1.SystemMenuClick(Sender: TObject);begin buttonSelected := MessageDlg('Czy chcesz zapisa zmiany w pliku '+nazwa_pliku+'?', mtCustom, mbYesNoCancel, 0); if buttonSelected = mrYes then Application.Terminate; if buttonSelected = mrNo then Application.Terminate;end;end. Trochę googlowałem jednak w języku polskim nie znalazłem nic prócz rad na forum czasopisma ekspert jak sprawić aby przycisk Zamknij [X] był nieaktywny :]. Za wszelką pomoc z góry thx.
 13. Próbuję stworzyć program w pascalu liczący takie same litery. Jego najważniejszą częścią jest funkcja przeszukać zmienna bądź tablicę w poszukiwaniu określonych znaków? Jak wygląda taka funkcja? Z góry dziękuję za odpowiedź bądź podsunięcie lepszego rozwiązania.
 14. rados

  Basket

  Co powoduje, że po crossoverze zawodnik często zalicza glebę lub traci równowagę? Przecież na moje oko to kilka energicznych przerzuceń piłki pod nogami. Czy ten zwód jest trudniejszy niż bumerang? W basketa gram całe te wakacje więc chciałem się nauczyć wreszcie czegoś ciekawszego. Miło było by wyłożyć kogoś na łopatki 1 vs. 1 lub patrzeć jak szuka piłki wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba po bumerangu :P. Brakuje na razie jeszcze trochę kondycji i siły, a zbędne kilogramy też trochę ciążą ale mam nadzieję, że będzie lepiej :F. Kiedyś też miewałem paro dniowe zajawki na grę w kosza ale teraz coś mnie chwyciło na dużej. Pewnie będę grał dopóki nie rozwalę piłki :).
 15. rados

  Blogi

  Dobra to zapodam wam swojego bloga (mam nadzieję, że nie złamie regulaminu, który czytałem jedynie 3 razy i to dawno temu :P). http://despe-rados.blogspot.com/ Wydaje mi się, że nie jest zbyt młodzieżowy ElO i w ogóle (nawet nie wiem co to znaczy RoSHowy etc. :P) jak na wiek twórcy. Zresztą zajrzyjcie i sami się przekonajcie. Również mam wrażenie, że piszę poprawnie ortograficznie, stylistycznie, no i w miarę ładnie ;). Poza tym samo prowadzenie blogu jest dla mnie mało ambitne dlatego chcę trochę przerobić szablon ale nie wiem czemu nie mogę się połączyć przez ftp z blogspot.com :/ Nie jestem wstanie prowadzić dziennika czy pamiętnika, gdyż po kilku miesiącach nie był bym wstanie rozczytać się ze swojego pisma :P. Poza tym nie zmuszam, nawet nie namawiam do komentowania. Nie rozumiem tej zabawy – kto ma więcej komentarzy ten roxuje i wymiata :F. Może troszeczkę za dużo emotkami sypie :P. IMHO: Większym śmieceniem są strony o niczym. Sam nie mam o czym robić strony to jej nie robię, a potrafię. A i jeszcze jedno: w miarę podobał mi się blog dziewczyny programisty ale url-u nie pamiętam <- w miarę popularny więc raczej będziecie wiedzieć o co chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.