Skocz do zawartości

makabda

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez makabda

  1. Poszukuję źródła skąd mógłbym ściągnąć pliki PPD do Epson Stylus C48 albo przynajmniej informacji, czy jakieś inne pliki PPD mogą je zastąpić. Na stronach www.linuxprinting.org byłem ale z podanych tam instrukcji ni w ząb nie potrafię skorzystać. :mur:
  2. Używam Lotus Organizer 2.1 Pl. To bardzo dobry program, poza jednym drobiazgiem. Otóż tzw. suwak czasu, który służy do graficznego ustawiania zakresu zdarzenia posiada całkowicie nieczytelne czcionki. Przeczytałem plik technote.or2 ale nawet po zmianie wielkości czcionek ekranowych (na zakładce Panel sterowania->Ekran->Ustawienia->Zaawansowane->Ogólne->Rozmiar czcionki) okazało się, że nie stały się one dużo bardziej czytelne. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś wie, jak spowodować, aby napisy suwaka czasu były wyświetlane większą czcionką?
  3. makabda

    Plik Wsadowy

    Po ponownym przeanalizowaniu warunków zadania (dotyczy systemu win98) stwierdziłem, że daje ono dużo większe możliwości niż wynikałyby one z plików wsadowych w DOS. Wszak system to wszystkie pliki, jakie znajdują się po zainstalowaniu Windows i wgraniu poprawek. Częścią systemu są także takie programy jak np. cscript.exe, w którym można uruchomić po prostu skrypty. Częścią systemu jest także polecenie start za pomocą którego uruchamia się polecenie Windows. W takim ujęciu najprostszy program wsadowy tego typu miałby taką postać: @start explorer.exe No a dalej... sam wiesz :D Pytanie więc brzmi: czy warunki zadania obejmują cały system windows, czy też dotyczą wyłącznie tego co jest dostępne po uruchomieniu w trybie "Tylko wiersz poleceń"? Ale nawet wtedy istnieja pewne możliwości manewru. Oto stosowny fragment kodu: echo set tempu$$= > tempu$$.batedit tempu$$.batcall tempu$$.batdel tempu$$.batNazwa tempu$$.bat jest po prostu dowolną nazwą pliku tymczasowego, w który jest wpisywana nazwa pliku do dalszej obróbki za pomocą edit. Korzystając z edit można też podejrzeć wybrany plik, nawet binarnie, zanim podejmiemy decyzję. Jest to pewien ekwiwalent polecenia set/p tempu$$= z WinXP. W tym przykładzie jest niestety tworzony jest plik tymczasowy... Dlatego też, jeżeli program miałby być uruchamiany z dyskietki, potrzebny byłby także wcześniej utworzony dysk wirtualny. Ale zdaje się, że taka konstrukcja jest uwzględniona podczas tworzenia dyskietki ratunkowej. Trzeba tylko ją odpowiednio zmodyfikować.
  4. Reklama w górnej części forum uniemożliwia wylogowanie i dostęp do innych opcji poczynając Pokaż nowe posty w lewo. Przypuszczam, że są tam też inne polecenia, ale już zdążyłem o nich zapomnieć. Co do wylogowania, na ogół można to zrobić (w innych forach) a tu jakby nie. Dedukuję, że polecenie wylogowania ukryte jest pod reklamą. Używam Opery 8.50 i raczej nie sądzę, że ten efekt to wina mojego browsera. Coś się chyba sypło w CSS. Takie forum! Takie aspiracje! Taka obsuwa.
  5. makabda

    Plik Wsadowy

    Pod win98 polecenie set nie posiada parametru p. Tak wygląda próba jego zastosowania: Programik rem startset/p name=echo %name%rem stopoddaje taki oto efektMicrosoft(R) Windows 98 (C)Copyright Microsoft Corp 1981-1999.C:\>robotC:\>rem startC:\>set/p name=C:\>echoECHO jest w stanie włC:\>rem stopC:\>C:\>C:\>Nie ma żadnej przerwy na wpisanie czegokolwiek. Zatem jakiego systemu właściwie użyłeś? Ja np. używam nakładki 4DOS 7.50 (obecnie freeware) ale choć w niej set posiada parametr p, to oznacza on tylko stronicowanie wyników polecenia przy przekroczeniu długości strony. W związku z tym użytkownikom Win98 proponowałbym albo zamontowanie nakładki takiej jak 4DOS, której polecenia (ale nie set) rzeczywiście pozwalają na skonstruowanie pliku wsadowego zdolnego wykonać takie zadanie @select del (*.*)albo ściągnięcie starej bety Volkov Commander, bezpłatnej i w dodatku spolszczonej i używanie jej jako nakładki na system. Zajmuje ona zaledwie 45 kb.
  6. makabda

    Program Do Matmy!

