Skocz do zawartości

anka725

Stały użytkownik
  • Postów

    57
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia anka725

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. U mnie klawiatura jest aż za dobrze osadzona ;) ech przecież musi być jakiś sposób na jej zdjęcie.. ktoś ma jakiś pomysł? Asus musiał wydać jakąś instrukcję rozkręcania tego modelu.. PS. Mój lapek jakoś się trzyma po tej kawie :D ale miałam fuksa :D Teraz postaram sie ograniczyć ten mój nałóg - a że już jestem Pani Inżynier to mogę odstawić kofeinę ;) :D
  2. Hej, dawno tu nie zaglądałam ale muszę wam opisać jakie mam szczęście (lub pecha :mur: ) jeśli chodzi o mojego lapka: przedwczoraj rozlałam na niego kawę :oops: :mur: ale zanim mnie tu zlinczujecie :wink: to na moje usprawiedliwienie powiem tylko że cierpię z braku snu i niedoboru kofeiny a moja obrona inż. jest już 17 marca :mur: Na szczęście rozlało się niedużo letniej kawy (na klawiaturę i lcd) a dzięki temu że szybko zareagowałam odwracając lapka i wyłączając go natychmiastowo nic się nie zdążyło dostać do jego witalnych części :) Lapek działa po osuszeniu bez większych problemów więc chyba mi się upiekło :D Będę go oczywiście bacznie obserwować ale jestem dobrej myśli :) Czemu piszę bez większych problemów - a no najgorzej z tego wszystkiego wyszedł dysk Hitachi któremu to szybkie zamknięcie nie wyszło na dobre - ściągałam wtedy plik i dysk nie miał szans go prawidłowo zapisać. Windows wystartował bez problemów ale próby wznowienia ściągania skończyły się komunikatem o błędzie CRC - czyli dysk ma poważne problemy z odczytem jakiegoś sektora (XP mi nawet stwierdził że na dysku wystąpił zły blok którego kompletnie nie da się odzyskać :rolleyes:). Postanowiłam nie wpadać w panikę i zapuściłam program SpinRite 6 no i 4,5 godziny później (wrr.. czemu dysk pracuje w trybie pio) już wszystko było wiadomo: SpinRite znalazł zły sektor i odzyskał większość składowanych w nim danych :) Przy następnym starcie systemu bez problemów mogłam skończyć ściąganie pliku i nawet odkryłam że żadne dane z tego pliku nie zostały utracone. Morał z tej historii: 1. Uważajcie na wszelkie napoje stojące w pobliżu lapka :rolleyes: :mur: 2. Zaopatrzcie się w SpinRite - ten program nie tylko odzyskuje dane z wadliwego dysku ale też zapuszczany regularnie powie wam jaki naprawdę jest stan waszych dysków. PS. Czy ktoś z was odkręcał klawiaturę? Jak to się robi bo chcę ją dokładniej wyczyścić ale odkręcenie 2 śróbek oznaczonych K nic nie dało.
  3. gOOmez ty tego lapka oddaj na serwis bo chyba ci sie trafił jakis felerny model :( tylko ta batterie to sobie zostaw :lol: :wink: Dziwne z ta temperatura - u mnie z 51 stopni (tyle bylo najwiecej przy 1,86MHz/1.036V i kilku minutowej pracy z obciazeniem 100%) schodzi momentalnie do 47 stopni a potem potrzebuje jakies 5 min zeby wrocic do poziomu 42 stopni. A znow obnizenie temp z 44 stopni do 40 w trybie idle na 800MHz/0.716V to 2-3 min pracy wiatraczka :) tylko potem jest cicho przez 3-5 min i znow 2 min pracy wiatraczka :mur: i tak w kolko :mur:
  4. Wszystko zalezy od laptopa i jego wykorzystania, u mnie wiatraczek wlacza sie na 2-3 minuty co 5-7 minut (przy obnizonych napeciach procesora, obnizonym taktowaniu grafiki, dynamic switching w NHC). Troche dluzej lapek wytrzymuje bez wiatraczka przy zasilaniu z baterii i profilu max.battery. Juz chyba wolalabym zeby wiatraczek dzialal ciagle bo jakos lepiej mi sie przyzwyczaic do ciaglego szumu niz do tego wlaczania/wylaczania (szczegolnie denerwujace w nocy jak zasypiam). Nie wiem od czego zalezy praca wiatraczka w modelach A6Va, u mnie dysk utrzymuje temperature na poziomie 44-46 stopni co pewnie troche polepsza ogolne chlodzenie w lapku. Co do baterii postawnowilam sie nie przejmowac tym wear level - poczytalam forum na notebookreview.com i to raczej normalne. Dodatkowo przestrzegam was przed korzystaniem z rekalibracji w BIOSie - ta funkcje nalezy uzywac tylko jak bateria przestaje sie doladowywac do 100%. Tzn staje np na 96% i nie idzie dalej. Wtedy robi sie rekalibracje, ktora informuje program odpowiedzialny za obsluge baterii w danym systemie operacyjnym gdzie jest aktualny poczatek 0% a gdzie koniec baterii 100% (te 96% staje sie wowczas 100%). Rekalibracja pozwala programom na dokladniejsze pokazywanie czasu dzialania baterii.
