Skocz do zawartości

Gierwazy

Użytkownik
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Gierwazy

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Gierwazy

    Sorry Że Znowu

    BTW Grzesio - czy wiesz ze istnieje taka opcja jak EDIT?
  2. OMG przeciesz rekurencja to najszybszy sposob to przeciążenia, a co najmniej obciążenia systemu... wyobraz sobie ze juz przy 5 elemencie ciągu w wyniku rekurencji ta funkcja powtazana jest 15 razy! juz bardziej polecam zastosowanie petli for (choć są zapewne leprze i szybsze sposoby ;) ): int fib(int n) { int minusTwo=1, minusOne=1, answer=2; if (n < 3) return 1; for (n -= 3; n; n--) { minusTwo = minusOne; minusOne = answer; answer = minusOne + minusTwo; } return answer; } dla n-tej pozycji ciągu
  3. co do biosa - resetowalem wilokrotnie co do pamieci... to wiem ze sa w odpowiednich slotach (w innych poprostu nie dzialają albo jest ostrzeżenie, że ramy są w niewłaściwych slotach) BTW - Kingston DDR 2 x 512MB PC-400 CL3 EDIT: zamienilem kości miejscami i rzeczywiście to coś dało - teraz blue screen pokazuje się dopiero po zainstalowaniu plików systemowych ^^ a jeśli chodzi o zamianę 1T na 2T to mógłby ktoś to mi objaśnić, ponieważ nie znam się na tym za mocno a szukałem w biosie i znaleść nie mogłem :?
  4. jakiś czas temu kupiłem sobie nowy sprzęcior: DFI LanParty nF4 SLI-DR Radeon X800GTO DDR 1024 Kingstona zasiłka - Tagan 420W komp na tyle świeżutki, iż musze zainstalować Wina ;) i tu się zaczynają schody... Spokojnie ładują się potrzebne pliki, pokazuje się ekran wyboru czynności, oczywiście wybieram instalacje systemu i najczęściej wtedy pokazuje się niebieski ekran "pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera" pod spodem "PFN_LIST_CORRUPT", najdziwniejsze jest to iż niebieski ekran nie wyskakuje zawsze w tym samym miejscu... najdalej udało mi się zajść do formatowania. sadze ze to nie jest problem zasilacza ponieważ mam dobrej marki i dość wytrzymały, co do dysku... próbowałem już z ATA (maxtor 80 Gb) i SATA (seagate 160 GB), co do sterowników - dostałem dyskietkę ze sterami od DFI tam są stery dla nvidia clas driver (required) nvidia nForce storage controller (required) sil 3114 softraid 5 controller SATAraid (non-RAID 5 ROM only) prubowalem z instalowaniem pierwszych 2 (wymagane jak widać) bez ich instalacja, z instalacja tego ostatniego i bez jego instalacji i w ogóle chyba wszystkiego próbowałem ale nadal pokazuje mi się niebieski ekran ;[ prawdopodobnie będę zmuszony nowiutki kompiuterek oddać do serwisu :mur: BTW - próbowałem instalować win XP home (SP1) oraz win XP prof (SP2)
  5. musisz pamiętać o tym, że instalacje systemów robisz w takiej kolejności: - najpierw windowsy (jeśli chcesz mieć ich kilka to najlepiej od najnowszego do najstarszego) - dopiero potem jakiekolwiek inne systemy, jak w tym przypadku fedora no i mam nadzieje ze pamietasz o oddzielnych partycjach ;)
  6. problem w tym, że czas mam do soboty ;f a nadal nie jestem zdecydowany...
  7. no tak literowka - wziolem Athlona 3000+ :) hmmmm a w ogule nie slyszeliscie o zadnych problemach z DFI?
  8. kupuję sobie nowy sprzęt do kompa i mam dylemat, mianowicie nie wiem jakie mobo wybrać do poniższej konfiguracji: AMD Athlon 3200+ Venice DRAM - Kingston DDR 2x512mb PC-400 Radeon X800GTO HIS 256mb (pci-e) zasilacz - Tagan 420 W wiele się mówi o DFI, ale słyszałem, iż są niesamowicie awaryjne i jest dużym ryzykiem ich kupno, dlatego narazie obstaję przy Ausus A8N-E nForce4 Ultra jakie są wasze propozycje? :unsure:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...