Jump to content

rafa

Stały użytkownik
 • Content Count

  12650
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

rafa last won the day on August 7 2018

rafa had the most liked content!

Community Reputation

745 Fap, fap, fap.

About rafa

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/
 • GG
  8132037

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Galway IRL
 • Zainteresowania
  komputery, audio, samochody, polityki już chyba nie lubię..

Recent Profile Visitors

19670 profile views
 1. Ale że co jest niby nie dopracowane?
 2. Może destabilizuje się szyna danych a może dysk jest bardziej wrażliwy od innych na takie zmiany. Ciężko zgadnąć. Niekompatybilność byłaby wtedy gdyby nie działał w normalnych warunkach.
 3. rafa

  NAS do domu

  Mam go od 15 czerwca i robi wszystko czego od niego oczekiwałem. Mam w konfiguracji 2x4TB + 8TB + SSD jako cache dla dysków. Szybkość przenoszenia dużych plików na serwer odbywa się z pełną prędkością łącza czyli 111MB/s więc jest co najmniej dobrze. Co ważne dyski podłączane poprzez USB też zasuwają aż miło. Całkiem fajny sprzęt.
 4. Przecież można go ustawić żeby sie wyłączał. Większość też obsługuje wake on LAN.
 5. Tylko to powinno zadziałać od razu w tle i nie być w ogóle zauważone przez użytkownika. Raczej błąd logiczny był.
 6. Raid to obciążenie sterownikiem procesora. Zyski są w transferach liniowych niewielkiej ilości plików. Pod system lepszy i mniej problemowy pojedynczy dysk na M.2 Co to za płyta? Masz najnowszy bios? Czasem poprawiają kompatybilność z NVMe Próbowałes inne dyski? Może AData nie chce działać tylko
 7. A właściwie co ciebie interesuje ile kto wydaje na obudowę? ;)
 8. rafa

  Dysk na magazyn.

  Do wewnątrz tak. Ale do zewnętrznej kieszeni bez sensu. Lepiej 2.5cala na usb. Nie potrzebują dodatkowego zasilania i sa bardziej odporne na wstrząsy.
 9. rafa

  NAS do domu

  To jest kluczem właśnie. Nie kupuje się artylerii na wróbla :) Mnie właśnie interesuje kopiowanie na jednego klienta najbardziej bo to ma być głównie magazyn danych + zabezpieczenie. TS-431P2 zamówiony.
 10. rafa

  NAS do domu

  https://www.backupacademy.pl/test-wydajnosci-qnap-ts-431p2-vs-synology-ds918ext4/ ARM górą ;)
 11. rafa

  NAS do domu

  WD RED Tak, będzie kopiowanie.
 12. rafa

  NAS do domu

  Cześć danych trafi właśnie na nową macierz. No i na szczęście NASy mają porty USB o niezłej wydajności. :)
 13. rafa

  NAS do domu

  x2 zrobię Raid 1 na początek a potem przeniosę pojedyncze dyski z HTPC. Będzie większy porządek. A tak mam dyski w htpc, dyski podłączone na usb do htpc i dysk pod routerem na usb. NAS zbierze to do kupy.
 14. rafa

  NAS do domu

  A widziałeś jego rzeczywiste testy wydajności? ;) Jest wersja QNAP TS-431P2 z 4 rdzeniowym cpu i rozszerzalnym ram. Tylko przewaga takich urządzeń jest przy szyfrowaniu i wielu użytkownikach a moje potrzeby są na maks 2 użytkowników i bez szyfrowania. Także nie interesuje mnie konwersja video (od tego mam pcta).
 15. rafa

  NAS do domu

  Bo początkowo pytałem o konkretny model ;) Budżet jest elastyczny ale chce kupić coś na miarę potrzeb. Najpierw myślałem że x2 wystarczy ale po przemyśleniach wydaje się to ograniczające w perspektywie czasu i możliwych opcjach konfiguracji. Kolega ma Synology 916 czyli poprzednika tego 918 i wydaje się być zadowolony po trzech latach używania. Na ten moment rozważam właśnie tego 918 i wspomniany QNAP. Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.