  5. Piotrek: matryce mam ok, na poczatku myslalam ze mam bad pixele ale to tylko jakis kurz byl :D Bardziej zaczyna mnie martwic bateria.. rozladowalam ja wczoraj do poziomu 5% i zaladowalam ponownie (ale na wlaczonym laptopie) - dzis wear level ma juz 2% :( i mWh spadlo z 68205 na 67425 :( az sie boje teraz uzywac tej baterii jak ona sie tak szybko niszczy.. to dziwne ze rekalibracja z BIOSu tak mi ja zalatwila :| jak wear level sie dalej bedzie powiekszal to lapek/bateria wyladuje chyba w serwisie :| Piotrek ile Ci NHC wskazuje przy full capacity?
  6. A moze mi ktos powiedzec czy to normalne ze po przeprowadzeniu kalibracji baterii w BIOSie (chcialam zobaczyc jak to dziala i ile czasu zajmuje) NHC pokazuje mi teraz ze bateria ma wear level 1% a jej full capacity spodlo o jakies 210mWh ? Moze tej funkcji nie powinno sie uzywac z bateriami ktore nie maja problemu ladowania do 99.9 :unsure: ble ja i moja ciekawosc :mur: Czy mozna jakos odratowac ta baterie? Moze zrobic to formatowanie o ktorym pisze Piotrek?
  7. Innym rozwiazaniem jest podlaczenie obu dyskow do PC np dzieki 2 kieszeniom USB dla HDD 2,5'' i sklonowanie partycji z jednego dysku na drugi przy uzyciu programu typu Acronis Disk Director Suite.
  8. Tez mnie to zastanawia.. nie wiem czy sa jakies wymogi odnosnie dlugosci pracy laptopa :unsure: Moj desktop działał przedtem praktycznie 24/7, ale teraz jak mam lapka to wiekszosc czasu na nim siedze. Obliczylam przed chwila ze laptop pracuje od 12 do 15 godzin dziennie :huh: i tak juz od grudnia :rolleyes: moze to za duzo jest :unsure: no ale nie zauwazylam jakis oznak wyczerpania z jego strony :wink: A temperaturki mam w normie i utrzymuja sie na tym samym poziomie bez wzgledu ile czasu lapek pracuje :) Oczywiscie zawdzieczam to w duzej mierze odpowiednim ustawieniom NHC :) Wogole wydaje mi sie ze juz samo to ze korzystam z dobrodziejstw tego programu znacznie wydluzy zycie mojego laptopa :)
  9. No przed chwila sprawdzilam i klapka od pamieci ma porownywalna temp z klapka od dysku, nawet jest troszke cieplejsza. A teraz hdd ma 40 stopni, przy czym od poł godziny ciagne obraz knoppixa z predkoscia 128kB/s wiec dysk pracuje ciagle.