    Jeżeli masz Windows to odwiedź ten adres: http://www.hexelon.com/kalkulator/ Znajdziesz tutaj darmowy kalkulator (bardzo dobry) dla Windows 2000/XP. Jeżeli natomiast masz starszy system, to mogę Ci przesłać również darmową lecz o wiele wcześniejszą (=prostszą) wersję tego kalkulatora, którą można też znaleźć w sieci, ale już zapomniałem gdzie. Ta wcześniejsza wersja też sobie poradzi z przykładowym zadaniem.
  7. Żartujesz? Przecież taka zmienna istnieje tylko w otwartej sesji DOS i razem z nią znika. Mnie chodzi o automatyczne tworzenie się zmiennej, która jest obecna we wszystkich sesjach zalogowanego użytkownika. A znika dopiero po wylogowaniu. Czyli np. tworzy się zmienna %profile (nie wiem jak, o to pytam) i po otwarciu Trybu MS-DOS i wpisaniu SET jest od razu prezentowana i wskazuje (w tym wypadku) na katalog z danymi zalogowanego właśnie użytkownika. A po zalogowaniu innej osoby wskazuje na katalog tej innej właśnie.
  8. W jaki sposób w Win98 spowodować, że podczas uruchamiania konkretnego profilu użytkownika zostaną wprowadzone zmienne systemowe obecne w każdej sesji tego profilu (i oczywiście znikające po wylogowaniu)? Na przykład zmienna %profile%, która powinna zawierać nazwę profilu (z katalogu \Windows\Profiles\) i wskazywać na miejsce w którym znajdują się dane aplikacji. Jest wiele programów, które posługują się takimi zmiennymi, np. Stickies. Windows98 oczywiście nie tworzy takiej zmiennej po zalogowaniu się do profilu (a przynajmniej nie uświadczyłem jej w Trybie MS-DOS), więc trzeba mu pomóc. Ale jak? Chodzi mi o miejsce polecenia tworzącego taką zmienną. Czy jest to Rejestr, czy plik wsadowy o specjalnej nazwie, czy też sekcja w pliku ini? Proszę o pomoc.
  9. Mają od Linuxa i właśnie sobie ściągnąłem. Chyba czeka mnie trochę zabawy.
  10. Mm hm.. Sugerowałbyś, że przy AsterCity nie byłoby problemu?
  11. Opera9 o kodowej nazwie Merlin będzie zawierała ten edytor http://nontroppo.org/wiki/Opera9
  12. OEM jest bez wsparcia. Windows XP Pro PL BOX kosztuje ponad 1100 zł. Wniosek: problem jest wyssany z palca.
  13. Celeron 1.3 + 196 RAM BeOS MaxEdition V3 Neostrada 128 Sagem F@st 800 USB ADSL Jest to możliwe do połączenia w działającą całość, czy nie? A jeżeli jest, to jak? Choćby podpowiedź...
  14. Witam. Mam neostrade + freesco 027 + switche + ponad 40 kompów (sieć firmowa) IP przydzielone na sztywno. Wszystko gra i buczy. Jeżeli ktoś chce listingów z rc_user itp., służę uprzejmie.
  15. Dobrze jest niekiedy przejżeć plik CUE w jakimś edytorze tekstowym, np. Notepad. Czasami nazwa pliku ISO nie zgadza się z istniejącą i trzeba wtedy poprawić albo jedną albo drugą.
  16. Sprawa pewnie przebrzmiała, ale opiszę jak montowałem BeOS na AMD. Jeżeli chcę mieć tylko BeOS, to muszę pożyczyć od kogoś twardziela z minimum 600 MB wolnego miejsca (albo mieć dwa dyski). Istniejącą na pożyczonym dysku partycję podcinam np. Partition Managerem, oczywiście za wiedzą osoby pożyczającej. W Windows instaluję BeOS w pliku. Z Windowsowego BeOS-a partycjonuję wolne miejsce na pożyczonym dysku na BeOS a potem inicjalizuję na BeFile System i wykonuję opcję transferu systemu. Zmieniam BeBoot, tak aby startować z pożyczonego dysku. Po ponownym wystartowaniu usuwam z mojego dysku wszelkie zbędności z poziomu BeOS z pożyczonego dysku a następnie tworzę partycję BeOS, inicjalizuję ją na BeFiele System i przenoszę BeOS po raz drugi. Zmieniam też BeBoota. Restartuję, usuwam partycję BeOS z pożyczonego dysku zostawiając puste miejsce, po czym wyłączam kompa i wyjmuję z niego dysk. I już.
  17. Reszta jest dokładnie w tym samym miejscu, tyle że żadne UltraISO-sy i inne takie nie pokażą tego co znajduje się na BeFile System
×
×
  • Dodaj nową pozycję...