  10. No troszke nieciekawe masz te temperatury dysku :unsure: Ja sobie NHC ustawilam tak aby krzyczal kiedy dysk osiagnie 50 stopni a wylaczal system przy 55 (to jest granica pracy dla tych modeli dyskow hitachi). I pamietam ze NHC krzyczal mi tylko raz ze lapek przekroczyl te 50 stopni, ale bylo to po godzinie i 45 minutach ogladania filmu, a lapek lezal przez ten czas na poscieli :oops: ale ta temperatura spadla dosc szybko gdy wylaczylam film i postawilam go na biurku. A tak normalnie to temperetura dysku nie przekracza 48-49 stopni cokolwiek bym nie robila (a dosc czesto defragmentuje dysk i skanuje go nodem32)
  11. Wedlug instrukcji do Duo potrzebny jest jakis adapter MS Pro. Ja chyba nic takiego z moim laptopem nie mialam :unsure: Moze to sie jakos osobno kupuje :huh: Wiecej Ci nie pomoge bo ja akurat używam kart compact flash (w aparacie) ktorych nasz laptop nie obsluguje :cry: i nawet nie mam jak sprawdzic czy moj czytnik dziala prawidlowo :mur:
  12. No według mnie ten programista pisze Ci ze jego program nie obsługuje naszego laptopa, a jest to zwiazane z tym ze plyta asusa ma jakas inna konstrukcje dla ktorej programowanie jest utrudnione lub niemozliwe (przynajmniej wedlug tego programisty). Znalazlam tutaj ze ten PLL-IC to jest jakis chip ( :unsure: ?) odpowiedzialny za czestotliwosc FSB. Mysle ze nasze asusy maja jakis nietypowy PLL-IC ktorego ten programista nie zna i nie wie jak go odpowiednio programowac, dlatego mowi Ci abys zrezygnowal z prob zmiany FSB jego programem. Oczywiscie moge sie mylic B) PS. Znalazlam jeszcze taki link odnosnie PLL :)
  13. boruch ATI x700 spisuje sie bardzo dobrze - w NFS MW daje sie spokojnie grac w 1024x768 i max detalach (ale juz bez AA, co prawda fraps podaje 16-17 klatek na sekunde ale mnie nie przeszkadzaja sporadyczne zaciecia w scenach z wieksza iloscia detali. Acha i ja tez dostalam asusa z nowym biosem wiec raczej sie tym nie martw :) Piotrek a nie przeszkadza ci brak jednej "nozki" po zdjeciu klapki? Laptop jest stabilny? Zreszta u mnie by to nie zdalo egzaminu bo ja mojego lapka czesto przenosze i dlatego wole miec jego bebechy ukryte ;)
  14. boruch zobacz na softon.pl tam jest za ok 5200 i mozna sie jeszcze targowac. A co do grafiki, x700 ma 128MB wlasnej pamieci i dodatkowo 128MB pozycza z ramu laptopa dzieki Hyper Memory (Ale uwaga ta funkcje wlacza najnowszy bios do lapka i dlatego w sklepach nic o niej nie wspominaja). Nie wiem ile GF Go 7300 ma wlasnego ramu (o ile ma wogole) bo nie moge nigdzie znalezc tej informacji, ale i tak pewnie spora czesc z tych 256MB jest pozyczana z ramu laptopa dzieki technologii Turbo Cache. Wydaje mi sie ze obie karty maja swoje plusy i minusy, w starszych testach jak narazie wygrywa x700 (np. moja w 3dmark05 ma ok 2480 punktow, a ten GF7300Go wedlog Piotrka ma ok 1550). Ale znow GF7300 jest nowsza technologicznie i obsluguje Pixel Shader 3.0 co moze pomoc jej wyprzedzic x700 w 3dmark06. Ja sie przedtem tez zastanawialam miedzy A6Va a A6Vc (podobne do A6Vm tylko z GF6200), ale jednak zdecydowalam sie dozbierac na ten drozszy model i nie zaluje :D
  15. U mnie podobne wartosci :unsure: A NHC podaje 14 dni i 11 godzin w Power-On Time :huh: Mam nadzieje ze ten Hitachi wytrzyma do czasu az nazbieram na jakis dysk 7200RPM :unsure: PS. Piotrek znalazlam w sieci ze ta wartosc Power-On Time Count oznacza ile czasu dysk pracuje, tylko troche to dziwne bo u mnie ta wartosc powinna przekraczac 25 dni bo Asusa kupilam w grudniu :unsure:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...